Vstupenky online

Vsetín udolal Porubu a vrací se na druhé místo

Jan Tajzler • 24.01.2015

Další z mnoha šlágrů letošního ročníku byl k vidění v sobotu na vsetínském Lapači. Do Vsetína zavítal nejofenzivnější celek soutěže z ostravské Poruby. Hosté se dostali do vedení jako první, domácí však ještě do konce první části skóre otočili, aby Poruba ještě srovnala. Jako zlomová se ukázala druhá třetina utkání, ve které se Vsacanům povedlo dvakrát rozhodit obranu soupeře a odskočit na dvoubrankový rozdíl. Do utkání se hosté vrátili ještě v závěru třetí třetiny, ale ani závěrečná hra v power play už vyrovnání nepřinesla. Vsetín se tak díky vítězství vrací na druhé místo za vedoucí Přerov.

2. liga - 35.kolo so 24.1.17:30
VHK ROBE Vsetín
HC RT TORAX Poruba 2011
4:3(2:2, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Kolařík (D. Vaněk, Vrba), 17. Vrba L. (D. Vaněk), 28. Vítek (Kolařík, D. Vaněk), 40. Grebenjuk (Slováček, Ambruz) – 4. Hulva (Vaněk R.), 19. Buček (Seidler, Javín), 51. Schwarz (Zachar, Peslar). Rozhodčí: Fiedler – Blaha, Goňa. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1388. Střely na branku: 24:24. Vyhraná buly: 31:36. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Tesařík, Vrba, Haloda, Grebenjuk, Báchor, Tichý, Hryciow – Vítek, D. Vaněk, Kolařík – Slováček, Hrazdira, Ambruz – Zúbek, Ondráček, Podešva – Kubo, Kuchařík, Kývala – Alexejev.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Buček, Baca, Peslar, Slavík, Javín – Schwarz, Krayzel, Kilnar, Červenka, Seidler, Vrána, Hulva, Zachar, R. Vaněk, Brnčál.

Již pětačtyřicet sekund po zahájení utkání měl domácí gólman plné ruce práce. Kilnar se na modré osvobodil a Petr Hromada byl pro lapení nucen vyjet dál od své svatyně, čímž si ale vysloužil dvouminutový trest za zdržování hry (odsezen Lukášem Kuchaříkem). Druhý pokus už se Toraxu podařil: Hulva s R. Vaňkem se ocitli v přečíslení, Hromada čekal Hulvovu nahrávku zpět Vaňkovi. Jakub Hulva místo toho vystřelil a brankář už nebyl sto zareagovat. Hned od začátku tedy měl valašský celek co dohánět. Hosté se dostali k ještě jedné šanci, poté je ale zastavilo vykázání Davida Zachara na 2+2 minuty. První chvíle přesilovky příliš nadějně nevypadaly, poté se kotouč dostal k Janu Kolaříkovi, který mu našel cestu mezi betony Tihláře. Vsetínští hráči se více rozbruslili a vytvářeli si šance, což potvrdili druhou brankou. Po rozehrávce na území Poruby zvedl Lukáš Vrba svou střelu od modré a zasadil ji za ostravského gólmana. Ovšem netrvalo dlouho a Porubští dostali šanci ke snížení manka, kterou patřičně využili. Martinu Bučkovi se dostalo nabídky mezi kruhy a tím puk zasadil do sítě. Do šaten se tedy šlo za vyrovnaného stavu 2:2.

Nejlepší hráč VHK dle redakce:

Ondřej Slováček

Druhou periodu domácí zahájili v útočném pásmu, kde se snažili najít slabinu v obraně hostí. K tomu jim mohla dopomoci další, nutno poznamenat nevyužitá přesilovka. Ani tak se Valaši nevzdávali a v osmadvacáté minutě se jim dostalo kýžené skóre navyšující střely. Tento zákrok přišel v podání trojice Vaněk, Kolařík, Vítek. Dvě minuty nato se i hostům naskytla početní výhoda, kde sice projevili dobrou akci a utáhli Valachy kolem své klece, k dorovnání nedošlo.

Následujících deset minut se Porubští zuby nehty snažili dohnat chybějící gól. Ale byl to právě jejich soupeř, který na samém sklonku třetiny předvedl další výstavní branku. Ondřej Slováček si v okolí modré vyměnil touš s Martinem Ambruzem a nastavil jej k dorážce Alexanderu Grebenjukovi, který už neměl problém nastřelit kotouč za porubského gólmana.

Třetí periodu zahájil Grebenjuk svou ránou z pravého kruhu. Tu Tihlář zachytil tělem. Byť jsme zde mohli sledovat několik šancí u obou týmů, byl to hokej laxnější, od předchozích třetin pozbýval dravosti. Proti lehce ukolébanému domácímu týmu si vybruslil David Zachar, jehož střelu vyrazil Petr Hromada betony. Jenže kotouč se odrazil od brusle Jakuba Schwarze, což už ležící brankář zblokovat nedokázal a hosté tím začali dýchat soupeři na záda. Avšak vyloučení Krayzela na 2 min + do konce utkání jim moc do karet nepřihrálo. Přesilovce byl rychle konec a za chvíli se naopak počty proměnily; Filip Ondráček byl vyloučen za vysokou hůl. Pětačtyřicet sekund před závěrečnou sirénou byl gólman hostů odvolán. Poruba se rozhodla pro hru v šesti, kterou zahájila těžkým tlakem na Hromadovu svatyni. V závaru se na zem dostal Kilnar, za což byl vyloučen Grebenjuk a domácí byli donuceni dohrát třetinu v oslabení. A i v početní nevýhodě se jim podařilo ubránit a ze zápasu si tak vynést tři zasloužené body.

Ohlasy k utkání

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): „Dneska byla Poruba velmi těžký soupeř, má spoustu kvalitních hráčů prvoligové úrovně. Pro diváka to byl pěkný hokej, hodně nahoru a dolů. My jsme se to snažili korigovat, abychom s nimi tak nebláznili, protože soupeř čekal na naše chyby. Tu první jsme udělali a pak se nám podařilo zápas otočit, byl vyrovnaný, ve druhé třetině jsme dali dvě nápravné branky na 4:2. V poslední třetině už to bylo o tom držet co nejdéle stav 4:2 a z obrany vyrážet do nebezpečných protiútoků. Nakonec se nám to i podařilo ve čtyřech ku šesti ubránit a vyhrát tři body. Jsme spokojeni a musíme se připravit na další těžká utkání v Hodoníně a Frýdku. Hrajeme o úplnou špičku, chtěli bychom skončit na druhém místě. Už dnes musíme mít takový cíl a věřím, že to dáme dohromady.“

Tomáš Sršeň (HC RT Torax Poruba): „Myslím, že to byl pro diváka kvalitní hokej, vyrovnaný od první třetiny. My jsme přijeli značně oslabeni z důvodu nemoci. Dostali jsme se do vedení, což jsme tady chtěli. Po zbytečném vyloučení jsme v oslabení dostali na 1:1. Poté jsme ještě srovnali na 2:2, ale rozhodly dvě individuální chyby, Vsetín se dostal do dvoubrankového náskoku. Ve třetí třetině jsme si řekli, že půjdeme do brány, moc jsme se tam netlačili. Dali jsme gól, v závěru jsme nevyužili přesilovky a dopadlo to, jak to dopadlo.“