Junioři dostali lekci z produktivity

Filip Bazala • 30.10.2011

V neděli dopoledne se od deseti hodin dopoledne utkali proti sobě domácí junioři Vsetína proti Třebíči. Zelenožlutí měli po čas utkání územní převahu, ale jen těžko se jim dařilo ji proměňovat v šance. Třebíč dobře bránila, v čele s gólmanem Májem a v útoku dokázala své šance proměňovat. I proto ze Vsetína odjíždějí se dvěma body za výhru 4:2.

Liga juniorů, skupina Východ - 13.kolo ne 30.10.10:00
SK Horácká Slavia Třebíč
2:4(0:1, 2:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 25. Gromus (Tobola, Medvedev), 25. Kývala (Šunkov, Koutník) - 4. Paták (Vlašín), 30. Paták (Šulc), 46. Šulc, 55. Šulc (Paták). Rozhodčí: A. Langer - O. Havlík, L. Marek. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4.
VHK ROBE Vsetín: Michálek - Studený, Manastyrli, Daněk, Zbranek, Medveděv, Šunkov, Koutník, Gromus, Kývala, Štrbík, Pelc, Báchor, Tobola, Klimek, Valentík.
SK Horácká Slavia Třebíč: Máj - Peroutka, Belatka, Krejčí, Pálka, Vyhnalík, Kusák, Paták, Vysloužil, Šulc, Vlašín, Marek, Weiss, Stromecký, Maštera.

Domácí vlétli do utkání s větším elánem a okamžitě se pustili do útoku. Kupodivu to byli první hosté, kdo se z nenápadné akce dostal do vedení.

Josef Michálek zahrával puk za svou brankou, ale tak nešikovně, že přesně našel Vlašína, který okamžitě přihrál Lukášovi Patákovi, který zpoza branky zasunul touš téměř do prázdné branky - 0:1.

Vsetín se okamžitě snažil vyrovnat. Blízko k brance byl Tobola, když se sám ocitl před Májem, ale ani na dvakrát se mu nepodařilo skórovat. Do další velké šance se dostal Šunkov, když se dostal do samostatného úniku, ale skvělý Máj jeho forhendový blafák vystihl a vyrazil pravým betonem.

Ve druhé třetině domácí opět měli navrch, ale k brance to nevedlo. Až v pětadvacáté minutě se dočkali domácí srovnání. Medvedev nahrál Tobolovi, který našel za brankou Lukáše Gromuse, jenž bekhendem zpoza branky překvapil Máje a zasunul puk pod jeho betony - 1:1.

Uběhlo dvaadvacet vteřin a Vsetín šel do vedení. Domácí se dostali do útočného pásma, Šunkov našel najíždějícího Martina Kývalu a ten na dvakrát překonal ležícího Máje - 2:1.

Jenže Vsetínu radost dlouho nevydržela. Ojedinělá akce Třebíče přinesla další branku. Šulc od modré napálil puk na Michálka, ale mířil vedle, jenže puk za brankou se odrazil na druhou stranu vsetínské klece, kde byl rozjetý Lukáš Paták a ten chytře obkroužil branku a zasunul puk obdobným způsobem, jako při své první brance za záda Michálka - 2:2.

Třebíč hrála přesně co potřebovala. V obraně nedělala chyby a v útoku, když už se naskytla nějaká šance, ji dokázali efektivně využít. Vsetín obléhal branku hostů a nevěděl kudy se dostat do šance.

Ve třetí třetině byl k vidění stejný scénář jako v předchozích třetinách. Domácím jako kdyby ke smůle nestačila střelecká impotence, přišel ještě ke všemu vlastní gól. Ondřej Šulc přihrával na druhou tyč Patákovi, jenže domácí obránce přihrávku zachytil o svou hokejku, ale nedostal puk pod kontrolu, který se nezadržitelně valil do odkryté mezery v brance, jenž Michálek vytvořil v důsledku svého přesunu ke druhé tyči - 2:3.

Vsetín se i nadále snažil, ale obrana Třebíče v čele s Májem nedopřávala Vsetínu moc šancí k prosazení. V 55. minutě přišlo rozhodnutí v době, kdy se Vsetín nadechoval k závěrečnému tlaku. Ojedinělý útok Třebíče zakončoval Ondřej Šulc, který se hezky prohákl k Michálkovi a mírným blafákem si jej položil a zasunul do prázdného místa u tyče - 2:4.

Vsetín tato branka uzemnila a utkání se už vyloženě dohrávalo. Třebíč skvěle zvládla zápas venku a porazila Vsetín 4:2.

Miroslav Kubo (VHK Vsetín): „Soupeř hrál dnes výborně. Přesně tak, jak se venku má hrát. Dařilo se nám je dostávat pod tlak, ale měli jsme smůlu. Pokud dostaneme první dva laciné góly a třetí si dáme sami, tak vůbec nemůžeme v utkání pomýšlet na body. Třebíč utkání zvládla takticky, využila každého našeho zaváhání a zaslouženě vyhrála. Kluci se snažili, neodflákli to, ale bohužel dát do utkání 100% nestačí, musí to být víc."

Jiří Burian (SK Horácká Slavia Třebíč): „Jsme spokojeni s výsledkem dnešního utkání, ale se hrou už nikoliv. Z minima, ani nechci říct šancí jsme využili všechny a utkání jsme vyhráli. Domácí byli lepší v pohybu, na puku, ale my byli produktivnější a utkání jsme vyhráli."