Vsetín veze výhru z Opavy, rozhodl ve třetí třetině

Václav Trávníček • 21.11.2015

Vsetínští hokejisté v sobotu zvítězili v Opavě 5:3 a připsali si páté vítězství v řadě. Valaši o triumfu rozhodli ve třetí části hry, kdy dvěma brankami zásadně navýšili vedení a náskok si až do závěrečné sirény pohlídali. Polokova trefa tři minuty před koncem už měla pouze kosmetický charakter. První utkání v zelenožlutém dresu v sobotu odehrál navrátilec David Hrazdira, naopak kvůli zranění odpočívali další útočníci Finsterle s Ambruzem.

2. liga - 21.kolo so 21.11.15:30
Hokejový klub Opava
3:5(0:2, 2:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 22. Tůma (Baďura), 36. Selingr (J. Vítek), 57. Polok (Tichý, Galvas) – 17. Nedbálek (Vaněk, Zúbek), 18. Dvořák (Kolařík, Slováček), 40. Ondráček, 45. Kolařík (Dvořák, Slováček), 53. Daněk (Tesařík). Rozhodčí: Kubičík – Rychlý, Řezáč. Vyloučení: 7:7, navíc Kysela (Opava) 10 minut a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 456. Střely na branku: 26:34. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:5, 3:5.

Hokejový klub Opava: Šafránek – Kysela, Galvas, Tichý, T. Černý, Tůma, Mosler, Vrabel – Selingr, Polok, J. Vítek – Svoboda, Chalupa, Wolf – Baďura, L. Černý, Herman – Hlista, Rousek. Trenéři: David Musial a Karel Suchánek.
VHK ROBE Vsetín: Plšek – Tesařík, Řezáč, Nedbálek, Hryciow, Žák, Vrba, Báchor – Zúbek, Vaněk, Hrazdira – Slováček, Dvořák, Kolařík – Abdul, Vávra, Ondráček – D. Vítek, Daněk, Hruška.

První nebezpečnou střelu utkání měl na svědomí domácí zadák Kysela, jenž schoval své nahození za obránce a jen o kousek minul vsetínskou klec. Na druhé straně získal kotouč Kolařík, jeho ránu z mezikruží však perfektně lapil Šafránek. Následně Vsetínští nevyužili krátkou přesilovku pět na tři. Skórovat mohl Dvořák, po jehož střele se puk sklouzl pár centimetrů před brankovou čárou. Valachy to ale mrzet nemuselo. V rozmezí 26 sekund se totiž dvakrát prosadili. Nejprve propálil betony Šafránka obránce Michal Nedbálek a vzápětí se v pádu trefil Petr Dvořák.

Slezanu ale vyšel vstup do druhé třetiny. Neuběhly ani dvě minuty, když se ranou od modré prosadil Radek Tůma. Další vážné momenty přišly ve 35. minutě. Opava hrála přesilovou hru, paradoxně ale málem udeřili hosté. Kolařík se v oslabení dostal do samostatného brejku, který zastavil Kysela jen za cenu trestného střílení. To vzápětí vsetínský útočník nevyužil, jeho nepovedenou střelu lapil Šafránek. O minutu později už se branka zrodila, a sice na opavské straně. Pavel Selingr projel s kotoučem do pásma a trefil se parádně z ostrého úhlu. Radost domácím vydržela necelé čtyři minuty. Jeden z Opavských vyrobil hrubku při rozehrávce, když poslal puk přímo na hůl Filipa Ondráčka, který pohotově zavěsil pod horní tyč.

Do třetího dějství tak vstupovali Valaši s náskokem jedné branky. Zkraje 45. minuty ujel po pravé straně Dvořák, nahrál mezi kruhy najíždějícímu Janu Kolaříkovi, díky jehož trefě bylo manko Opavských opět dvoubrankové. Stalo se tak v přesilové hře hostujícího celku. Další perné chvilky v početní nevýhodě domácí přečkali, poté ale přišel inkasovaný gól při hře v rovnovážném počtu. Tesaříkovo nahození z konce 53. minuty tečoval před brankou Josef Daněk a bylo prakticky rozhodnuto. Slezanu se pak ještě naskytla možnost přesilovky, při níž vyzkoušeli hru bez brankáře. A ta se domácím vyplatila. Na konci rychlé kombinace byl Tomáš Polok, proti jehož tvrdé ráně neměl brankář Plšek nárok. Další trefy už ale Slezané nepřidali, ze souboje s favorizovaným Vsetínem tak vyšli jako poražený tým.

David Musial (trenér HC Slezan Opava): „Vsetín má velmi silný mančaft se čtyřmi vyrovnanými pětkami. My hráli dobrý zápas do stavu 2:2, bohužel pak přišla individuální chyba a dostali jsme gól do kabiny, což byla klíčová situace. Pro psychiku to nebylo dobré, protože jsme inkasovali ve fázi, kdy jsme hráli dobře. V poslední třetině jsme se snažili utkání dotáhnout, ale bohužel to nevyšlo.“