Vsetín rozstřílel Přerov vysoko 5:1

Radek Bařina, David Žůrek • 30.11.2011

Vsetín dnes jasně přehrál Zubry z Přerova. Lví podíl na této výhře měli Jiří Heš, který nastřílel hattrick, a Antonín Sprušil, který proti svému klubu získal pět bodů za gól a čtyři asistence. Domácí vletěli na soupeře jako utržení ze řetězu, čímž jej zaskočili a i díky tomu se rychle dostali do vedení 2:0. Hosté, ač v oslabené sestavě, se snažili i nadále bojovat, ale každá branka domácích je více a více srážela na kolena. V poslední minutě skóre již kosmeticky upravil přerovský Jakub Ferenc.

2. liga - 24.kolo st 30.11.17:30
HC ZUBR Přerov
5:1(2:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Heš (Sprušil), 7. Heš (Sprušil, Zúbek), 34. Sprušil (Vaněk, Farda), 38. Heš (Zúbek, Sprušil), 43. Vaněk (Kajaba, Sprušil) - 60. Ferenc (Kočara). Rozhodčí:Mrkva - Koliba, Mrákava. Vyloučení:7:6 navíc Sedlák (PRE) 5 minut + DKU, Blinka (PRE) 10 min OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1024. Průběh utkání: 5:0, 5:1.
VHK ROBE Vsetín: Hromada - Heš, Farda, Spitzer, Žabčík (41. Mečiar), Hoďa, Hrčka - Zúbek, Vaněk, Sprušil - Holík, Hruška O., Vítek - Kajaba, Hruška P, Daněk.
HC ZUBR Přerov: Tihlář - Pala, Faltýnek, Vlček, Ferenc, Pospíšil - Kočara, Kolařík, Sedlák, Goiš, Brančík, Kotásek, Ditrich, Kolář, Hanák, Blinka, Kundrátek, Černý

Vsetínští nastoupili do utkání proti Přerovu s jednoznačným cílem: ukončit dlouhotrvající sérii neúspěchů s tímto celkem. Zubři přijeli na Lapač obtěžkáni sérii tří porážek a na jejich výkonu to bylo, zejména v první třetině, patrné. Přesto se mohli radovat jako první, když Vaněk nechtěně srazil puk na vlastní branku – gólman Hromada ale našel puk ve výstroji. Hned poté šli domácí do přesilovky, v té jim ale ujel vsetínský postrach Kolařík, kterého brankář VHK podrazil a rozhodčí nařídil trestné střílení. Hromada svůj prohřešek odčinil, na střelu mezi betony si počíhal a lapil ji.

A tak to byli Vsetínští, kdo se, už o minutu později, dočkal úvodní branky. V signalizované výhodě přikovali Zubr před jeho bránu, Sprušilova střela se odrazila na mezikruží k Jiřímu Hešovi a na jeho dělovku Tihlářova lapačka zareagovat nestihla (1:0). Domácí vstřelená branka viditelně povzbudila, naopak Přerovští i nadále působili hodně zakřiknutě a proti lépe bruslícím Valachům si často pomáhali jen za cenu faulu. Přesilovku od páté minuty sice Vsetín nevyužil, nedlouho po jejím skončení ale přesto udeřil podruhé. V akci tři na dva si domácí krásně vyměnili puk, nabito dostal znovu Jiří Heš a jeho bomba propadla skrz Tihlářovu výstroj do sítě (2:0).

Hned vzápětí mohl zvýšit Vítek, puk se mu ale postavil na hranu a střela z výborné pozice proto zamířila vysoko nad. Z tlaku se hosté vymanili zásluhou přesilovky krátce před polovinou první třetiny. Zubři si v ní vytvořili převahu, kromě pohotové, avšak nepřesné, střely Goišovy si ale šanci nevytvořili. Ve dvanácté minutě mohl na druhé straně zvýšit Vaněk, jeho teč i následnou dorážku ale zastavil Tihlářův pravý beton. V závěru třetiny si přeci jen pár dobrých šancí vytvořil i Přerov, v největší z nich ale vychytal Hromada Kotáskovu střelu z mezikruží. Po první dějství odcházely celky do šaten za zaslouženého vsetínského vedení 2:0.

