Vstupenky online

Na Lapač zavítají přerovští Zubři

Filip Bazala • 29.11.2011

Vsetín má před sebou v pořadí třetí po sobě jdoucí utkání doma. V předchozích dvou dokázal zvítězit a ve středu proti Přerovu se pokusí vyhrát potřetí. Zubři utkáním ve Vsetíně načínají druhou půlku základní části a budou chtít opět proti Valachům bodovat. Náš soupeř má za sebou čtyři prohry z posledních pěti utkání a na Lapači vynaloží veškeré úsilí, aby špatnou sérii vylepšili. Utkání se hraje 30.11. od 17:30.

Vsetín v minulém kole odstartoval druhou polovinu základní části vysokým vítězstvím 6:1 nad Frýdkem-Místkem a už si brousí zuby na středeční zápas, který nebude postrádat náboj. Na Lapač zavítá Přerov. „Celkový obraz hry nebyl dobrý. Proti Přerovu takhle určitě nemůžeme ve středu hrát, jestliže chceme získat tři body,“ varoval po zápase s Frýdkem trenér Viktor Hlobil. Valaši nastříleli šest branek, ale šlo vidět, že to ještě není úplně ono. Stejného názoru je i kapitán Daniel Vaněk: „Pořád je co zlepšovat. Systém hry dobrý nebyl. Utkání jsme zvládli výsledkově, podařilo se nám dát góly, ale proti Přerovu by to nemuselo vůbec stačit. Středeční výkon musí být tak precizní, jako v utkání proti Havířovu. Musíme hrát víc zodpovědně.“ Vsetín se s Přerovem letos střetl již dvakrát, ale bod s nimi vybojovat nedokázali, i když v prvním utkání na Lapači byli více než vyrovnaným soupeřem. Zelenožlutí od minulého kola jsou nejlepším domácím týmem soutěže a pro Zubrům to budou chtít určitě potvrdit.

Fanoušci Zubrů čekají víc

Přerov podobně jako Vsetín měl druhou čtvrtinu soutěže podstatně horší než úvodní. Horší to mají v tom, že Vsetín se dokázal ke konci oklepat a začít vyhrávat, ale Přerov z posledních pěti utkání čtyři prohrál. Zubři to ovšem neměli lehké, protože jim chyběli zranění hráči a i to zapříčinilo jejich nezdar v posledních utkáních. Do druhé poloviny tak budou chtít vstoupit vítězně a na Lapači se schyluje k velké bitvě. „Každý na to myslí, že teď nedáváme góly, takže to chce si vyčistit hlavy. Během víkendu potrénujeme a přípravíme se na druhou polovinu ligy. Všichni to chceme nastartovat zpátky, abychom zase začali vyhrávat,“ potvrzuje má slova třetí nejproduktivnější forvard Přerova Zdeněk Sedlák.

Přerov v posledním zápase prohrál doma s Opavou 2:1 v prodloužení a korunoval tak svou první polovinu základní části. „Pro nás to bylo dnes těžké. Chybělo několik hráčů ze základní sestavy. Po dvou předchozích nevydařených zápasech jsme chtěli s Opavou vyhrát. Kluci makali, ale štěstí nám prostě teď vůbec nepřeje,“ komentoval poslední utkání Zubrů trenér Lubomír Václavíček. Přerovu se sice nedaří, ale kvalitu jejich kádru zpochybňovat nejde. Zvlášť když si můžou dovolit pro velkou rivalitu v týmu poslat na hostování útočníka kvalit jako Antonín Sprušil, který nyní hájí barvy VHK. Zpočátku nebylo jasné jestli bude moct proti Přerovu nastupovat, ale nakonec jeho kmenový tým proti jeho účasti na ledě ve vzájemných zápasech neměl, takže si šestadvacetiletý útočník může vzájemného zápasu užít naplno.

Přerov v brance vystřídal už tři gólmany a všichni si vedli dobře. Už to není tak jako minulé sezony, kdy Tihlář měl neohroženou pozici jedničky a do branky nikoho jiného nepustil. Radek Tihlář odchytal 10 zápasů s průměrem 2,6 branky na zápas a s úspěšností zásahů 90,6%. Petr Okáč odchytal 4 utkání a Jiří Sklenář 7 zápasů. Všichni gólmani jsou na tom statisticky velmi podobně. V obraně statistikám vládne zkušený kapitán Přerova Daniel Faltýnek (1+7), který dokáže správně vést svůj tým v těžkých zápasech. Další obránci Přerova stojící za zmínění jsou Jan Krajíček (3+4), František Pospíšil (2+4), Radomír Pala (3+2), Jakub Ferenc (1+4) a další. Nejproduktivnějším hráčem Přerova je Jan Kolařík (10+10), který opět bude velmi nebezpečným hráčem pro tým Vsetína. Dále v útočných řadách budou hrozit Pavel Hanák (9+8), Zdeněk Sedlák (8+8), Richard Brančík (6+10), Jiří Goiš (4+11), Marek Ditrich (5+8) a další.

