Mladší dorostenci na body proti Vítkovicím nedosáhli

Václav Trávníček • 27.10.2009

Mladší dorost Valašského hokejového klubu byl blízko senzace. Jestliže by porazil v nedělním kole EMD Vítkovice, byl by prvím týmem, kterému by se to v této sezóně podařilo. Valaši za svým cílem vykročili rázně, když ve 4.minutě rozvlnil síťku vítkovické branky Stodůlka. Přestože téměř vzápětí srovnal ostravský Blahuta, Vsetínští znovu strhli Kuchaříkem vedení na svoji stranu. Chleba se lámal v pětadvacáté minutě, kdy Ostravané vsítili čtvrtou branku a vedení si už do závěrečné sirény nenechali vzít. Mladší dorost Vsetína sehraje další utkání ve středu proti Šumperku.

- 10.kolo ne 25.10.
HC Vítkovice Ridera
4:8(2:3, 1:3, 1:2)
Branky a nahrávky: 4. Stodůlka (Kohout, Štědrý), 9. Kuchařík (Malešic, Machala), 23. Kohout (Pokorný, Stodůlka), 48. Malešic (Kuchařík, Brida) - 5. Blahuta (Sysala, Tomi), 10. Sysala (Zdráhal), 10. Ballner (Česlík), 25. Blahuta (Sysala), 37. Tomi (Raška), 40. Tomi (Blahuta, Hawlík), 41. Tomi (Raška, Hawlík), 56. Sysala (Pop). Rozhodčí: Škrobák M. - Škrobák P. Laczko. Vyloučení: 6:6 . Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 75. Střely na branku: 30:39. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:6, 4:6, 4:8.
VHK ROBE Vsetín: Bača (Urban) - Kohout, Pokorný, Stodůlka, Žabčík, Hajda, Neuwirt, Stupka, Brida, Galia, Štědrý, Malešic, Kuchařík, Valuch, Vašíček, Machala, Vyoral.
HC Vítkovice Ridera: Šrámek - Hawlík, Černín, Tomi, Sysala, Blahuta, Cabák, Charvát, Raška, Zdráhal, Rimel, Kovář, Pelech, Ballner, Klečka Baca, Pop, Česlík.

Do utkání s Vítkovicemi nastupovali mladší dorostenci VHK s chutí revanšovat se soupeři za vysokou prohru 1:6 z prvního vzájemného střetnutí. Ani vedoucí celek východní extraligové skupiny ale nepřijel na Valašsko bránit, v prvním dějství se tak nenudili diváci, gólmani ani brankoví rozhodčí, kteří museli v úvodní dvacetiminutovce rovnou pětkrát rozsvítit červené světlo za jednou či druhou svatyní. Více se musel činit ten za brankou domácích, v prvním dějství totiž byly, poměrem 2.3, úspěšnější Vítkovičtí.

Pohříchu vydržela přesnější muška hostujícím mladíkům i ve druhé třetině. Domácím se sice podařilo srovnat na 3:3, od té chvíle se však ve druhém dějství trefovali pouze hosté, kteří zatížili konto vsetínských třemi zásahy. Vsetínským rozhodně nechyběla bojovnost a nasazení, co jim ovšem chybělo, bylo přesnější proměňování šancí. Dvakrát jeli během zápasu trestné střílení, v obou případech ovšem skončilo neúspěchem. Též v nastřelování tyčí Valaši dominovali, trefili totiž rovno čtyři, vítkovickému brankáři tudíž možná zvonilo v uších ještě večer po zápase.

Do posledního dějství vstupovali favorizovaní hosté uklidněni příjemným tříbrankovým náskokem a ten si již nemínili nechat vzít. Závěr utkání již kontrolovali, dokázali přidat ještě další dvě branky a jelikož Vsetínští dokázali z mnoha šancí přetavit v gól jen střelu jedinou, podlehli vedoucímu celku tabulky i podruhé, tentokrát v poměru 4:8.

Ohlasy k utkání

Miroslav Kubo (VHK Vsetín):
Kluci se strašně nadřeli, ale pokud neproměníme i ty nejvyloženější šance, nemůžeme pomýšlet na úspěch. Jenom bojovnost nestačí, musíme přidat i trošičku šikovnosti a potom se k nám štěstí přikloní. Musíme tomu jít napřed a stále se učit z předešlých chyb.