Ve třetí části jsme podali super výkon, říká obránce Haschka

Michal Veselý • 14.01.2009

B r n o – Tak to byla velká paráda, hráči Valašského hokejového klubu splácí Technice dluh. Potupným „bůrem“ ve třetí třetině přesně vyrovnali účet z posledního měření sil Na Lapači, kdy Valaši v závěrečné části inkasovali také pět zásahů. Ze začátku to ale na brankové hody nevypadalo. Vsetínští hráli velice zodpovědně dozadu a když se nějaká chybička objevila, zaúřadoval vynikající Plšek v brance. Po dvou třetinách tak svítilo na ukazateli skóre 1:1. Závěrečnou třetinu ale zcela ovládli hráči ve žlutozelených dresech, jedna šibenici střídala druhou. Nejhezčí branku si připsal obránce Libor Haschka, jenž si nabruslil mezi kruhy přesnou trefou do růžku nejen vymetl všechny pavouky Nešťákovy klece, ale i samotného brankáře Techniky. „Oslava branky pak byla pro fanoušky,“ usmíval se po utkání spokojený Haschka.

„První dvě třetiny nebyly zase tak dobré. Přijeli jsme s velkým respektem, s Technikou jsme měli velice špatnou bilanci. Podali jsme dobrý výkon a závěrečnou část jsme zvládli skvěle. Bylo to fakt super,“ pouští se do hodnocení zápasu obránce Libor Haschka. Mladý obránce to vystihl přesně. První dvě třetiny nenabídly zrovna festival brankových šancí. Za to třetí třetina byla v podání Valachů jako z nejhezčího snu. Rychlé brejky, zakončené ve většině případů do šibenice nešťastného brankáře Techniky. Jeden kritický moment, ale přece jen vsetínský obránce našel, vyrovnávající branku domácích v čase 39:45. „Tam jsem malinko zaváhal, bylo tam buly u nás a nepovedlo se nám vyhodit puk. Přišla střela a s ní nemohl brankář nic dělat.“

Vsetínští hokejisté přijeli na brněnský led jen s patnácti hráči do pole, a když se v úvodní třetině nepříjemně zranil obránce Michal Černý, dohrávali jen na pět zadáků. „Dohrávali jsme na pět obránců, Michal Černý měl nějaké zranění. Zahráli jsme si dobře, byli v tempu a na výkonu to šlo vidět. Obrana dnes byla už lepší, soupeř měl nějaké šance, ale moc toho nebylo.“ Domácí hokejisté si hodně stěžovali na výkon hlavního rozhodčího, také muž s patnáctkou na dresu na něm našel pár chybek. „Oni hodně filmovali a rozhodčí to viděl. Snad jen u šarvátky Pepy Mikeše to trošku nezvládl, Mikeš mu nic neudělal, soupeř mu dal pěstí. Vyloučil oba, což asi neměl, domácí hráč měl dostat čtyři minuty. Na konci nám to rozhodčí vrátil, domácí hráči asi rozhodčího naštvali a on je vylučoval,“ a vzápětí ještě dodal, „Soupeř už ten závěr neunášel. My jsme hráli takový ten prasácký hokej, sekali jsme, píchali a oni to nevydrželi psychicky.“

Vsetínský zadák neopomněl pochválit tradiční vsetínskou oporu, brankáře Lukáše Plška. „Lukáš dnes opět skvěle, chytá výborně celou sezónu. Myslím, že neměl žádné výkyvy, to je náš hlavní stavební kámen,“ chválí spoluhráče Libor Haschka. Nadějný bek si k výbornému defenzivnímu výkonu připsal i bonus v podobě vstřelené branky. „Měli jsme přesilovku, byla tam nějaká menší potyčka. Všichni mysleli, že rozhodčí zapíská, tak jsem toho využil a trefil jsem to. Brankářovi jsem myslím rozbil flašku s pitím,“ směje se Libor. Svou oslavou, jízdou v dřepu pod vsetínský kotel, potěšil zhruba 70 fanoušků. „Oslava branky byla pro fanoušky, ti jsou skvělí. Je to fakt úžasné, co předvádí. Dneska opravdu maximální spokojenost se vším,“ chválí závěrem šestého hráče Vsetína Haschka.