Předposlední dorostence čeká přetěžká zkouška

Petr Vychopeň • 30.10.2008

V s e t í n - Čtvrtá Slavia a páté Kladno, se soupeři takového kalibru budou mít Vsetínští co dělat v rámci následujícího dvoukola. Pokud k tomu přičteme i fakt, že z posledních třech zápasů zelenožlutí nevytěžili jediný bod a momentálně okupují předposlední místo, papírové předpoklady hovoří jasně ve prospěch hostujících celků z Čech. Ty však musí být v pozoru. Stačí si vzpomenout, jak Valaši porazili stejně favorizovanou Spartu. S Kladenskými, kteří sou za pražskou Slavií o jedno místo jen kvůli horšímu skóre, začínají zelenožlutí v pátek od 17:00. S vrstevníky z hlavního města pak v sobotu úderem dvanácté.

Svěřenci vsetínského trenéra Luboše Jenáčka mají po sedmnácti zápasech pouhých jedenáct bodů. Méně má na svém kontě jen Šumperk a to o pět. Spodek tabulky je ale hodně namačkaný, dá se tedy očekávat urputný boj o vyhnutí se těm nejnižším stupínkům. Do konce letošní sezóny zbývá ještě devětadvacet kol!

Zarážející ale je, že po výhře Valachů nad momentálně druhou Spartou, neputuje na Lapač ani z jednoho ze tří venkovních utkání jediný bod. Dorost VHK prohrál jak v Budějovicích, Písku, tak i v Havlíčkově Brodě. Nyní se však může vytáhnout na domácím kluzišti proti těmto soupeřům:

Kladno: 5. místo, 40 bodů, skóre 72:44

Hosté z největšího města Středočeského kraje přijedou na Lapač coby favoriti pátečního duelu. Do karet jim hraje i velice pěkná bilance z venkovních zápasů - z osmi utkání si domů přivezli devatenáct bodů. Sebereme-li v potaz poslední trio odehraných zápasů, ani tady se Kladenští nemají za co stydět.

Nejprve doma doslova rozdrtili Hradec Králové 11:1, poté jejich hradba odolala i Havlíčkobrodským, kteří už sice nevyfasovali jedenáctku, ale výsledek 7:1 také hovoří za vše. Do třetice pak Kladno hostilo Karlovarské soky. Tento duel rozhodly až nájezdy a to ve prospěch právě Kladna, které si tím připsalo další dva body.

V sestavě pátečního soupeře Vsetína také najdete největší hvězdy, co se produktivity dorostenecké extraligy týče. Jedná se o Vojtěcha Butora se třiceti body (16+14). Druhým nejproduktivnějším hráčem je opět Kladeňák - David Stach, který má shodně třicet bodů (10+20). A aby toho nebylo málo, trojici nejlepších uzavírá opět hráč Středočechů - Jan Doskočil (8+21). Jedničkou na pozici brankáře je Jan Ilašenko s úspěšností 90.53%.

Slavia: 4. místo, 40 bodů, skóre 68:33

Pražané, coby ještě o jednu příčku lépe postavený tým než Kladno, přijedou na Vsetín v sobotu. S Valachy zkříží své hole v 12:00 a pokud by jsme se měli řídit tabulkou, měla by to být jasná záležitost.

Jenže Vsetínští už své soky z Prahy dokázali pokořit jednou. Psalo se 20. října, když Slávisté prohráli na vlastním ledě 2:5. Od té doby se sice mnohé změnilo, každopádně zelenožlutí ví, že soupeře takové kvality jsou schopni porážet.

V posledních třech utkáních Pražané získali sedm bodů, když nejprve porazili Havlíčkův Brod 4:2. Poté jich překvapivě okradli Královéhradečtí, když v hlavním městě vyhráli 4:3pp. V posledním kole si však Slávisté vylepšili reputaci na plné čáře, když hosty z Plzně vyprovodili ze svého staionu výsledkem 6:0.

V sestavě Slavie už sice nejsou podobní kanonýři jako u kolegů z Kladna, přesto se najdou takový, kteří se pohybují okolo dvaceti získaných bodů. Jde o Jakuba Kadlece (9+12) a ex-vsetínského Dmitrije Jaškina (12+8). Právě pro kdysi vsetínského útočníka Jaškina bude mít utkání jistě zvláštní příchuť. Pokud chcete být svědky toho, jak si předposlední Vsetín povede proti svěřencům slávistického kouče Vebera, buďte na Lapači v pravé sobotní odpoledne.

Vzájemné zápasy:

HC Rabat Kladno - Valašský hokejový klub 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

HC Slavia Praha - Valašský hokejový klub 2:5 (1:3, 1:2, 0:0)

Sestavy v minutém kole:

Vsetín: Belák - Hurtík, Pelc, Studený, Synek, Trška, Tyralík, Žabčík - Daněk, Djorič, Gromus, Horehleď, Kajaba, Kitzberger, Kozák, Krucký, Ondra, Podešva, Slováček, Vaculín.

Kladno: Ilašenko - David, Doudera, Kolářík, Motejlek, Pfejfer, Steigauf - Butor, Doskočil, Gottlieb, Gutwald, Hammerbauer, Kalla, Obr, Redlich, Sekáč, Stach, Vodička, Znamenáček.

Slavia: Dlouhý - Štainer, Jeník, Hruška, Rittig, Růžička, Semrád, Novák - Tůma, Müller, Hertl, Cikánek, Chlapík, Burša, Kotyra, Veber, Jaškin, Moravec, Kadlec, Hellar