Vstupenky online

Hynek Kůdela: Vsetín vyhrál srdcem

Kristýna Guricová, Radek Bařina • 20.09.2008

V s e t í n - Jen málo brankářů juniorských týmů si ve své mládežnické kariéře vysloužilo takovou popularitu jako bývalý brankář Vsetína, nyní již Kladenský Hynek Kůdela. Když před dvěma roky vychytal juniorce Valachů titul, stal se miláčkem publika a i jeho dnešní návrat do „jámy lvové“ ukázal, že fanoušci na něj nezapomněli. Během zápasu z tribun několikrát nesměle zaznělo jeho jméno a po utkání čekal na Kůdelu před stadiónem hlouček jeho obdivovatelů. Také my jsme využili jeho návratu na vsetínský Lapač a popovídali jsme si s ním nejen o právě skončeném a pro Hynka tolik prestižním utkání…

Hynku, jak se to vlastně událo, že ses v letošní sezóně objevil na Kladně?
Letní přípravu jsem začal ještě ve Vsetíně. Měl jsem nějaké nabídky, věděl jsem o nich, ale pořád jsem hrál ve Vsetíně. Pak se to ale nějak zvrtlo a rozhodl jsem se odejít, protože jsem asi už potřeboval novou motivaci a Kladno mi nabídlo výborné podmínky – mohu tam trénovat s áčkem a byl to pro mě prostě krok vpřed.

Jak tě přijali tví noví spoluhráči?
Dobře, všechno bylo v pohodě. Trenér je na můj příchod asi trošku předem připravil a já jsem se s klukama taky už znal, takže jsem neměl žádný problém. Momentálně jsem na Kladně spokojený, teda až na ty naše výsledky…

S jakými pocity ses dnes vracel na Vsetín?
Byl to pro mě mistrovský zápas. Mám tu kamarády, ale chtěl jsem tady vyhrát. S klukama jsme se normálně hecovali, spíš teda na ledě do mě někteří hodně šli, padla i nějaká ta nadávka, ale to k hokeji patří a nezazlívám jim to (smích).

S jakou taktikou jste vstupovali do dnešního utkání?
No chtěli jsme hlavně vyhrát! Ale bohužel Vsetín nás trošku ubojoval. Možná jsme měli trošku i převahu, smůlu, ale nedáváme góly, nestřílíme a Vsetín prostě bojoval – dali do toho srdce a tím vyhráli. Určitě na naší prohru měly vliv i naše hloupá vyloučení. Navíc, když neproměníte dvakrát přesilovku 5 na 3, tak prostě nemůžete vyhrát.

Jak bys zhodnotil dnešní výkon tvých bývalých spoluhráčů?
Martin Surovec odehrál velmi dobré utkání, Kuba Pořický mě mile překvapil a hlavně všichni hráli jako jeden muž a díky té bojovnosti si to dnešní vítězství asi opravdu zasloužili, protože my jsme ve dvou třetinách podali odevzdaný výkon.

Čím myslíš, že to je, že se Kladnu zatím letos příliš nedaří?
Máme hodně mladý tým a spousta kluků ještě nikdy nehrála extraligu juniorů. Nevím. Ale problém bude asi v tom, že nedáváme góly. Dokážeme si vytvořit nějaké šance, ale vázne nám to v koncovce. Snad se to zvedne, zítra hrajeme ve Zlíně a zápas začíná 0:0, tak uvidíme.

banner pod článkem
×
Dnes v 17:30 | Muži
VHK ROBE Vsetín
SC Kolín