Vsetín smazal tříbrankové manko a Opavu porazil v samostatných nájezdech

Jan Tajzler • 26.08.2014

Vsetínští hokejisté se poprvé v přípravě vydali na venkovní utkání. Na programu měli svěřenci trenéru Hlobila a Jenáčka odvetný duel s opavským Slezanem. Valaši si v Kravařích prožili dvě minuty hrůzy, když v čase 16:52 otevřel skóre Hermann, aby to o další dvě minuty bylo již 3:0 pro domácí. Jenže Valaši nehodili flintu do žita, v prostřední části snížil Ambruz a v závěrečné třetině se díky trefám Zúbka a Kývaly šlo do prodloužení. V něm se utkání nerozhodlo a na řadu přišly samostatné nájezdy. Zde pečetil vítězství Valachů Josef Daněk. Vsetín tak zůstává v přípravě neporažen. Další prověrka čeká na zelenožluté ve čtvrtek, kdy se představí výběru Polsko U20 na zimním stadionu v Porubě.

Příprava - přát. út 26.8.18:00
Hokejový klub Opava
3:4sn(3:0, 0:1, 0:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 17. Hermann (Gavlas), 19. Vítek, 19. Černý (Chalupa, Musial) – 29. Ambruz (Nedbálek, Hrazdíra), 47. Zúbek (Hrazdíra), 54. Kývala (Žák), 65. Daněk. Rozhodčí: Klapetek – Vengřín, Rychlý. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 97. Střely na branku: 24:19. Vyhraná buly: 29:29. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 3:4.
Hokejový klub Opava: Šafránek (Plánovský) – Kysela, Vrabel, Černý T., Galvas, Tichý Jos., Tůma, Pavelek, Mosler – Měch, Hermann, Vítek J., Polok, Vlašánek, Kocián, Vaněk, Wolf, Musial, Černý L., Baďura, Svoboda, Chalupa.
VHK ROBE Vsetín: Hromada (Stojar) – Hurtík, Nedbálek, Haloda, Tichý Jur., Žák, Hryciow, Báchor, Štědrý – Ambruz, Hrazdíra, Zúbek – Kubáč, Podešva, Vítek – Štrbík, Daněk, Kývala – Stanislav, Kuchařík, Uchin.
Opavští chtěli v souboji se Vsetínem oplatit soupeři nedávnou porážku, kterou si Slezané připsali vinou Kubovy trefy z poslední vteřiny utkání. Svůj cíl začali naši hokejisté plnit na konci úvodní dvacetiminutovky. V 17. minutě se po závaru před opavskou klecí dostal do úniku Bohumil Herman, který povedenou bekhendovou trefou otevřel skóre. Netrvalo to dlouho a Slezan vedl o dva zásahy. Na počátku 19. minuty se v předbrankovém prostoru nejlépe zorientoval Jakub Vítek a navýšil náskok domácího týmu. A to nebylo vše! Ještě v téže minutě zvyšoval již na 3:0 z dorážky Lukáš Černý a Opava byla na nejlepší cestě za vítězstvím.

Vsetín však dle očekávání nesložil zbraně a dočkal se po přestávce snížení. Ve 29. minutě od modré pálil Nedbálek a z prostoru mezi kruhy se tečí od brusle prosadil Martin Ambruz. Další trefu ani jeden z týmů ve druhém dějství nezaznamenal.

Třetí perioda nezačala pro Opavu vůbec dobře. Slezan měl sice výhodu přesilové hry, avšak byli to paradoxně hosté, kdo se v početní nevýhodě dostal do úniku dva na nikoho, který zakončil gólem František Zúbek. Vyrovnání se Valaši dočkali v 54. minutě. Nahození od modré čáry v podání Žáka tečoval šikovně těsně před Šafránkem Martin Kývala.

Šedesát minut vítěze neurčilo a šlo se do prodloužení. Ani nastavená pětiminutovka ovšem branku nepřinesla a na řadu musela přijít dovednostní disciplína - samostatné nájezdy. V těch byli úspěšnější hosté, vítěznou trefu vsítil Josef Daněk.

Opava tak nestačila na svého soupeře ani tentokrát, byť měla duel velice dobře rozehraný. Valaši naopak zůstávají po čtyřech přípravných utkáních stoprocentní, hned ve třech případech se ovšem Vsetín radoval až právě po samostatných nájezdech.

V dalším utkání změří Vsetín síly s polskou reprezentací do dvaceti let. Opava pak bude usilovat o reparát proti Přerovu, se kterým již utrpěla v přípravě debakl 1:8. Duel je na programu ve čtvrtek a hrát se bude opět v Buly aréně v Kravařích.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava): „Porážka v domácím prostředí nás mrzí. Vedli jsme 3:0, ale nedokázali jsme toto vedení udržet až do konce. I když nás mnohdy podržel brankář Šafránek. Ve druhé třetině se nám rozpadl systém hry, neproměňovali jsme šance, díky tomu se Vsetín dokázal vrátit do hry a využil toho. “

Luboš Jenáček (trenér Vsetína): „Opava bude určitě patřit k těm lepším týmům. Už u nás v prvním zápase byla polovinu utkání lepší. Dnes jsme nezačali špatně, ale ke konci třetiny jsme měli takovou „hluchou“ pětiminutovku, kdy jsme nehráli dostatečně důrazně v naší třetině a Opava to potrestala třemi brankami. O přestávce jsme si důrazně řekli, že to tak nepůjde. Koledovali jsme si o to, aby zápas skončil nějakým větším rozdílem, což by bylo špatné. Myslím si, že to padlo na úrodnou půdu a ve druhé třetině jsme přidali na bruslení, na důrazu a po zbytek zápasu už jsme byli lepším mužstvem. Už ve druhé třetině jsme mimo branku měli několik, gólových šancí, kdy puk poskakoval po brankové čáře. Ve třetí třetině jsme srovnali stav a na konci třetiny až do prodloužení jsme ubránili oslabení. Poté jsme měli šanci ještě rozhodnout v přesilovce, ale nesehráli jsme ji dobře. Musím to zaklepat, ale zatím nám jdou nájezdy. Vždycky někdo branku dá, gólmani dostanou maximálně branku, takže to nám zatím jde. Jsem rád, že jsme venku zvítězili, nevzdali se za stavu 0:3, ale zmobilizovali jsme síly a ještě jsme utkání otočili. Taková vítězství jsou pro sebevědomí hráčů důležitá.“