Zbytečně ztracený zápas v Plzni

Aleš Koňařík, ČTK • 02.02.2002

P l z e ň / V s e t í n – Více než rovnocenným soupeřem byl Vsetín Plzni, ve třetí části navíc vedl po brance Vlacha ve vlastním oslabení. Domácí ale v závěru skóre otočili, rozdílovou branku vstřelil Duda a hosté přes dlouhou power-play už na další gól nedosáhli. Nepřál jim ani hlavní rozhodčí Vokurka, který nepochopitelně neuznal regulérní vsetínský gól v přesilovce z 58.minuty. Vsetín tak jede z Plzně s prázdnou.

- 46.kolo so 2.2.17:00
HC Škoda Plzeň
3:2
10. Andrašovský (Duda), 52. Andrašovský (Duda, J. Straka), 56. Duda (Adrašovský) - 20. Kucharzyk (Hudler), 47. Vlach. Třetiny: 1:1, 0:0, 2:1. Rozhodčí: Vokurka - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5300.
HC Škoda Plzeň: Barta - Dobrovolný (37. Fiala), Řezníček, Mazanec, Vlček, Výborný, Veber - Duda, J. Straka, Andrašovský - Švík, Krátoška, Brabenec - Koreis, M. Straka, Sedlák - Dvořák, Vozkár, Volák.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Polák, Hriňa, Vašut, Němec, Spitzer, Kuboš - Vlach, Demel, Vampola - Kucharczyk, Hudler, Streit - Kotásek, Veselý, Lang.
P l z e ň - Hokejisté Plzně porazili v předehrávce 46. kola extraligy doma Vsetín 3:2 a probojovali se před Třinec na páté místo tabulky. "Jsme spokojeni s výsledkem, hra byla však nejhorší, jakou jsme v letošní sezóně předvedli. V závěru jsme dokázali uhrát vítězství pouze silou vůle a nasazením prvního útoku," zhodnotil kouč domácích Richard Farda. Domácí začali velice opatrně, bez důrazu a kombinace. Z letargie je probudila až tyčka, kterou nastřelil hostující Vampola.

Rychlou akci prvního útoku domácích zakončil po úniku Dudy Andrašovský, který nedal brankáři Bieglovi šanci. Vzápětí měli plzeňský útočník Švík a Michal Straka další vyložené šance, ale výborně chytajícího brankáře hostí nepřekonali. Naopak Vsetínští využili v závěru třetiny přesilovku pět na tři ke srovnání skóre.

V úvodu druhé části měli pro změnu domácí 68 sekund přesilovku pět na tři, hráli ji však tak chaoticky, že prakticky neohrozili soupeřovu branku. Hra se rozdrobila do množství osobních nečistých soubojů, Plzeň zredukovala sestavu pouze na tři útoky, ale na kvalitě hry se to neprojevilo.

Chyba při přesilovce Plzně ve třetí třetině umožnila vsetínskému Vlachovi sólo přes celé kluziště, z něhož padla vedoucí branka hostí. Domácí se poté vzchopili, dokázali v přesilové hře srovnat a o čtyři minuty později plzeňský Duda objel Bieglovu branku a vstřelil vítězný gól. O srovnání skóre se hosté pokoušeli 100 sekund před závěrečnou sirénou hrou bez brankáře, ale bez výsledku.

Zdislav Tabara (Vsetín): "Utkání nevybočilo z ostatních soubojů s Plzní, i když jsme na ní byli dnes dobře připraveni. Prvních pět minut jsme trochu nestíhali, ještě jsme byli v autobuse. Pak jsme to vyrovnali, celé utkání bylo vyrovnané. Za dnešní výkon se nemáme co stydět. Rozhodovalo střední pásmo, kde jsme chtěli především dobře bránit a vyrážet do brejků. Ty se nám bohužel nedařilo proměňovat, a to jsme několikrát jeli dva na jednoho či dokonce tři na jednoho. Celý zápas rozhodly chyby v obranné činnosti, hlavně v okolí brankoviště, odkud padly všechny tři branky. Mělo by to tam být od hráčů pokryté a vyhrávat osobní souboje, to se nám dnes nepodařilo."

Richard Farda (Plzeň): "Jsme spokojeni s výsledkem, hra byla však nejhorší, jakou jsme v letošní sezóně předvedli. V závěru jsme dokázali uhrát vítězství pouze silou vůle a nasazením prvního útoku."