Další pokus o body na Kladně

Jan Hrbáček • 27.10.2005

V s e t í n - Dlouhá série bez vítězství nadále tíží vsetínské hokejisty. V pátek zajíždějí Valaši na led devátého celku tabulky - Rabatu Kladno. A nutno podotknout, že je to relativně hratelný soupeř. Navíc Kladenští díky zraněním některých klíčových hráčů spadli do menší mizérie. Po vítězství nad Slavií prohráli tři zápasy po sobě, s Libercem, Karlovými Vary a Třincem. Pavel Patera má na tři týdny nohu v sádře, nadlouho jsou vyřazeni útočníci Hluchý a Martin Frolík. Nejistý je také start brankáře Orcta, obránce Zemana a útočníka Zajíce.

Ze vsetínské kabiny: Zlepšený herní projev

V minulém utkání s Pardubicemi byl vidět pokrok, co se týče herní stránky. Avšak obrovská porce smůly se nalepila na vsetínský tým v poslední minutě utkání. Situace 2 na 1 a rána pardubického Miroslava Hlinky znovu srazila naději na úspěch na bod mrazu. "Stále je to o tom stejném. Nestřílíme branky a děláme hloupé individuální chyby, které nás sráží a obírají o důležité body", říká trenér Břetislav Kopřiva. Tomu budou pro zranění chybět obránce Patrik Luža a útočníci Robin Bacul a Ondřej Hruška. Naopak v sestavě by se již mohl objevit navrátilec Ondřej Steiner, který neuspěl na testech ve finských týmech Lukko Rauma a Lahti Pelicans.

Kladno: Průměrný tým extraligy

Kladno v loňské sezóně a v té letošní by se dalo označit také jako Kladno s Jágrem a bez Jágra. To, co během loňské výluky NHL předváděl tento útočník na extraligových ledech, bylo nezapomenutelné. Hlavně on a bratři Kaberleové se pak zasloužili o to, že se Kladno dostalo do Play-off. Letos je situace trochu jiná, přesto měli Kladenští dobrý začátek. Povětšinu času se pohybovali v první polovině tabulky extraligy a dokonce se na chvíli objevili na druhém místě, a to paradoxně právě po vítězném zápase se Vsetínem. Za připomenutí stojí hlavně série pěti vítězných utkání na počátku sezóny.

Produktivita: Obránce Martin Ševc 13 (5+8)

Ano, nejproduktivnějším hráčem Rabatu je právě tento čtyřiadvacetiletý obránce, který loni hrával po boku Tomáše Kaberleho. Je vidět, že od něj za tu dobu leccos užitečného pochytil. V tabulce následuje další mladík Vítězslav Bílek s jedenácti body (6+5) a zkušený křidelník Martin Procházka (4+7). Na čtvrtém místě je pak centr Radek Gardoň s deseti body (3+7). Navrátilec Libor Procházka je druhým nejproduktivnějším obráncem s osmi body (2+6). V brance jasně kraluje zkušený Zdeněk Orct, který s procentuální úspěšností zásahů 93,35% a průměrem 2,45 branky na zápas nemá v svém týmu konkurenci. Pouze dva zápasy odchytal mladičký Lukáš Musil (91,67% a 4,00). Není jisté, kdo se do branky postaví proti Vsetínu.

Duel č.1 - 14 gólových minut druhé třetiny

Vsetínští v první třetině sice tlačili, ale jako obvykle nic neproměnili. V té druhé zase vyrobili několik hrubých chyb, které soupeř nekompromisně trestal. Hlavně vlastní gól obránce Nedbálka srazil domácí definitivně do kolen. Kladno s přehledem proměnilo své šance a zaslouženě zvítězilo. Jejich brankář Zdeněk Orct byl obrovskou oporou. Co neskončilo mimo jeho branku, to s přehledem pochytal právě on. Nestačil pouze na dělovku od modré vsetínského obránce Hrabala. V tomto zápase nastoupil poprvé za Vsetín finský obránce Antti-Pekka Lamberg.

Vsetínská hokejová a.s. - HC Rabat Kladno 1 : 4 (0:0, 1:3, 0:1)
Branky:
34. Hrabal - 32. Ševc (Gardoň), 35. V. Čech, 37. Michael Frolík (Martin Frolík, Gardoň), 46. Bílek (Patera, Ševc).

Z kroniky zápasů Vsetína s Kladnem

V loňské sezóně měl Vsetín s Kladnem vyrovnanou bilanci. Zajímavé je, že si ze všech čtyřech duelů odváželi vítězství právě hosté (K - V 1:3 a 1:3, V - K 3:6 a 2:3). Druhé střetnutí jsme mohli sledovat v televizi. Klání, ve kterém se proti sobě měli postavit brankář Roman Čechmánek a útočník Jaromír Jágr se nekonalo. Oba dva byli zraněni. V polovině devadesátých let na sebe tyto týmy narazily v Play-off pouze jednou. Ve čtvrtfinále 95/96 Vsetín jasně zvítězil 4:0 na zápasy (3:0, 4:3, 4:2, 2:1).

Pravděpodobné sestavy:

Kladno: Musil - Ševc, Hájek, L. Procházka, Špelda, V. Čech, Evan - Bílek, Huml, Martin Procházka - Michael Frolík, Gardoň,Tlustý - Horna, Kalla, Kuchler - Látal, Michal Havel, Besser.

Vsetín: Altrichter - Hrabal, Kučný, Horák, Bauer, Lamberg, Chmelíř, Zapletal, Nedbálek - Valko, Stantien, Demel - Janků, Steiner, Jenáček - Květoň, Ivan, Rob - Dubec, R. Hruška, Gorev - (Duba).