Vzájemná utkání: 2:0 pro Přerov

2.kolo, středa 14.9.2011
VHK Vsetín - HC Zubr Přerov 3:4 (1:2, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 14. Rufer (Zúbek, Hruška O.), 35. Bajtek, 58. Bajtek (Spitzer, Hruška P.) - 10. Ferenc (Kolařík), 19. Kolařík (Sedlák, Kundrátek), 50. Kolařík (Faltynek), 54. Brančík (Goiš, Hanák).

Zaznělo po zápase: „V první třetině jsme hráli špatně, od druhé se naše hra zlepšila - líp jsme bruslili, bohužel jsme ale neproměnili přesilovky a to v takovýchto vyrovnaných zápasech rozhoduje. Byli jsme hodně v pohybu, soupeř nás proto musel faulovat, ale přesilovky nám prostě nejdou. Ve třetí třetině jsme dostali třetí a čtvrtý gól vlastně úplně zbytečně, podařilo se nám to sice ještě stáhnout, ale i když jsme zkoušeli power-play, tak už se nám vyrovnat nepodařilo. Škoda neproměněných šancí na konci druhé třetiny a v závěrečné části.“ Viktor Hlobil, hlavní trenér Vsetína
__________________________________________________________________

12.kolo, středa 19.10.2011
HC Zubr Přerov - VHK Vsetín 6:2 (3:0, 1:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 7. Kundrátek (Menšík, Pala), 17. Goiš (Ditrich, Krajíček), 20. Krajíček (Brančík), 25. Sedlák (Kundrátek, Krajíček), 45. Blinka (Hanák, Faltýnek), 55. Sedlák (Hanák, Kotásek) - 49. Hruška P. (Děděk), 60. Kubo (Hoďa, Vaněk).

Zaznělo po zápase: „Měli jsme špatný vstup do utkání. Když od tak silného soupeře dostanete v první třetině tři góly, je to pak hodně těžké. My do toho vlaku za celý zápas ani nenastoupili. To, že se daly na konci dva góly, bylo spíše tím, že Přerov už nehrál tak zodpovědně. Na druhou stranu - sezóna je dlouhá a takový zápas jednou přijde i na mnohem lepší mančafty, než jsme my. Žádný strom neroste až do nebe. Možná je takový výsledek lepší, než kdybychom prohráli čtyřikrát po sobě o jeden gól. Takže by nám taková porážka mohla paradoxně pomoci. Nechci sahat klukům do svědomí, ale možná si někteří z nich po utkáních, kdy se jim dařilo, mysleli, že už to půjde samo. Ale bez bránění, zarputilosti a důslednosti především v obranném pásmu to nepůjde. To je jasné. Nejsme mančaft, který by někoho přehrával venku na pět nebo šest gólů. Musíme hrát tak, jak jsme hráli v Karviné nebo Porubě. Gólmanem počínaje a posledním útočníkem konče tam musí být maximální nasazení, bojovnost a zodpovědnost.“ Luboš Jenáček, asistent trenéra Vsetína

Předpokládané sestavy:

VHK Vsetín: Hromada - Heš, Farda, Spitzer, Žabčík, Hrčka, Hoďa - Zúbek, Vaněk, Sprušil, Bajtek, Podešva, Dědek, Kozák, Holík, Hruška P., Hruška O., Kajaba.

HC Zubr Přerov: J. Sklenář - Pala, Ferenc, Faltýnek, Vlček, V. Sklenář - Kotásek, Hanák, Kočara - Blinka, Goiš, Brančík - Ditrich, Sedlák, Kolařík - Černý, Kocan, Vaněk.

Zápas budou řídit: Mrkva - Koliba, Mrákava.

Další utkání kola

» HC Frýdek-Místek - AZ Havířov

» HC Plus Oil Karviná - HC RT TORAX Poruba

» HC Slezan Opava - HC Uherské Hradiště

» LHK Jestřábi Prostějov - HC Nový Jičín

banner pod článkem