Vsetínští si pohráli se Spartou

Václav Trávníček • 25.10.2003

V s e t í n - Kdo čekal, že dnes Vsetínští budou rádi za jeden bod, přepočítal se. Domácí rozhodli zápas v první třetině, kdy se síťka sparťanské branky rozvnila celkem čtyřikrát. Nejprve se trefil Ambruz a Hudec, na tři nula pak zvyšoval Tomáš Vak. Když se v devatenácté minutě usmálo štěstí i na Josefa Štrauba, bylo jasné, kdo z klání odejde jako vítěz a kdo bude poražený. Přestože utkání přenášely televizní kamery, hokejisty přišly povzbudit téměř čtyři tisícovky fanoušků.

- 16.kolo so 25.10.17:00
HC Sparta Praha
4:2(4:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Ambruz (Dubec), 9. Hudec (J. Polák), 15. Vak (Vampola), 19. Štraub (Vampola, Stantien) - 31. Richter, 46. Kratěna (Šimíček, Richter). Rozhodčí: Šindler - Pešek, Šatava. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 2600.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Jaškin, Frolo, J. Polák, Luža, Kuboš, Němec - Hudec, Stantien, Selingr - Ambruz, Štraub, Dubec - Vampola, Vak, J. Hašek. Trenéři: Tabara, Režnar.
HC Sparta Praha: Schwarz (15. Bříza) - Výtisk, Řezníček, Malinský, Jan Hanzlík, Richter, Srdínko - Kratěna, Broš, Tomajko - Ton, Marek, Špilár - D. Vrbata, Šimíček, J. Šindel (12. Vondráček). Trenéři: Hadamczik, Konečný.
Vsetín vstoupil do utkání svižně a první úspěch slavil už ve čtyřiačtyřicáté sekundě, kdy na mladého gólmana Schwarze vyzrál Ambruz. Další úspěch domácích se dostavil po spolupráci Hudce s Polákem, když prvně jmenovaný rozvlnil síťku sparťanské branky podruhé. Vsetínští hráli velmi dobře ve středním pásmu, ze kterého Pražany pouštěli jen zřídka. V jedenácté minutě mohl vedení zvýšit Jaškin, jeho branka však nebyla uznána pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Třetí branku Vsetína tak vstřelil až Vak, když se z elegantní otočky trefil mezi Schwarzovy betony. Po jeho zásahu se do branky hostů natrvalo postavil Bříza, ale čisté konto dlouho neudržel. Necelé dvě minuty před koncem první části vsetínský náskok pojistil Štraub. První třetina přinesla vsetínským fanouškům opravdovou podívanou, hráčům se povedla třetina snů.

Ve druhé třetině Sparta přitvrdila a herně se Vsetínu vyrovnala. Domácím už šlo hlavně o udržení výsledku. Břízu prověřil nejprve Stantien a poté Hudec a Luža. Ani jedna z ran však cestu za záda pražského gólmana cestu nenalezla. Naopak na druhé straně se trefil hostující Richter, proti jehož střele byl vsetínský Biegl bezradný. Hra však začala vadnout na kráse, až uchřadla úplně. Ze zápasu se stalo průměrné utkání.

Závěrečná část se změnila v tuhý boj. Hra se přesunula spíše k mantinelům, kde se o puk sváděly tvrdé duely. V přesilovce se netrefili Richter ani Šimíček, na druhé straně Břízu nijak nepřekvapila Štraubova propagační rána od modré. Gól se podařilo vstřelit až Kratěnovi, který pět minut před koncem prostřelil vsetínského brankáře. Hosté zkoušeli v závěru utkání štěstí při power play, ale ani čtvrtý útočník je nespasil. Vsetínští si tak připsali cenné tři body.

Zdislav Tabara (Vsetín): "Podařila se nám úvodní třetina, kdy jsme vstřelili všechny čtyři branky. V druhé třetině Sparta hru vyrovnala. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě."

Kamil Konečný (Sparta): "Nebudu si vymýšlet žádnou výmluvu. První třetinu jsme totálně nezvládli a čtyřgólové manko jsme už nebyli schopni smazat. Spokojen jsem až s výkonem ve druhé části. Máme ale tým v dezolátním stavu, spousta hráčů nám chyběla. Když to shrnu, po první třetině se rýsovala velká ostuda a tak jsme s výsledkem spokojeni."