Vstupenky online

Základní část míří do cílové rovinky, Vsetín v pondělí přivítá Sokolov

Jan Tajzler • 12.02.2023

Po poslední reprezentační přestávce zbývá do konce základní části odehrát už pouze sedm utkání. Vsetín bude v závěru základní části usilovat o možnost získat prvenství, zároveň se však ale musí dívat za sebe, pokud nechce mít problémy s udržením pozic v elitní čtveřici zaručující domácí start čtvrtfinálové série. Sokolov přijede Valašsko s cílem i počtvrté vsetínský tým porazit. Pokud by uspěl, pak by znovu obnovil své naděje na umístění v elitní desítce. Bitva mezi Valachy a Baníkem odstartuje v pondělí od 17:30.

Partner utkání:

Hrajeme den před Valentýnem. Na co se také těšit?

  • Prvních 300 žen a dívek u vstupu na stadion obdrží sladkost od partnera klubu Smýkalovy kávy
  • Ve fanshopu jsou již nyní v prodeji valentýnské ponožky VHK (pánské i dámské)
  • Hrajeme lovesongy!
  • V bufetech si můžete dopřát speciální valentýnský punč za 40,- Kč
  • V rámci hokejové tomboly 50 na 50 soutěžíme o valentýnský voucher do KAPKA resortu v hodnotě 2999,- Kč (ubytování na 1 noc se snídaní pro 2 osoby, dvouchodová večeře pro 2 osoby, neomezený vstup do wellness pro 2 osoby, Prosecco na pokoji). Vítěz tedy získá jak finanční částku, tak speciální voucher.
  • Vstupenky koupíte zde (klikněte)
  • Utkání startuje v 17:30

Proklouzne Sokolov do desítky?

Reprezentační přestávka se sice naplní až nedělním dnem, ale Baník v sobotu podstoupil dohrávku s Litoměřicemi a na domácím ledě v důležitém duelu uspěl, když ovládl přestřelku v poměru 6:4. Nyní čeká Západočechy dlouhá cesta na Valašsko, avšak na své straně mají letošní vzájemnou zápasovou bilanci s Vsacany, když ovládli všechny tři předcházející duely.

Trenér Martin Štrba se na Lapači znovu bude opírat o nejlepšího nahrávače Chance ligy Jaromíra Kverku, ten se v posledním duelu s Litoměřicemi dokonce dvakrát střelecky prosadil a díky své bilanci 15+34 se řadí na 2. místo v celkově produktivitě hráčů druhé nejvyšší soutěže, na vedoucího třebíčského Martina Dočekala však ztrácí pouze dva body. Víc než produktivita jednotlivců však musí Sokolov zajímat týmová hra. Obrana Vsetína si bude muset dát pozor rovněž na Stanislava Vrhela (12+4) nebo Tomáše Vracovského (11+8).

V obranných řadách má Sokolov zkušeného Jana Pohla, který umí výrazně podpořit i útočnou činnost, vždyť se svými 21 kanadskými body je druhým nejproduktivnějším hráčem mužstva. Udeřit od modré čáry umí také Martin Weinhold (5+6). Na poslední vystoupení na Lapači velmi dobře vzpomíná brankář Martin Michajlov, který Valachům přerušil sérii jedenácti vyhraných zápasů v řadě, také v pondělí bude jeho start mezi červenými tyčemi tím nejpravděpodobnějším scénářem.

Sokolov nutně potřebuje bodovat, aktuálně se nachází na 12. místě se ziskem 61 bodů, ale situace kolem desítky je nadále napjatá a nejspíš se bude bojovat až do posledního kola, na 9. Jihlavu ztrácejí Západočeši pouze dva body.

Vyzraje Vsetín poprvé v sezoně na Baník?

Vsetínský tým se ústy trenéra Jiřího Weintritta nechal slyšet, že se chce ve zbývajícím průběhu základní části pokusit o její prvenství. Za tímto triumfem však zatím míří Třebíč, na kterou Vsetínští ztrácejí pět bodů, dívat se musejí také za sebe, protože Jestřábi z Prostějova jsou na rozdíl tří bodů. Také na čele tabulky se očekává přetahovaná až do konce, hraje se především o domácí výhodu v případných sériích play-off.

Vsacané se před reprezentační přestávkou prezentovali nevyrovnanými výkony. Splnili sice povinnosti proti posledním týmu Šumperku (5:2) a rezervě Pardubic (3:1), ale porážky se Zlínem (2:3) a Jihlavou (2:5) byly dle slov trenérů alarmující. Těšit může alespoň fakt, že novic ve vsetínském dresu Miroslav Holec zapsal během dvou utkání tři kanadské body. Valaši však potřebují na play-off připravit celý tým. 

Sokolov a Litoměřice, to jsou dva celky, proti kterým Vsetín letos ani jednou nebodoval. V pondělí budou mít zelenožlutí poslední příležitost v základní části, jak tento nepříjemný trend obrátit. Nenechte si ujít první metry cílové rovinky základní části, souboj Valachů se Západočechy startuje v pondělí od 17:30.

Sestavy v posledním kole:

Vsetín: Žukov – Ondračka, Voženílek, Němec, Jenáček, Říha, Česánek – Rob, Bērziņš, Jonák – Půček, Klhůfek, Hořanský – Jenyš, Holec, Sihvonen – Š. Bláha, Lichanec, Berger – Číp.

Sokolov: Michajlov – Novák, Tomek, Weinhold, Krutil, Rohan, Baláž – Helt, Kverka, Kofroň – Csamango, Zadražil, Hauser – Osmík, Jiskra, Kysela – Švec, Zabloudil, Hajný.

banner pod článkem