Vstupenky online
PRODEJ VSTUPENEK A PERMANENTEK ZDE! | Počet prodaných permanentek: 1617 (25.9.)

Nově stvořená rezerva Pardubic se ve středu představí na Lapači

Jan Tajzler • 20.09.2022

Fanoušci Vsetína se mohu těšit na další domácí utkání a zároveň také generálku před ostře sledovaným víkendovým derby ve Zlíně. Valachy tentokrát vyzve nově zrozený tým a to rezerva pardubického Dynama. Udrží si Vsacané stoprocentní bilanci a naladí se vítězně na sobotní souboj s Berany? Nebo se podruhé na ledě soupeře budou radovat Východočeši? Utkání odstartuje ve středečních 17:30.

Partner utkání:

Ke 100. výročí také tým v Chance lize

Jak se vůbec stalo, že najednou prvoligoví fanoušci najdou v rozlosování či tabulkách tým s názvem Pardubice B? Za vším hledejme převod licence. Majitel pardubického Dynama Petr Dědek se rozhodl ke 100. výročí pardubického hokeje nejen mimořádně posílit extraligový tým, ale také rozšířit klub o rezervu ve druhé nejvyšší soutěži. Stalo se tak po koupi licence od druholigového Dvora Králové, kterou následně směnil za prvoligovou licenci z Vrchlabí. 

Nově vzniklý tým má v sobě DNA původního Vrchlabí, najdeme zde hráče, kteří byli zvyklí nastupovat pod vrcholky Krkonoš v kombinaci s pardubickými talenty a také osobnosti Dynama, které zajistí dodávku zkušeností pro mladý tým. Jedním z takových je Daniel Rákos, domů se vrátil po deseti letech a ještě v loňské sezoně nastupoval za brněnskou Kometu. O jeho zkušenostech nemůže být pochyb, vždyť úvodní dvě extraligová kola si odbyl i v dresu pardubického A-týmu. Kapitánské céčko tak určitě má správného nositele. 

Špičkou defenzívy bude v B-týmu brankář Milan Klouček, který už má i dostatek zkušeností z nejvyšší soutěže. Vzhledem k tomu, že v extraligovém týmu je v brankovišti přetlak, nabízí se příležitost pro Kloučka právě v B-týmu, také on byl zvyklý už v minulosti dojíždět do Vrchlabí. Do obrany se připojili Jan Zdráhal s Markem Drtinou, který loni působil v Žilině. Mimo Rákose by pak ještě v útoku měli plnit roli zkušených bardů Martin Kadlec s Jiřím Půhoným, jenž přichází s vizitkou druholigové ofenzivní hvězdy, potvrdí to i ve vyšší soutěži?

Pardubice zatím odehrály dvě utkání se stejným výsledkem. Při soutěžní premiéře uspěly na ledě Sokolova 5:2, ale na domácím ledě v Chrudimi sledovali tříbodovou radost u soupeře z Litoměřic. V úvodu Chance ligy je zatím úspěšným střelcem dvacetiletý Michal Rouha, který má na svém kontě 2 branky. Po třech asistencích se podařilo nastřádat Michalu Machačovi a také již zmíněnému Janu Zdráhalovi. Jak si rezerva extraligového giganta povede na Valašsku? 

Naladí se Vsetín vítězně na derby?

 Tento týden je bezesporu tučně zvýrazněn v diáři vsetínských fanoušků. Těšit se mohou na další domácí utkání a především na dlouho očekávané derby ve Zlíně. Vsetín navíc po úspěšné premiéře se Šumperkem pokřtil vítězně i druhou zelenou sadu dresů. Stalo se tak v sobotním měření sil na ledě ostravské Poruby, kde Valaši zajistili tříbodový export po výhře 4:1. 

Znovu se dařilo posilám, Peter Lichanec se trefil i ve druhém utkání a proti bývalým spoluhráčům se taktéž druhou trefou v sezoně prezentoval Pavel Jenyš. Vsetínští se pak mohli opět opřít o spolehlivý výkon brankáře Žukova, který zneškodnil 22 pokusů Ostravanů. První branku mezi obránci pak pohlednou trefou oslavil Ondřej Smetana. Zelenožlutí navíc vyhlížejí i návrat kapitána Víta Jonáka

Vsetín může být co se výsledků týče zatím spokojen, ale trenér Jan Srdínko rozhodně nic nepřeceňuje: Pořád se v naší hře vyskytují chyby, které vznikají asi z podcenění situace, takže se je budeme snažit odstranit, aby naše hra byla lepší a lepší.“ Tým Vsetína v sobotu čeká dlouho sledované derby ve Zlíně, ještě před tím však změří síly s pardubickou rezervou na domácím ledě. Podaří se Valachům navázat na předcházející tříbodové triumfy a vítězné se naladit na víkendový boj v Baťově městě? Utkání na Lapači odstartuje v 17:30. 

Sestavy v posledním kole: 

Vsetín: Žukov – Němec, Kajínek, Smetana, Ondračka, Jenáček, Říha, Hryciow – Jenyš, Lichanec, Hořanský – Klímek, Klhůfek, Rob – Š. Bláha, Přikryl, Sihvonen – Pětník, Berzinš, Vítek.

Pardubice: Klouček – Bučko, Zdráhal, Nedbal, Kaštánek, Kubíček, Drtina, Oliva – Matys, Kaut, Lichtag – Rouha, Herčík, Půhoný – Zeman, Štetka, Machač – Turek, Pochobradský, Rohlík.

banner pod článkem