Vsetín remizoval, v Plzni odvolali trenéry

Tomáš Diblík, ČTK • 30.10.2001

P l z e ň – Pokud by stávajícím tempem pokračovaly zdravotní lapálie vsetínského mužstva, neměl by za pár kol kdo hrát, neboť marodi už pomalu převažují nad několika zdravými šťastlivci. V Plzni chyběl pro zranění ramene Lubomír Vaic, s otřesem mozku odstoupil Michal Šafařík a autora druhého vsetínského gólu Jana Sochora museli trenéři dokonce přemlouvat, aby vůbec nastoupil na led. Zápas, který skončil i po prodloužení 2:2, se nakonec stal osudovým pro plzeňské trenéry, kteří byli bezprostředně po jeho skončení odvoláni.

- 20.kolo út 30.10.17:30
HC Škoda Plzeň
2:2
6. Jiří Hanzlík (I. Vlček, Krátoška), 43. Výborný (Volák) - 10. Burger (Kucharczyk), 28. Sochor. Třetiny: 1:1, 0:1, 1:0 - 0:0 Rozhodčí: Havlík - Padevět, Čížek. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 6122.
HC Škoda Plzeň: Barta - Výborný, Řezníček, Mazanec, I. Vlček, Jiří Hanzlík, Veber - Vostřák, M. Straka, Z. Sedlák - Dvořák, J. Straka, Andrašovský - Duda, Krátoška, Brabenec - od 38. navíc Voskár, Švík, Volák.
VHK ROBE Vsetín: Pešat - Kuboš, Hriňa, Štrbák, Šafařík, Vašut, Spitzer, Němec - Vampola, Lang, Demel - Veselý, Burger, P. Beránek - Valko (21. Sochor), Hudler, Kucharczyk.
PLZEŇ 30. října (ČTK) - Obránci Jiří Hanzlík a Martin Výborný zajistili svými brankami remízu Plzně v domácím prostředí proti mistrovskému Vsetínu. Vsetín sice vedl na západě Čech 2:1, ale ani v šestém zápase za sebou se tříbodového zisku nedočkal, protože Výborný svou druhou trefou v sezóně zařídil remízu 2:2. Dva góly beků jsou pro domácí raritou, protože do dnešního duelu se plzeňští obránci za osmnáct zápasů střelecky prosadili jen třikrát.

Domácí začali velice nesoustředěně, hráli nedůrazně a tak si dokázali vytvořit převahu až v přesilové hře čtyři na tři, kdy otevřel skóre Hanzlík. Poté upadla hra domácích opět do podprůměru, čehož hosté také v přesilové hře využili k vyrovnání skóre. V 10. minutě se prosadil Burger.

Ve druhé části se hrál oboustranně neurovnaný hokej. Hosté se dostali do vedení ve 28. minutě, kdy střídající Sochor zakončil svoje sólo přes celé kluziště a podruhé v utkání dostal Vsetín do vedení.

V závěrečné třetině poslali plzeňští do hry i čtvrtý útok Voskár, Švík, Volák. Právě Volák hned ve 43. minutě přihrál na vyrovnávací branku Výbornému. V závěrečných minutách sice měla Plzeň možnost přesilové hry, ale ta rozhodnutí nepřinesla. Obě mužstva se neprosadila v početní převaze ani v nastaveném čase a rozdělila si tak po bodu.

Zdislav Tabara (Vsetín): Kvůli zraněním lepíme sestavu zápas od zápasu. Jsme velmi spokojeni s bodem, chtěli jsme si jej z Plzně odvézt. Nastupovali jsme se záměrem střežit střední pásmo a čekat na brejky, což se nám po celý zápas dařilo. Vaice pobolívá rameno, dostal doporuční si odpočinout a vzhledem jeho účasti ve slovenském národním týmu dostal volno. Šafařík nedohrál pro lehký otřes mozku, Sochora jsme museli přemlouvat aby nastoupil, ruka ho ještě hodně bolí. Chtěli jsme místo Vaice nasadit Dubce, ale ten má také otřes mozku.

Zdeněk Haber (Plzeň): Před začátkem soutěže jsme čekali umístění okolo pátého místa, což se nám nedaří. Naše hra je velice špatná, od brankáře po útočníky, a proto jsme museli sáhnout k tomu nejméně populárnímu kroku. Bezprostředně po zápase jsem odvolal oba dva trenéry.