Starší dorost veze z Olomouce sedmibrankový příděl

Radek Bařina • 30.10.2010

Nepříliš vydařený hokejový víkend zatím prožívají starší dorostenci VHK Vsetín. Po páteční domácí prohře s Vítkovicemi totiž v sobotu nestačili ani na Olomouc, na jejímž ledě podlehli vysoko 2:7. V první dvacetiminutovce přitom Valaši dokázali držet se svým soupeřem krok a do šaten se odcházelo za stavu 2:2. Od druhé třetiny se ale trefovali už jenom Hanáci a jejich brankový příděl se nakonec zastavil na čísle sedm. Hned třikrát přitom rozvlnil síť valašské svatyně útočník Tomiga.

ESD - 20.kolo so 30.10.
HC Olomouc
7:2(2:2, 2:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 5. Bauer (Konečný), 9. Tomiga, 24. Tomiga (Novotný), 32. Tomiga (Novotný, Hes), 42. Hes (Tomiga), 49. Schejbal (Peštuka), 52. Jergl A. (Peštulka) – 1. Hradil (Ptáčník), 14. Štědrý (Janeba, Pokorný). Rozhodčí: Humpolíček – Dučák, Poláček. Vyloučení: 8:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 60. Střely na branku: 30:44. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 7:2.
HC Olomouc: Lukáš – Němec, Hes, Novotný, Jirák, Paksi, Spěvák, Jergl A., Bauer, Zitka, Rašner, Vondra, Tomiga, Ostřanský, Konečný, Schejbal, Peštuka.
VHK ROBE Vsetín: Kohn (42. Bača) – Galia, Pelc, Neuwirth, Daněk, Pokorný, Štrbík, Hradil, Ptáčník, Stodůlka, Žák, Vašíček, Kohout, Kývala, Janeba, Báchor, Brida, Gajdoš, Tobola, Štědrý.

V úvodu zápasu byli mladí Kohouti duchem ještě asi v šatně, protože hned z první šance vstřelil Vsetín branku. Nadvakrát se z bezprostřední blízkosti trefil Petr Hradil. Olomoučtí na tuhle ránu dokázali brzy odpovědět, přesnou ranou k tyči vyrovnal Dominik Bauer.

Hosté z Valašska byli v první části aktivnější, paradoxně to ale byli oni, kdo dostal branku. V oslabení se od modré čáry prosadil Jakub Tomiga. Do konce úvodní dvacetiminutovky však hosté díky trefě Michala Štědrého vyrovnali.

Na začátku druhé části mohl poslat domácí zpět do vedení Ostřanský, tváří v tvář gólmanovi však selhal. Olomouc to příliš mrzet nemuselo, aktivní hru domácích přetavil ve vedení svou druhou brankou v utkání Jakub Tomiga.

Tlak Olomouce následně vyústil ve vyloučení hostujících hráčů, které potrestal v přesilové hře znovu Jakub Tomiga, a zkompletoval tak hattrick. Vzápětí měli hosté šanci snížit, minutu a půl dlouhou dvojnásobnou přesilovku ale využit nedokázali.

Poslední periodu již zcela jasně ovládli domácí. Střelu Jakuba Tomigy brankář hostí neudržel a Jiří Hes dorážel do prázdné. Další branky pak přidali Jakub Schejbal a Aleš Jergl. Hosté se již na žádný odpor nezmohli a zápas se v poklidu dohrával. Domácí si tak připsali do tabulky cenné tři body za skalp lídra skupiny.

Luděk Konopčík (HC Olomouc): První třetina byla vyrovnaná, chléb se lámal ve druhé, kdy jsme za stavu 4:2 ubránili dvojnásobnou přesilovku. Od druhé třetiny jsme byli mnohem lepší. Za takový výsledek jsem rád, protože byla i utkání, kdy nám puky do brány moc nepadaly.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): Já moc nemám slov, co jsme tady předvedli. Někteří hráči si myslí, že výsledky přijdou samy. Klíčový moment nastal ve druhé třetině, kdy jsme dostali třetí a čtvrtý gól. Poté už jsme neměli sílu se zápasem něco udělat.