Za vítězství jsme rádi, ale naše hra ještě zdaleka není ideální, ví David Vítek

Filip Bazala • 20.09.2015

Po třetím kole se Valaši mohou radovat z těsného vítězství nad Karvinou poměrem 1:2. David Vítek, který přebral po Michalu Nedbálkovi klobouk pro nejlepšího hráče však ví, že hra jeho týmu ještě není ideální. „Vítězství jsme museli vybojovat, ale jsme za něj rádi. Cením si toho ze startu soutěže více, než kdybychom Karvinou přehráli jasně 5:1,“ chápe důležitost vítězného utkání hráč zápasu David Vítek. Sezóna bude pokračovat opět ve středu, kdy Vsetín na Lapači přivítá tým Poruby.

Davide, po prohraném zápase s Technikou, s čím jste jeli do Karviné?
Do Karviné jsme jeli s tím, že porážku doma musíme odčinit a venku naplno bodovat. Povedlo se. Bylo to spíš ubojované vítězství, ne že bychom je nějak přehrávali. Myslím si však, že ze startu sezóny se taková výhra bude počítat víc, než kdybychom vyhráli jasně 5:1.

Jak jste viděl průběh zápasu?
První třetina z naší strany nebyla dobrá, prohrávali jsme 1:0 a nemohli jsme být se svým výkonem spokojeni. Až od druhé třetiny jsme trochu začali být aktivnější, což přineslo šance a nakonec i vyrovnání. Karviná neměla moc útočných výpadů, soustředila se na obranu, ale když nějaká jejich šance přišla, byla to gólovka.

Třetí zápas v řadě, kdy vám příliš nevyšla první třetina. Čím to je, že první třetiny zatím nejdou, nedostatek motivace ze startu?
Motivace máme hodně, takže tím to určitě není. S Karvinou v tom dost hrál svou roli brzký začátek zápasu. Nejsme na to zvyklí a o to víc jsme rádi, že se nám zápas podařilo zvládnout.

Co se dělo v kabině po první třetině?
Musel se zvýšit hlas, ale potřebovali jsme to, abychom se trochu probrali, protože první třetina opravdu nebyla dobrá z naší strany. Od druhé periody jsme však všichni začali hrát lépe a zápas nakonec dotáhnout do vítězného konce a to je hlavní.

Zmínil jste, že to bylo vybojované vítězství. Sehráváte se ještě?
Vždycky je co zlepšovat, ale je začátek soutěže a naše hra ještě zdaleka není ideální. Formace se ještě sehrávají, ale věřím, že časem si všechno sedne a budeme hrát lépe.

Je vidět, že týmy ze spodních pater tabulky vám svou hrou dělají problémy. Hrajete raději proti těm hokejovějším?
Je to tak, myslím, že nejen já raději hraji s atraktivnějšími týmy, protože v zápasech jako třeba s Karvinou vás protihráči neustále osekávají, mnoho faulů, ale rozhodčí co nás první tři zápasy pískali, tak tyto zákroky přehlíželi. Rozhodně se však na něco nechci vymlouvat, rozhodčí to odpíská, tak jak to odpíská a my se s tím musíme vyrovnat.

Michal Nedbálek předal klobouk pro nejlepšího hráče vám. Souhlasíte s jeho volbou?
Bylo to jeho rozhodnutí a já jsem za to rád, udělalo mi to radost. Nevím, čím jsem si to přesně zasloužil, protože celá naše formace hraje zatím dobře. Doufám, že nám to půjde i nadále, ale chybí nám branky, těch musíme začít střílet více.

Ve středu doma s Porubou. Jak na ně?
Ostrava je velmi těžký soupeř. Potvrzuje to i výsledek z přípravy, kdy jsme u nich doma dostali šest branek, takže jim máme určitě co vracet. Bude to hodně o bruslení, podobně jako my, tak i Poruba má mladé hráče, kteří velmi dobře bruslí. Myslím si, že v zápase budou rozhodovat přesilovky, takže na to se musíme dobře připravit.