Vstupenky online

Robin Ševčík hlásí příchod na Lapač. Moc se těším, říká

Michal Veselý • 22.06.2009

Fanoušci netrpělivě čekali na první „letní“ posilu, kterou se stal útočník Robin Ševčík, jenž v loňské sezóně hájil barvy Uničova. Druhý nejproduktivnější hráč Hanáků už trénuje ve Vsetíně a s očekáváním hledí do následující sezóny. „Věřím, že budeme hrát na špici,“ říká odchovanec zlínského hokeje, pro něhož není prostředí stadionu Na Lapači cizím.

„Je to definitivní, budu hrát na Vsetíně a moc se těším. Původně jsem měl prodloužit smlouvu v Uničově, ale mezitím se mi ozval Vsetín a domluvili jsme se na podmínkách. Mám to blíž a i kvůli škole je to pro mě výhodné. Chtěl jsem tady jít i kvůli atmosféře, která kolem vsetínského hokeje panuje,“ říká o svém přestupu Robin Ševčík.

„Oslovili mě pánové Jaškin s Hlobilem. Manažer Jaškin se byl za mnou podívat, když jsem hrál in-line hokej a projevil o mě zájem. Důležité bylo, že jsem už pod koučem Hlobilem hrál a taky spolupráce se Zlínem. Myslím, že je to dobrá cesta, jak dostat Vsetín do vyšší ligy,“ hovoří o příchodu na Valašsko mladý útočník.

Pod koučem Hlobilem absolvuje nejen on velice náročnou přípravu na nový ročník. „Pondělky a středy se připravuji s týmem na Vsetíně, v úterý a ve čtvrtek mám trénink s in-line hokejisty Zlína. V pátek se připravuji individuálně. Kouč mi vychází hodně vstříc. Tréninky jsou hodně náročné, pan Hlobil nás hodně honí, na sezónu budeme připraveni dobře,“ věří nová posila.

Robin Ševčík v uničovském dresu překonává šumperského gólmana Maláče

Robin Ševčík je sice odchovancem zlínské hokejové školy, rok ale působil v juniorce zelenožlutých. „Určitě nejdu do neznámého prostředí. Většinu kluků tady znám, buď ze vsetínské juniorky, nebo ze svého působení v kroměřížském dresu. Nemám s nikým problém, v kabině je skvělá parta,“ chválí si vsetínský kolektiv nový křídelník Ševčík a vzápětí hovoří o kádru Valachů: „Kádr se bude definitivně tvořit, až půjdeme na led a taky až budeme vědet, koho nám uvolní ze Zlína. Věřím, že budeme hrát na špici a popereme se o postup. Za naše největší soupeře považuji Hodonín a Orlovou."

A jak Robinovi dařilo v loňském ročníku v dresu Uničova? „Měl jsem trošku pomalý start do ročníku, ale když jsem se sehrál s Matějem Pekrem, šlo to hodně nahoru. Nejlepší zápasy jsem odehrál po příchodu Petra Pavlase, hrát s ním bylo pro mne ctí i obrovskou zkušeností. Odchod Matěje do Šumperka byl také jeden z důvodů proč jsem nezůstal v Uničově,“ hodnotí loňskou sezónu Ševčík.

Fanoušci si jistě kladou otázku, koho má nový útočník nahradit. „To nevím, jsem takový všeobecný typ, je mi jedno, jestli hraji nalevo nebo napravo. Nejraději ale nastupuji jako levý bránící útočník,“ má jasno o ideálním pracovním zařazení zlínský odchovanec, který se těší na pravou hokejovou atmosféru. „Moc se těším na zaplněný Lapač, před plným hledištěm se vždy jinak hraje, fanoušci nedovolí hráčům něco vypustit. Když jsem tady nastoupil v dresu Uničova, tak přišlo 2500 diváků a bylo to super. Dobrá atmosféra je i v Hodoníně, ale Vsetín je jasná jednička. Skupina Východ je slušně navštěvována,“ říká závěrem forvard, od kterého se hodně očekává.

Fotografie pochází z archivu Robina Ševčíka

banner pod článkem