Úvod druhé třetiny sice přinesl domácí nápor, tutovka přerovského Blinky, který v akci dva na jednoho z blízka minul odkrytý kout branky ale jakoby probrala spícího Zubra. Následující desetiminutovka byla proto ve znamení velkého přerovského tlaku. Hosté dobrým napadáním nutili domácí k chybám a Hromada v brance měl plné ruce práce. Výkon vsetínského brankáře byl ale výborný, a když už se zdálo, že domácí muž s maskou kapituluje, pomohla mu značně nepřesná hostující mířidla. Nejlépe to dokumentovala minuta devětadvacátá, kdy Hromada pohotově vyrazil střelu Kolaříka a dojíždějící Goiš v dobré pozici trefil pouze boční sít. Bezzubý tlak hostů vyvrcholil v dvaatřicáté minutě Ditrichovou ranou nad.

Minutu poté Sedlák atakoval rukama hlavu domácího obránce Hrčky a za tento tvrdý zákrok obdržel trest na pět minut a do konce utkání. Vsetínští se sice do té doby v přesilovkách trápili, pětiminutovou početní výhodu ale využít dokázali. A hned dvakrát! Nejprve v čase 33:31 zachytil Farda puk na modré, poslal křížnou přihrávku Vaňkovi, který obratem přihrál touš Antonínu Sprušilovi, číhajícímu na opačném křídle. Střela ex-přerovského útočníka pak, i s trochou štěstí, doklouzala za brankovou čáru (3:0). Těsně před skončením dlouhé početní výhody pak dostal Jiří Heš nabito na modrou a další dělovka domácího obránce prošla mezi Tihlářovými betony do sítě. Zkušený vsetínský obránce tak zaznamenal hattrick (4:0). Otřesení hosté se ve zbytku třetiny nezmohli na kloudnou odpověď, přestože prostřední dějství dohrávali v početní výhodě.

V ní pak Přerov začal i třetinu třetí, nevymyslel ale nic. Ledvaže byl vyloučený hráč VHK na ledě, vrhli se domácí do útoku a zvýšili na rozdíl pěti gólů. V přečíslení tři na dva nalezl Sprušil, hrající svůj nejlepší zápas v zelenožlutém dresu, Kajabu. Jeho střelu sice dokázal Tihlář vyrazit, dojíždějící Daniel Vaněk ale pohotově dorazil puk do sítě (5:0). Oba celky si poté neúspěšně vyzkoušely zkrácenou početní výhodu a na ledě bylo znát, že o vítězi utkání už je rozhodnuto. Přesto se diváci rozhodně nenudili a i závěrečná desetiminutovka přinesla atraktivní podívanou.

V jedenapadesáté minutě mířil v akci dva na jednoho Sprušil nad. O dvě minuty později si Černý i Kolařík vylámali zuby na Hromadovi z protiútoku se po šikovné háčkované neprosadil ani Zúbek. V padesáté páté minutě nabídl Vítek puk Ondřeji Hruškovi, ten ale z blízka netrefil poloodkrytou branku. O to, že i ve třetí třetině padnou dvě branky, se tedy nakonec postarali hosté. Kočara nabral ve vlastním pásmu rychlost, v krásném slalomu se protáhl skrz nedůraznou domácí defenzívu a byť jeho zakončení Hromada zastavil, na dorážku Jakuba Ference z bezprostřední blízkosti už dosáhnout nemohl. Minutu před koncem tak domácí muž s maskou přišel o čisté konto (5:1). Na jednoznačné výhře domácích to již ale nic nemohlo změnit. Domácí výhrou potvrdili pozici nejlepšího týmu v domácím prostředí a posunuli se na čtvrtou příčku tabulky. Černá série Zubrů se naopak protáhla už na čtyři zápasy.

Viktor Hlobil (trenér Vsetína): "Dnes musím pochválit všechny kluky. Tedy až na to, že jsme dostali zbytečného góla, protože nula by byla třešnička na dortu. Zasloužili jsme si to, protože jsme celý zápas byli lepší. Rozhodlo vyloučení hostujícího hráče na pět minut za stavu 2:0, kdy jsme v té přesilovce vstřelili dva góly což bylo strašně důležité. Kluci předvedli výborný výkon. Není možné s Přerovem pořád prohrávat a tak jsme si už včera řekli, že do toho půjdeme naplno, budeme hrát zodpovědně a myslím, že se nám podařilo navázat na domácí zápasy s Karvinou a Havířovem."

Pavel Sedlák (trenér Přerova): "Není co hodnotit. My jsme byli od začátku špatní a celý zápas to pokračovalo. Vsetín nás přehrával celé utkání. Leží na nás nějaká deka. Dnes jsem se na utkání těšil s tím, že po dlouhé nemoci nastoupil brankář Tihlář a Honza Kolář který tuto sezónu ještě nehrál. Jenže se hned v první střídání zranil a je tedy zase mimo hru. Dnes to nevyšlo zkrátka, něco je špatně, musíme se nad tím zamyslet."