Adam Bachánek: Vím, že vyhrávat umíme. Chce ukázat, že Vsetín je hokejové město

Anna Pavlína Sedláčková, Helena Hegeďová • 30.10.2021

Junioři si ve čtvrtek připsali čtvrtou prohru v řadě. Na začátku sezony se dostali na druhé místo tabulky, ve vyrovnané skupině ale stačily dva týdny k propadu na druhý konec. "Je to skok, ale jak se říká, na každý tým to někdy padne. Jestli jsme silný tým, tak se z toho dostaneme," věří útočník Adam Bachánek.

Adame, jaké byly vaše pocity po zápase s Kobrou?
Je to teď pro nás těžké, prohráli jsme čtyřikrát v řadě a věřili jsme, že dneska vyhrajeme. Chybí nám maličkosti, musíme dávat víc gólů a míň jich dostávat. Na tom zapracujeme a bude to lepší.

Projevuje se nějak série proher na týmu?
Myslím si, že ne. Každý den se snažíme pracovat, snažíme se zlepšovat věci, které nám nejdou. Ale je to teďka samozřejmě těžké, protože když prohrajete čtyřikrát za sebou, tak je na vás deka. Všechno jde hůř, snažíte se to urvat vůlí, ale někdy to prostě nevyjde. Zápas s Kobrou jsme podle mě odmakali perfektně, bohužel to nevyšlo.

Víte, v čem jsou chyby?
Když pominu zápas s Technikou, který se nám vůbec nepodařil, tak prohráváme o jeden dva góly. Je to i tom pomyslném štěstíčku, které momentálně nemáme. Ale všichni věříme, že se to změní a začne nám to tam padat, začneme vyhrávat. Vím, že vyhrávat umíme.

Jak vám bylo po zápase s Technikou?
Nebylo to jednoduché. První třetinu jsme byli lepší a pak se to úplně rozsypalo. Zápas se potom už jen dohrával, protože to bylo těžké na psychiku. Po zápase jsme za tím udělali tlustou čáru, začali jsme od znovu a já věřím, že budeme vyhrávat.

Nemrzelo vás to taky kvůli tomu, že to byl poslední zápas s trenérem Juríkem na střídačce?
Mrzelo nás to určitě všechny, protože pan Jurík je fantastický trenér. Bylo to vůči němu blbé. Na ten zápas jsme se nachystali perfektně, chtěli jsme ho vyhrát pro něj, ale bohužel se to nepodařilo. Styděli jsme se za to.

Jak jste jako tým reagovali na změnu trenéra?
Přišlo to z ničeho nic. My s tím ale nic neuděláme, musíme pracovat dál na odkazu, který tady pan Jurík udělal. Musíme za něho bojovat a ukázat, že Vsetín je hokejové město a chceme postoupit aspoň do play-off.

Teď vás čeká zápas v Chrudimi. Víte, co od tohoto týmu očekávat?
Já osobně vůbec nevím, nikdy jsem proti nim nehrál. Ale je to zápas jako každý jiný, my se na něj musíme perfektně připravit a nechat na ledě maximum. Věřím, že z tama si už body odvezeme. Nejlépe všechny tři.

Sledujete, jak si vedou ostatní týmy?
My se snažíme soustředit pouze na nás a na náš výkon, protože to je pro nás klíčové. Víme, že můžeme porazit každého, to je pro nás základ. Musíme prostě začít vyhrávat.

Co může vést k té výhře?
Samozřejmě to, co jsme předvedli v utkání s Kobrou. Je to bojovnost a blokování střel. Všechno začíná od maličkostí. Zápasy jsou vyrovnané, už to je pak o blbě odraženém puku, nezblokované střele, malé chybičce, ze které pramení větší chyby. O tom dneska hokej bohužel je.

Na začátku sezony se vám dařilo, byli jste na druhém místě. Jak vnímáte svou aktuální situaci?
Je to skok, ale jak se říká, na každý tým to někdy padne. Jestli jsme silný tým, tak se z toho dostaneme. A já vím, že se z toho dostaneme, protože charakter máme obrovský. Pracujeme na trénincích, pracujeme mimo led, je to super, morálka je výborná. Jen se to musí brzo zlomit.