Starší dorost obral Porubu alespoň o bod

Václav Trávníček • 25.10.2014

Důležité utkání měli v sobotu na programu starší dorostenci VHK. Svěřenci trenéra Čecha vyzvali na domácím ledě Porubu, která na ně v tabulce dotírá z posledního místa. Valaši drželi až do poloviny utkání hubený jednobrankový náskok, hosté pak ale během dvou a půl minuty třemi rychlými zásahy skóre otočili. Vsetín tak musel dotahovat a nakonec duel dovedl až do prodloužení. V tom se však trefil hostující Horvát a bonusový druhý bod připadl ostravskému celku.

ELSD - 16.kolo so 25.10.11:00
HC RT TORAX Poruba 2011
3:4p(1:0, 1:3, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 16. Janošek (Lainka), 36. Augustin (J. Jenáček, M. Weintritt), 41. Janošek (Lainka) - 30. Korec (Nardelli, Horvát), 31. Nardelli (Olšr), 32. Žídek (Šustala), 61. Horvát (Olšr). Rozhodčí: Škach - Wesley, Švarc. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 103. Střely na branku: 27:26. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4.
VHK ROBE Vsetín: Barvík (Bechný) – Bártek, Richter, Weintritt J., Augustin, Vítek, Ševčík, Vodák, Jenáček, Abazaj, Toman, Lainka, Humplík, Gharibyar, Weintritt M., Kostka, Jochymek, Kovář, Janošek, Koňařík.
HC RT TORAX Poruba 2011: Škoda (Bayer) – Olšr, Bijota, Šustala, Široký, Boháč, Prokeš, Konvička, Prepsl, Csabala, Malát, Stach, Dohnal, Nardelli, Žídek, Horvát, Irgl, Korec, Halška.

Hned v první minutě utkání se Vsetínu dostalo přesilovky; a to díky vyloučení Porubského Korce za hákování. Při této příležitosti domácí mužstvo obtěžovalo bránu hostů, ta ale prozatím zůstala nedobytá. Následující minuty se odehrávaly ve znamení vzájemné rovnováhy obou týmů, kdy, můžeme- li říct vyrovnaně, oba týmy zkoušely střely na bránu protivníka, žádná ze střel však nebyla proměněna v gól. V patnácté minutě konečně svou šanci využil vsetínský tým v podání Miroslava Janoška, který šikovně našel kotouči místo v síti za brankářem Škodou. První třetina poté končila přesilovkou domácích.

Na začátku druhé třetiny se Porubští ujímají kotouče a vedou energetickou hru. Jejich hru ještě podpořilo vyloučení domácího Vítka. Hosté následně drželi vedení hry pevně v rukou po několik minut. Poté se domácím konečně podařilo vbruslit před soupeřovu bránu, odkud si ale Kovář odnesl vyloučení pro faul loktem. Tento moment byl pro Vsetín zcela zásadní, neboť v následujících třech minutách se Poruba opět aktivně ujala hry a vstřelila hned tři branky v podání Jana Korce, Davida Nardelliho a Ondřeje Žídka! Po této pro Vsetín krizové situaci následovala již na konci třetiny hra čtyři na čtyři, kdy se domácí probrali k životu, a Patriku Augustinovi se za asistence Jakuba Jenáčka a Michala Weintritta podařilo dát snižující gól.

Do třetí třetiny vstupují domácí se znovunalezeným elánem a již v první minutě vyrovnávají stav na 3:3 díky střele Miroslava Janoška. Asistenci si připisuje Petr Lainka. V tuto chvíli hra ještě přitvrzuje, oba týmy se snaží vstřelit branku a vyhnout se tak možnému prodloužení. Přesto však k prodloužení dochází, navíc v oslabení ze strany hostů. Nicméně hra netrvá příliš dlouho, neboť již v první minutě vstřeluje Lukáš Horvát branku, a tím pádem Porubští hosté vyhrávají 4:3. Zápas tak končí a vsetínští hráči si z něj odnáší alespoň jeden bod.