Junioři si poradili s Opavou. Zasáhl i Zbyněk Žabčík

Kristýna Zigmundová • 30.10.2015

Dnešní zápas dopadl pro domácí celek výborně. Se skórem 10:2 přestříleli vysoko Opavu a z domácího ledu si odvážejí zasloužené tři body. Už od druhé třetiny bylo jasné, že domácí jsou na tom technicky lépe a hosté se tomu absolutně odevzdali, tomu také odpovídá skóre.

LJ - 10.kolo pá 30.10.16:30
Hokejový klub Opava
10:2(3:1, 4:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 11. Vašíček (Konopka), 20. Žabčík (Vašíček, Kuchařík), 20. Kuchařík (Žabčík, Grygar), 21. Kuchařík (Gregar), 23. Tydlačka (Janošek, Toman), 30. Tydlačka (Vašíček, Janošek), 40. Kuchařík (Tydlačka, Svozílek), 44. Janošek (Toman, Kuchařík), 47. Janošek (Toman), 57. Bártek (Svozílek, Konpka) – 12. Krupa (Hlista), 43. Krupa (Pražák). Rozhodčí: Mikula, Štefková, Kurtin. Vyloučení:3:4 navíc Vašíček (VSE) - Pražák (OPA) oba OK. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání:0:0, 1:0, 1:1, 7:1, 7:2, 10:2.
VHK ROBE Vsetín: Herman – Bártek, Vašíček, Konoplka, Svozílek, Rýpar, Žabčík, Vítek – Španko, Imeri, Janošek, Toman, Kuchařík, Grygar, Tydlačka.
Hokejový klub Opava: Drnda (23. Marek) – Klapetek, Volf, Ruby, Krupa, Hlista, Hon, Pražák, Cyoal, Klement, Kažimír, Blaževič.

Dnešní zápas byl jistě napínavý. Tedy alespoň první třetina, která byla pro oba týmy vyrovnaná a o vítězi jednoznačně nerozhodla. Do tohoto zápasu zasáhl i zkušený obránce Zbyněk Žabčík, který si odskočil od svého působení v A-týmu a pomohl tak brankou k dnešnímu vítězství. O otevření skóre se postaral až v 11. minutě Vojtěch Vašíček. První branku Opavy vstřelil ale už ve 12. minutě Krupa Petr. Třetinu uzavřela střela kapitána Lukáše Kuchaříka. Do šatny se tedy odcházelo za stavu 3:1.

Druhá třetina vyšla, jak střelecky, tak brankově lépe pro domácí. Skóre druhé třetiny otevřel opět kapitán Lukáš Kuchařík. Následovaly dvě branky Ondřeje Tydlačky a druhou třetinu uzavřel svou třetí brankou Lukáš Kuchařík. Hostům se střelecky nedařilo a do žádné akce je domácí nepustili. Když už se doslali před Hermana, tak ten je vykryl, nebo na něj vůbec nevystřelili. Z ledu se odjíždělo za stavu 7:1 a bylo jasné, že se hosté budou muset hodně snažit, aby vyrovnali.

Poslední třetina se projevila jako nejpomalejší a nezáživná. Hosté se své prohře úplně odevzdali a dorovnat se vůbec nesnažili. Domácí se dostali do volnějšího tempa, nebyl na ně vyvíjen žádný tlak. Domácím se nakonec podařilo navýšit ještě o tři branky. Dvě z nich vstřelil Miroslav Janošek a o tu poslední se postaral Michal Bártek. Hosté využili ještě ve 43. minutě nepozornosti domácího Davida Hermana a vstřelili svoji poslední branku. Úctyhodných zákroků bylo i na straně hostujících gólmanů. Tedy hlavně Petra Marka, který nedovolil proměnit domácím tutové šance. Vsetín si tedy po zásluze připsal další tři body, které jim jistě pomohou upevnit místo v tabulce. Na další zápas si teď budeme muset počkat až do 15.11, kdy se na Lapači představí Hodonín.