Tabara o koncovce: Nikdo na sebe nebere odpovědnost!

Aleš Koňařík, Zbyněk Stanečka • 20.09.2003

V s e t í n - Stačilo několik měsíců a vsetínský tým okusil dvě rozdílné stránky hokejového života. Jaro zastihlo hráče i fanoušky v euforii po postupu do play-off a z konečného, na vsetínské poměry výborného, sedmého místa. Kocovina po oslavách však zůstala. Ve čtyřech zápasech nové sezóny vyprodukoval vsetínský útok stejný počet gólů, vše prohrál a na bodovém kontě zůstává nula. „Trápíme se. Nedaří se nám jak v koncovce, tak v obraně,“ hlesl skleslý útočník Tomáš Demel po porážce s Karlovými Vary.

Úvod zápasu přitom vypadal slibně, neboť první střela Vsetína na brankáře Sáblíka skončila gólem Pavla Selingra. Jenže to byla ze strany Vsetína jediná vlaštovka a ta jak známo, jaro nedělá. Hokejisté ve žlutozelených dresech postupem času opět zabředli do osidel vlastního nalomeného sebevědomí, křečovitá snaha o zakončení nepřinesla kýžený efekt. A jakmile se Energii podařilo vyrovnat, šlo to se Vsetínem z kopce.

„Dostali jsme z buly blbý gól a to nás zase psychicky srazilo do kolen. Dlouho jsme se vzpamatovávali a soupeř toho dokázal využit,“ glosoval Demel, který měl ve druhé části osud zápasu ve svých rukou. Jeho výlet přes půl kluziště ale zakončil tak, jak je v poslední době u vsetínských útočníků zvykem – střelou mimo branku. „Co té akci chybělo? Přesnější zakončení, dát gól.“ Nebýt mizerné koncovky, mohlo by vsetínské skóre vypadat úplně jinak. Vždyť tři zápasy Vsetín ztratil o jediný gól.

I v jindy stoické tváři Zdislava Tabary se po zápase odráželo zklamání. „Hráči jsou v koncovce zbytečně nervózní, puky od sebe jen odhazujeme. Nenajde se mezi nimi nikdo, kdo by na sebe vzal zodpovědnost a pokusil se mužstvo vytáhnout ze současného srabu.“ Vskutku, hráči, kteří loni táhli tým po odchodu Hudlera, jsou zatím pouhými stíny: Tomáš Vak byl po druhé třetině střídán, Petr Vampola se na led dostal až ve třetí třetině. Pokropení živou vodou však akutně potřebuje celý tým.

Páté zastavení na cestě z herní krize čeká Vsetínské opět na domácím ledě, v neděli je na programu duel s Litvínovem. „Musíme se snažit překonat deku, která na nás na začátku soutěže spadla. Věřím, že se nám konečně povede jeden zápas, pomůže nám maličko štěstí a chytneme se střelecky. Určitě se to zlepší,“ věří přes nynější mizérii Tomáš Demel.