Rozhodně to nebalíme. Budeme makat, ale potřebujeme vaši podporu, shodují se hráči

Václav Trávníček • 30.11.2010

Nevzdávají se. I když situace není růžová, rozhodně neskládají zbraně. Změny ve vedení, na trenérském postu a nejnověji i volba nového kapitána. To všechno jsou impulzy, které by mohly přinést změnu ve výsledcích. „My hráči do věcí klubu nevidíme, bojujeme na ledě. Máme mladý tým, ale jeho morálka je dobrá, rozhodně se o osmé místo porveme,“ řekl brankář Lukáš Plšek. „Budeme k tomu ale potřebovat podporu fanoušků,“ dodal kapitán Daniel Vaněk.

UVNITŘ: Podpořte hráče vzkazem do kabiny!

Už před časem začal vsetínský klub se změnami. Trenéři Juraj Jurík s Josefem Štraubem si prohodili role a hlavním koučem se stal Štraub, jenž po loňské sezoně ukončil hráčskou kariéru. Zkušený obránce Radim Tesařík týmu pomohl a podle dohody odešel na hostování do vyšší soutěže. Stejně jako útočník Marek Dubec. S čím ale klub nepočítal, bylo zranění forvardů Dědka a Korčáka, pro které sezóna zřejmě skončila. Definitivní konec ve vsetínském dresu zaznamenal kapitán Michal Šafařík, se kterým klub rozvázal spolupráci kvůli jeho opakovaným prohřeškům v životosprávě.

Podpořte hráče vzkazem!

Hokejisty VHK můžete před blížícím se duelem s Novým Jičínem podpořit ZDE .

Vzkazy doneseme hráčům do šatny v neděli

„Jsme v nestandardní situaci. Máme skoro dvě lajny mimo a musíme tým doplňovat juniory. Přesto zbraně neskládáme a budeme bojovat. Necháme na ledě všechno,“ burcuje nový kapitán týmu Daniel Vaněk. „Je to tak, v mančaftu jsou v podstatě jenom čtyři kluci, kteří mají zkušenosti s 2.ligou. Ostatní ji hráli poprvé až loni a teprve se s ní seznamují. Potřebují čas,“ doplňuje brankář Lukáš Plšek.

Filozofii klubu nastínil už v létě trenér Jurík. „Chtěli bychom v obraně i v útoku dochovat vlastní hráče. Čím více vsetíňáků bude v týmu, tím více to přitáhne diváků. Proces dochování mladých hráčů je otázka dvou tří let. Začali jsme letos s tím, že budeme tým postupně doplňovat vlastními odchovanci,“ řekl. „Moje vize je taková, že se mladí kluci jako Kapr, Farda nebo Kubo vyhrají za tři roky. Teď se hokej ještě pořád učí, nemůžeme po nich chtít, aby rozhodovali zápasy,“ připomenul minulý týden Josef Štraub.

„V současné době se nemůžeme měřit s týmy jako je Orlová. Ale to, že máme v kádru mladé hráče, se týmu vrátí,“ věří Lukáš Plšek. „Poslední čtyři zápasy se nám sice výsledkově nedaří, ale morálka v kabině je dobrá,“ připomněl Vaněk, že poslední porážky, až na tu v Orlové, byly vždy velice těsné. „Nálada je bojovná a rozhodně se chceme porvat o osmé místo. Věřím, že nad námi fanoušci předčasně nezlomili hůl a že nás podpoří. Když budou více pozitivní, můžeme to společně zvládnout,“ uzavřel Vaněk.

Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava