Z prvního gólu jsem byl popravdě překvapený, usmívá se Vlastimil Dostálek po výhře v Sokolově

Redakce • 27.10.2019

K sobotnímu utkání do Sokolova vyrazili o den dřív. Vsetínští hokejisté se tak vyhnuli dopravním komplikacím, ušetřili síly a hlavně – zpátky na Valašsko vezou tři body. Pod jednoznačné vítězství 6:2 se dvěma góly a jednou asistencí podepsal útočník Vlastimil Dostálek. „Myslím, že hlavní bylo ubráněné oslabení tři na pět. Kluci to zase výborně odmakali, padali do toho po hubě,“ hledal klíčový moment zápasu pětadvacetiletý křídelník.

Proč jste se vlastně rozhodli odcestovat do Sokolova s jednodenním předstihem?
Chtěli jsme se na zápas pořádně připravit. V klidu přijet, vyspat se, dát si tu led. A být maximálně nachystaní na zápas se Sokolovem. Věděli jsme, že je to pro nás důležité utkání, a jsme rádi, že jsme ho zvládli za tři body.

Cítili jste, že máte více sil?
Když sedí člověk sedm hodin v autobuse a pak má naskočit hned do zápasu, říká se, že je pak první třetina taková rozjezdová. V Sokolově jsme ale byli odpočatí a nachystaní úplně jinak. Projevilo se to tak, že první polovinu zápasu jsme byli jasně lepší. Jsme rádi, že máme tři body a jedeme spokojeně domů.

V první třetině jste otevřel skóre zápasu. Nebyl jste v první chvíli překvapený, že je z té situace gól?
Popravdě ano. Dostal jsem puk z úhlu na kruh, uviděl Prochyho (Martina Procházku) před bránou a chtěl mu kotouč hodit. Pak se všichni radovali, že padl gól. Samozřejmě mě potěšilo, že jsme se dostali rychle do vedení, což jsme potřebovali. Pak jsme náskok navyšovali a drželi vedení. Ve třetí třetině jsme přidali dva góly a tím zápas dovedli do vítězného konce.

Překvapil vás Sokolov v něčem?
Na utkání jsme se připravovali a koncentrovali na sto procent. Věděli jsme, že tu vyhořeli docela silní soupeři jako Přerov a Chomutov. Nečekalo nás nic jednoduchého. Naštěstí nám tam napadaly góly, až na pár minut ve druhé třetině jsme hráli zodpovědně. Dotáhli jsme to do vítězného konce a máme tři body. Výborný byl David Gába v bráně.

Byl klíčovým bodem zápasu váš gól na 5:2?
Myslím, že hlavní bylo ubráněné oslabení tři na pět. Kluci to zase výborně odmakali, padali do toho po hubě. A Gábič nás podržel. Můj gól na 5:2 byla už jen taková třešinka.

Na utkání vás přes celou republiku přijeli podpořit fanoušci. Co na to říkáte?
Je skvělé, že nás lidi jedou podpořit na druhý konec republiky ve svém osobním volnu. Stráví celý den v autě nebo v autobuse. Chtěl bych jim za celý tým poděkovat, že nás přijeli podpořit, protože nám to určitě pomohlo.

Pod výhru jste se podepsal třemi kanadskými body za dva góly a jednu asistenci. Dá se říct, že jste v dobrém rozpoložení?
Cítím se dobře. Ať už Víťa Jonák s Tondou Pechancem nebo teď Braňo Rehuš s Martinem Procházkou jsou výborní spoluhráči. První dva zápasy jsme si sedali, nebylo to úplně optimální, ale domácí duel s Havířovem nebo ten v Sokolově jsme už odehráli slušně. Už o sobě víme. Věřím, že to tak bude nadále pokračovat a náš útok bude pro tým přínosem.

Ve středu vás čeká doma Prostějov. Jak se na soupeře připravit?
Musíme opět nastoupit od začátku koncentrovaně a zodpovědně. Tlačit je, střílet, dávat góly. Věřím, že fanoušci nás jako vždy poženou dopředu. Chceme ten zápas zvládnout na sto procent a nic jiného než tři body nebereme.