Junioři neudrželi vedení a z Vysočiny se vrací bez bodu

Jan Tajzler • 30.11.2013

Druhý venkovní zápas čekal na vsetínské mladíky v Jihlavě. Proti tamní Dukle se Valaši ujali vedení zásluhou Žabčíka. Vsetín své vedení dokázal navýšit na dvoubrankový rozdíl, ale to bylo z jejich strany vše. Domácí ještě v prostřední části kontrolovali brankou na 1:2, aby v poslední periodě obrátili stav utkání na svou stranu. Valachům nepomohla ani závěrečná power play, ve které se vsetínská síť rozvlnila dvakrát.

ELJ - 22.kolo so 30.11.12:00
HC Dukla Jihlava
5:2(0:1, 2:1, 3:0)
Branky a nahrávky:26. Jícha (Severa, Půža), 35. Březina (Jícha, Půža), 52. Dundáček (Čermák, Střecha), 59. Němec (Čermák), 60. Dundáček – 9. Žabčík (Stodůlka), 24. Pokorný (Hryciow). Rozhodčí: Mertl – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: . Využití:. V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:0, 0:2, 2:2, 5:2.
HC Dukla Jihlava: Fučík (Svoboda) – Čermák, Dundáček, Toboly H., Půža, Polívka, Vala – Severa, Jícha, Březina – Střecha, Mahút, Molnár – Lupač, Beran, Němec – Sladký, Vantuch, Juráň – Vykouk
VHK ROBE Vsetín: Bača (Vlach) – Hruška, Hryciow, Zuzaník, Hajda, Žabčík, Vašíček, Ščotka, Červínek – Zvonek, Pokorný, Neuwirth – Abdul, Tobola D., Jirušek – Surý, Daněk, Forch – Klečka, Stodůlka, Kuchařík

Do utkání vstoupili aktivněji hosté ze Vsetína, kteří se od úvodního vhazování tlačili před Fučíka. Z této přílišné aktivity pramenila přesilová hra Jihlavy, která měla hned na úvod zápasu dobrou možnost. Přesilovou hru sehrála dobře, ale skórovat se jí nepodařilo. Poté přišly dvě přesilové hry Vsetína a ta druhá již byla využita. Na vrcholu pravého kruhu se do kotouče opřel Zbyněk Žabčík a jeho pokus skončil za Fučíkem, který toho moc neviděl – 0:1. Inkasovaná branka nakopla domácí Duklu ke zvýšení aktivity a tak se děj hry odehrával více před brankou Bači. Ten ale nakonec v prvním dějství nemusel vytahovat ze své sbírky nějaký velký zákrok a tak se do kabin po první třetině šlo za stavu 0:1.

Do druhé třetiny vstoupil daleko lépe Vsetín, který měl hned z kraje slušný tlak. Z toho také pramenila rychlá branka, když Dominik Pokorný vystřelil přes obránce a Fučík nedokázal na jeho střelu zareagovat – 0:2. Jihlavu inkasovaná branka nepoložila, ba naopak právě posílala. O snížení se postaral o malou chvíli později Lukáš Jícha, který z levého kruhu poslal kotouč do pravé šibenice - 1:2. Poté se hra výrazně přitvrdila a začalo přibývat trestů, až nastal stav, kdy se hrálo čtyři na čtyři. Tato situace přinesla Jihlavě vyrovnání, když při přečíslení dva na jednoho našel Jícha lépe postaveného Davida Březinu a pro toho už nebyl problém poslat kotouč do odkryté klece – 2:2. Po vyrovnání byla hra velmi bojovná a další branky jsme se již ve druhé části nedočkali.

Poslední třetina začala z obou stran opatrně a tak se na šance čekalo. Jako první mohl vstřelit rozdílovou branku Vsetín, když hrál přesilovou hru. Tu však nevyužil a nakonec toho mohl litovat. Stejnou příležitost dostala také Dukla a tak se jí chopila. Od modré čáry tvrdou ránou prostřelil vše, co mu stálo v cestě Filip Dundáček – 3:2 a poslal domácí do vedení. Poté začala hrát Jihlava velmi zodpovědně a Vsetín se nemohl dostat k ohrožení branky Fučíka. Na konci utkání dostal Vsetín možnost hrát přesilovou hru. Na tu odvolal svého brankáře a pokusil se vyrovnat v šesti hráčích. To se ale hostům nepodařilo, když nejprve trefil odkrytou branku Marek Němec – 4:2 a v zápětí při opětovném odvolání Bači se prosadil podruhé v této třetině Filip Dundáček – 5:2, který tak dal výsledku konečnou podobu. Tři body do tabulky si tedy připisuje domácí Jihlava. Vsetín se vrací domů s prázdnou.

Ohlasy k utkání

Luboš Jenáček (Trenér VHK Vsetín): Výsledek je pro nás špatný, protože jsme měli dobrý úvod. Myslím si, že za stavu 0:2 venku, by se to utkání mělo odehrát jinak, my jakoby jsme si toho vedení nevážili a soupeř nás potrestal, když využil naše chyby. Poslední zápasy hrajeme špatně i přesilové hry, když se v nich nedokážeme dostat do nějakých větších šancí, zatímco soupeř je dnes zvládl lépe. Jihlava tedy získala tři body a ve finále ji musím pogratulovat, protože bylo vidět, že dnes hrají týmy se dna tabulky a nebylo to ledajaké utkání. Jihlava ukázala, že v dnešní době je doma každý silný a dokázala zvítězit.

Petr Svoboda (Trenér HC Dukla Jihlava): Dneska se ukázala síla týmu, který chtěl vyhrát. My jsme neměli zrovna nejlepší rozjezd, není určitě příjemné prohrávat, ale naštěstí se nám podařilo snížit, následně vyrovnat a když jsme dali gól na 3:2, tak jsem už věřil, že to dnes ubojujeme, protože na klucích bylo vidět velké odhodlání a myslím si, že fakt rozhodla dnes ta třetí branka a naše trpělivost.

Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava