Tobola hattrickem udolal Přerov

Václav Trávníček • 27.10.2012

Vsetínští junioři opět naskočili na vítěznou vlnu. Po nepodařeném domácím utkání s Šumperkem vytěžili v pátek z přerovského ledu tři body za důležité vítězství 3:4. To se však nerodilo lehce. Zubři vedli po dvou třetinách už 3:1 a s akciemi Valachů to nevypadalo vůbec dobře. Svěřenci kouče Jenáčka však v poslední části předvedli velký obrat, kdy nastříleli tři branky a zcela utkání otočili. Hattrickem se na úspěchu podílel útočník Dominik Tobola, jenž gólmana Sklenáře překonal třikrát v rozmezí 40. – 45. minuty.

LJ - 11.kolo pá 26.10.18:00
HC ZUBR Přerov
3:4(1:0, 2:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 4. Spěvák (Bauer), 23. Šťastný (Fibrich), 35. Mašíček (Bauer) - 40. Tobola (Zvonek), 41. Tobola (Žák, Štrbík), 42. Daněk (Ondra), 45. Tobola (Lyzák). Rozhodčí: Klimecký - Novák, Velínský. Vyloučení: 5:4 navíc Horák (Vsetín) 5 min + do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0, 3:4.
HC ZUBR Přerov: Sklenář - Šťastný, Mašíček, Vávra, Andrýsek, Tomeček, Tomiga, Klusák, Spěvák, Hradil Pavel, Bauer, Loupal, Kebza, Rajnoch, Čelko, Šnirc, Chovanec, Zapletal, Fibrich.
VHK ROBE Vsetín: Kohn - Báchor, Valentík, Žák, Hradil Petr, Koutský, Horák, Žabčík, Daněk, Štrbík, Kývala, Tobola, Baroš, Gromus, Ondra, Koutník, Zvonek, Lyzák.

V první třetině měli většinu času více ze hry hosté. Zubři se snažili především nedělat chyby v obraně a proto nestříleli tak často jako Valaši. Ti si vytvořili několik čistých šancí hned v prvních 5 minutách, ale vynikající Sklenář držel své spoluhráče nad vodou. Naopak hostující gólman Kohn hned ve 4. minutě zaváhal a po Bauerově střele dotlačil puk pod jeho tělem do branky Spěvák. Asistent při tomhle gólu se dnes v přerovském dresu dobře ukazoval celý zápas a vytvořil si v něm ještě několik vyložených šancí. Tu další v 15. min, když se snažil nalézt škvírku mezi brankářem Kohnem a levou tyčí jeho svatyně. Tlak Valachů vystupňoval v závěru třetiny. V 16. minutě například spálil tutovku Zvonek, který se snažil v bezprostřední blízkosti branky obehrát Sklenáře a puk zasunout po ledě do branky. Trefil však jen beton přerovského brankáře. Další si vytvořil 97 sekund před úvodní sirénou Baroš, který prověřil Sklenářovy reflexy z prostoru mezi kruhy. Stav 1:0 ale svítil na tabuli i po skončení úvodní třetiny.

Druhá třetina měla zcela odlišný průběh. Po 47 sekundách šli hosté do čtyř. Zubrům se sice dlouho nedařilo v útočném pásmu usadit, ale v jejím konci už musel Kohn vytáhnout několik zásahů, aby zabránil gólu. Přesně v okamžiku, kdy se otevřela dvířka trestné lavice, vypálil prudce od modré Šťastný a po ledě propálil vše, co stálo puku v cestě, včetně brankáře Kohna. Gólem posílené Meo se konečně osmělilo a začalo i více útočit. O minutu později si svou akci z první třetiny zopakoval tentokrát u druhé tyče Bauer, žel se stejným výsledkem. Valaši se bránili častým přerušováním hry a tlak Zubrů zastavili až ve 28. minutě při své přesilovce. Během ní to Baroš zkoušel před Sklenářem zcela sám, ale smál se přerovský brankář. A když už byl za další tři minuty po Tobolově střele překonán, pomohla mu pravá tyč.

Nervózní Valaši začali hrát po vzoru svých starších kolegů tvrdě a ve 34. minutě zranili jednoho z přerovských hráčů, který byl zcela bez puku. Jejich hráč Horák za to vyfasoval větší trest a automatický odchod do šatny. Za dalších 14 sekund přišel dělat jeho náhradníkovi na trestné lavici společnost i Štrbík a o minutu později proměnil podobnou šanci jako při druhém přerovském gólu Mašíček. Meo vedlo 3:0 a pokračovalo v náporu. Střely na Vsetínskou branku se jen sypaly, tři minuty před koncem nevyužila přečíslení 2 na 1 dvojice Fibrich - Bauer. Velká škoda, že se Zubrům nepodařilo v této fázi hry náskok ještě zvýšit. Naopak, 55 sekund před koncem se podařilo tečovat Zvonkovu střelu před brankou Tobolovi. Šlo v té fázi zápasu o ojedinělou střelu soupeře, ale byla úspěšná. 11 sekund před koncem se Zubři nechali neustávající tvrdou hrou hostů vyprovokovat k drobné šarvátce a rozhodčí Klimecký rozdělil tresty následovně : za Zubry inkasoval Kebza 4 minuty a Mašíček 2 minuty, za hosty pouze Zvonek 2 minuty.

Zubři tedy začínali třetí třetinu v oslabení 3 na 5 a už po 30 sekundách trestal nekompromisně tvrdou střelou z deseti metrů mezi hráči opět Tobola. O minutu později v dohrávaném oslabení 4 na 5 dorážel puk u levé tyče Daněk a vyrovnal tak na 3:3. Valachů byl najednou plný led a za dalších 20 sekund neproměnil čistou šanci Štrbík. Co však nedokázal Vsetín teď, povedlo se mu v úvodu 45. minuty. Při střele Lyzáka tečoval před bránou puk Tobola a nejenže si tak připsal v zápase hattrick, ale strhl i vedení na stranu Valachů. Do konce zápasu bylo ještě hodně času, ale Zubři byli jak opaření a šance jsme viděli prakticky jen před Sklenářovou brankou. Hned ve 46. minutě nevyužil sólový nájezd Kývala, stejný hráč neuspěl ani o tři minuty později, když se zcela uvolnil před Sklenářem. V 53.minutě přečíslili Valaši Zubry v akci 2 na 1, ale při zakončení minul prázdnou přerovskou branku Tobola. Jen o pár sekund později už Valaši puk za brankovou čáru dostali, ale rozhodčí gól pro postavení útočícího hráče v brankovišti neuznal. 140 sekund před koncem ještě Žák orazítkoval tyč přerovské klece. Zubři měli za celou třetinu jedinou větší šanci ve 49. minutě, když Chovanec neuspěl těsně před Kohnem střelou z první. V posledních 30 sekundách hráli hosté oslabení a Zubři to zkusili v power-play 6 na 4. Marně. Buly vyhráli hosté a Zubry už před svou branku nepustili. Odvezli si tak odtud tři body za těsné vítězství 3:4.