Vsetín čekají dvě domácí utkání v řadě, nejprve přijede Frýdek-Místek

Jan Tajzler • 30.11.2020

Po dvou zápasech na ledech soupeřů se Valaši znovu představí v domácím prostředí. Svěřenci trenéra Srdínka budou usilovat o návrat na vítěznou vlnu, o kterou přišli právě mimo svůj domovský stadion. Tento týden přivede do Vsetína celky Frýdku-Místku a Benátek nad Jizerou. Vsetín i Frýdek už se letos střetly třikrát v rámci přípravy, nyní si to oba celky střihnou v ostrém ligovém utkání a Valaši budou chtít dokázat, že z Lapače se body vozit nebudou. Duel s rysy odstartuje v úterý od 17:30 a připomínáme, že držitelé permanentních vstupenek mají přenos na portálu hokejkatv.cz zdarma.

Frýdek-Místek v derby zlomil sérii porážek

Rysi mají zatím velmi kolísavou formu v dosavadním průběhu základní části. Nezačali zle, první porážku 2:5 z Benátek odčinili vítěznou sérii tří utkání v řadě. Následovala však také série proher, celkem pětkrát v řadě se musel tým trenéra Wojnara sklonit před soupeři, po restartu soutěže to bylo Přerovu 2:3. Ovšem v posledním utkání, které Frýdek-Místek odehrál 25. listopadu, se Slezané radovali z vítězství v derby proti Havířovu, které získali na svou stranu po přestřelce 6:4.

Ve Frýdku-Místku se zatím dobře zabydlela velká letní posila útočník Ondrej Šedivý, jenž se 14 kanadskými body vede týmovou produktivitu, o post nejlepšího střelce se pak dělí společně s Radkem Veselým, když oba borci zaznamenali 7 branek. Roli jednoho z nejzkušenějších útočníků Chance ligy pak naplňuje také Milan Mikulík (4+6). Třinecká farma plná nadějných mladíků pak využívá také zkušeností dalších dvou útočníků Davida Klimši nebo Rostislava Martynka.

Obranné řady Frýdku-Místku jsou plné mladých hráčů, kteří teprve získávají zkušenosti s dospělým hokejem, zároveň jde také o borce, kteří už nakukují i do extraligového týmu Třince. Můžeme jmenovat například Ondřeje Hrachovského (0+3). Výjimkou mezi mladými beky je přítomnost Patrika Husáka, třicetiletý borec vede produktivitu obránců díky pěti asistencím. Brankoviště Frýdku-Místku letos střežili již tři maskovaní muži. Do pěti utkání zasáhl teprve sedmnáctiletý Tomáš Suchánek, nejlépe se však zatím vedlo Nicku Malíkovi. Středeční soupeř Vsetína má k dispozici také polskou nejvyšší soutěží ošlehaného Ondřeje Raszku.

Frýdek-Místek nepatří mezi příliš oblíbené soupeře Vsetína, což dokazují i výsledky z přípravy, kdy se Slezané radovali ve dvou ze třech případů, také poslední soutěžní utkání, které Frýdečtí na Lapači odehráli v září 2019 se radovali ze tříbodového zisku. Podaří se jim to i nyní? Byli by prvním celkem, který by na Lapači letos slavil v základní části vítězství.

Vsetín chce doma odčinit venkovní porážky

Valaši za sebou nemají příliš povedený týden. Ve středečním šlágru v Porubě sice předvedli sympatický výkon, tomu však chyběla potřebná efektivita v zakončení, když jedinou trefu zelenožlutých obstaral obránce Lubomír Štach. Sobota pak Vsetínu nevyšla vůbec. Na ledě Třebíče si sice Vsacané vypracovali hned několik slibných šancí, ale za brankáře Pavla Jekela nedokázali propasírovat jediný kotouč a podruhé v sezoně vyšli střelecký naprázdno. Výsledkem jsou tak dvě ztráty v řadě. To budou chtít nyní svěřenci trenéra Srdínka odčinit v domácím prostředí Lapače.

Návrat do sestavy při zápase v Třebíči ohlásil Vojtěch Šilhavý, pracovitý útočník čekal na zápasovou zátěž rovných 70 dní, načež se zařadil mezi známé parťáky ze čtvrté formace - Adama Hořanského a Davida Vítka, ovšem stejně jako trenér Srdínko nemohl být ani Šilhavý spokojený s výsledkem sobotního střetnutí na Vysočině.

Aby se Vsetín mohl vrátit zpět na vítěznou vlnu, bude zapotřebí nastavit správná mířidla, Valaši nemají problém s tvorbou brankových příležitostí, v obou posledních střetnutích soupeře i přestříleli, leč stále se potácejí s výraznější efektivitou v zakončení. Na branku se hokejisté Vsetína nadřou až příliš, podaří se jim tento nelichotivý trend otočit? Zápas Vsetína s Frýdkem-Místkem startuje v úterý od 17:30, o jeho průběhu vás bude informovat přímý přenos z dílny hokejkatv.cz nebo si můžete číst podrobnou textovou onlajn reportáž na portálu onlajny.com.

Sestavy v posledním kole:

Vsetín: Gába – Ondračka, Smetana, Kudělka (C), Bartko, Hryciow, Štach (A), Jenáček – Půček, Pechanec, Gorčík – R. Vlach, J. Kloz, A. Zeman – Gajarský, Kucharczyk (A), Babka – Hořanský, Šilhavý, Vítek.

Frýdek-Místek: Suchánek - Vainonen, Haman, Husák, Hrachovský, Z. Malík, Michálek - Kofroň, Mikulík, Šedivý - Tomi, Veselý, Klimša - Kurovský, Przybyla, Martynek - Kaukič, Peterek, Raška. Trenér: Vlastimil Wojnar.

Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava