Plzeň padla pod náporem Vsetína

Aleš Koňařík • 13.12.2001

V s e t í n – Parádním výkonem se vsetínští hokejisté letos naposledy přestavili domácímu obecenstvu. Deset kol neporaženou Plzeň rozstříleli ve svém nejlepším utkání sezóny 7:2, a to i přes absenci svého nejproduktivnějšího hráče Jiřího Hudlera a obránce Ondřeje Němce. Hosté se položili již v první třetině, kterou Vsetín vyhrál s tříbrankovým náskokem a nadále své vedení navyšoval. Ve vyhecovaném zápase padlo celkem 23 menších trestů.

- 33.kolo pá 14.12.17:00
HC Škoda Plzeň
7:2
11. Demel (Vlach), 17. Kotásek (Vlach), 19. Kuboš (Kucharczyk), 22. Veselý (Vaic, Demel), 39. Demel (Vlach), 40. Polák (Kucharczyk), 57. Vaic (Hriňa, Polák) - 48. Vostřák (Mazanec, Dobrovolný), 52. Vostřák (Andrašovský). Třetiny: 3:0, 3:0, 1:2 Rozhodčí: Dvořák - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 10:13, navíc Barta a Duda (oba Plzeň) oba 10 minut. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2080.
VHK ROBE Vsetín: Pešat - Šafařík, Štrbák, Kuboš (41. Vašut), Hriňa, Polák, Spitzer - Kotásek, Vlach, Demel - Streit, Lang, Kucharzyk - Vaic, Veselý, Vampola.
HC Škoda Plzeň: Barta (40. Kůs) - Výborný, Řezníček, Mazanec, I. Vlček, Jiří Hanzlík, Veber, od 41. navíc Dobrovolný - Dvořák, J. Straka, Andrašovský - Vostřák, Krátoška, Brabenec - Z. Sedlák, M. Straka, Duda - Topol, Voskár, Volák.

Vsetínští zpočátku působili přespříliš opatrně, snad kvůli úctyhodné sérii soupeře čekali, co Plzeň vymyslí. Když se však hosté, i vzhledem k častému vylučování, do útočení dvakrát nehrnuli, převzali domácí iniciativu. Vyplatilo se. V 11.minutě vybojoval v rohu kluziště puk Vlach, z jehož přihrávky se bekhendovou ranou prosadil Demel. Před Bartou se pak Kucharczyk snažil o dorážku, neměl ale dostatek času zvednout puk nad betony plzeňského gólmana. O poznání lépe se vedlo Martinu Kotáskovi, který ve vlastním oslabení ujel s Vlachem a za jeho přesnou příhru se odměnil gólem. Ze strany Vsetína to ale nebylo vše, za minutu projel jako namydlený blesk třetinou Kucharczyk, na modrou vrátil puk Kubošovi a Barta kapituloval po ráně pod víko potřetí.

Hosté se ani v úvodu druhé části nevyvarovali defenzivních přehmatů, v přesilovce opět neudrželi duo Kotásek, Vlach. V tomto případě však z brejku nebylo nic, kapitán Vlach záměr svého křídla nepochopil. Díky nevídané minele hostů ovšem padla i další branka do jejich sítě. Na nešťastného Bartu totiž najížděli tři zcela osamocení útočníci Vsetína a celá akce nemohla skončit jinak než gólem. S přispěním štěstí skóroval Veselý. Až nyní se Plzeň rozpomněla na svůj hokej, který ji přinášel úspěchy. Přidala na bruslení i na tvrdosti, jenomže dílem vlastní střeleckou impotencí a dílem nedisciplinovaností nedokázala vyvinout trvalejší tlak. V 35.minutě se na Pešata řítil Volák, včasný výjezd vsetínského gólmana mu šanci zhatil. Domácí hráli obětavě, když už Pešat bezmocně ležel na ledě, zastoupil jej při ráně Vostřáka Hriňa. Závěr si pro sebe opět rezervovali domácí. Zaváhání Vlčka využil tvrdou ranou ledem Demel, gólem do šatny pak vyhnal Bartu z branky Polák.

Za plzeňskou jedničku, která navíc vzteky rozbila hůl o konstrukci a vyfasovala i osobní trest, nastoupil Kůs. Jeho pozornost hned vyzkoušel Kucharczyk. Vsetín sice výrazně vedl, nervozity a nečistých zákroků však spíše přibývalo. Trestné lavice byly neustále v permanenci, v jedné z přesilovek se také prosadil hostující Vostřák. Tentýž hráč se v 52.minutě trefil podruhé, když z ostrého úhlu vymetl růžek Pešatovy branky. Poslední slovo však patřilo domácím. Při ráně Hrini se do výhledu Kůse šikovně připletl Vaic. Vsetínští si nejvyšší výhru v sezóně náležitě vychutnali i s fanoušky, kterým tak k Vánocům předčasně nadělili pěkný dárek.