Střelecká krize pokračuje, Vsetín proti Spartě neskóroval

Aleš Koňařík, Václav Rybáček • 16.09.2003

P r a h a – Na horkém holešovickém ledě Valaši po celý zápas drželi nadějný výsledek. Proti silné Spartě, za kterou nastoupil opět Martin Havlát, si však příliš šancí nevypracovali. Snaha domácích zase končila často na skvěle chytajícím Radovanu Bieglovi. Necelé čtyři tisícovky diváků viděli pouze jeden gól, který zaznamenal obránce Martin Richter.

- 3.kolo út 16.9.18:30
HC Sparta Praha
1:0(1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 5.Richter (Špilár) Rozhodčí: Haškovec - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:7, navíc Jaškin 10.minut. Využití: 0:0. Diváci: 3737.
HC Sparta Praha: Bříza - L. Procházka, Srdínko, Richter, Řezníček, Jan Hanzlík, Šrek - Havlát, Marek, Ton (33. Jakeš) - Kratěna, Broš (19. - 20. Vondráček), Špilár - Paroulek, Šimíček, Tomajko.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Jaškin, Luža, Kuboš, Vyrůbalík, Polák, Němec, Štach, Horák - Hudec, Štraub, Selingr - Dubec, Stantien, Ambruz - Sochor, Vak, Demel - Valko, Hruška, Vampola.
Sparta chtěla utkání rozhodnout hned v úvodu a její snaha tomu odpovídala. Již v první minutě se Biegl úspěšně oháněl, ale na puk, který na něj vyslal v páté minutě obránce Richter byl již krátký. Asi málokdo v hale v tu chvíli čekal, že byl svědkem poslední úspěšné střely zápasu. Sparťané se sice dále snažili dobýt branku Valachů, ale když už byl Biegl překonán, zastoupila jej tyč. To si mezi čtveřicí hráčů Vsetína pohrál s pukem Havlát a sám před Bieglem vyslal chytrou střelu, ozval se však pouze zvuk konstrukce. Pozvednout prapor Vsetína mohl Štraub, ale těsně před prvním hvizdem nepřekonal ležícího Břízu.

V kabině hostů bylo o přestávce zřejmě hodně dusno, neboť Valaši do druhé třetiny vstoupili jako vyměnění. Hra se více vyrovnala, ale nápaditější kombinace stále předváděli sparťané. Zpočátku druhé třetiny se nudící Biegl sledoval, jak Vakova dělovka jen těsně minula klec Břízy. Další aktivita Vsetína přinesla většinou jen náznaky šancí. Dění v obranné třetině Sparty proložil až svým výpadem Marek. V polovině utkání se již Valaši radovali, ale zbytečně, puk brankovou čáru při přesilovce nepřešel. Slušnou šanci měl v 36. minutě Stantien, který se po důrazné hře v útočném pásmu dostal až k pěknému zakončení, ale Břízův beton byl pohotový. Fanouškům Vsetína zatrnulo těsně před druhou sirénou. Do útočného pásma se řítila trojice Ton-Marek-Havlát, ale centr celého útoku nezpracoval nahrávku od Tona.

Diváky při sledování závěrečné části hry uvítal Marek, který osamocen před Bieglem neuspěl. Nevedlo se ani Brošovi, hubený výsledek stále trval. Sparta poučena z vývoje prostřední části byla více aktivní a častěji držela puk. Jakous takous příležitost na skórování Valachům naskytly dvě střely, Štrauba a Kuboše, ale proti jistému Břízovi neměly nárok. Zápas tak pomalu spěl do svého konce. Rozhodnout mohl Havlát, který dvakrát vystrašil Biegla. Očekávaný závěrečný tlak Vsetína zmařil vyloučením Kuboš, ale ani ve zbývajícím čase se Valaši k ohrožení Břízy nedostali. Hokejisté Vsetína v konečném účtování gólů a šancí zcela selhali v souboji s obranou Sparty. V koncovce se nevedlo ani domácím, zápas tak skončil fotbalově 1:0.

Jiří Režnar (Vsetín): „Dnes jsme mohli jen získat. Sparta přijala naši hru a možná nehrála naplno. 1:0 je pro nás lichotivý výsledek, přesto zůstáváme stále bez bodu. Porážka nás může mrzet, ale jsem rád, že přístup hráčů byl dnes lepší.“

Alois Hadamczik (Sparta): „Dnes se ukázalo, že prognózy o lehčích zápasech neplatí. Zkraje jsme nedali góly, přijali jsme hru soupeře a těžko jsme přecházeli přes střední pásmo. Zkoušeli jsme to individuálně, což nám vzalo hodně sil. Mrzí mě, že rozhodčí nepískali držení, ačkoli to slibovali. Musím se divákům omluvit za jediný gól, ale na druhou stranu jsme získali tři body. Po první třetině jsme si za stavu 1:0 říkali, že uděláme všechno pro dobrý výsledek, a to se splnilo."