Vstupenky online

Trenér Hlobil: Věříme, že to bude jen lepší a lepší

Václav Trávníček • 20.09.2012

Úterním zápasem v Přerově (6:2) zakončili vsetínští hokejisté přípravu na novou sezónu. Ta odstartuje už v sobotu a Valaši si uvědomují jak své přednosti, tak i momenty, které musí během krátké doby zlepšit. „Nebudeme nic tajit, problémy máme v obraně,“ ví trenér Viktor Hlobil, jenž v rozhovoru zhodnotil letní přípravu a hovořil i o ambicích svých svěřenců v novém ročníku 2. ligy. Jaká bude pátá sezóna Vsetína ve třetí nejvyšší soutěži?

Trenére, vraťme se ještě na chvíli k přípravnému utkání v Přerově. Tam jste dvě třetiny drželi naději na dobrý výsledek, ale ve třetí části inkasovali čtyři branky. Co se stalo?
Výsledek dlouho vypadal dobře, ale naše hra oproti přechodnímu pátečnímu utkání dobrá nebyla. Přerov nás přehrával. Sice se nám v poslední dvacetiminutovce podařilo srovnat na 2:2, ale místo toho, abychom se snažili stav udržet, jsme se nechali zbytečně vylučovat. Během oslabení 3 na 5 a 4 na 5 jsme dostali dva góly a celá naše hra se zhroutila. Pak jsme ještě dvakrát inkasovali po individuálních chybách. Do soboty, kdy startuje soutěž, na tom zkrátka musíme zapracovat. V obraně máme problémy, to nebudeme tajit. Po odchodu zkušených beků Jirky Heše a Zbyňka Spitzera hrají vzadu mladí hráči. A ti teprve získávají zkušenosti.

Z obrany odešli de facto čtyři hráči základní sestavy. Pracovali jste na zacelení díry?
Pracovali, ale v regionu se zkušení obránci shánějí horko těžko. Oslovili jsme některé hráče, ale ti šli buď zkusit štěstí do zahraničí, nebo kvůli pracovní zaneprázdněnosti ukončili kariéru.

V obraně se tedy objeví mladíci Juraj Tichý nebo Lukáš Vrba.
Ano, dohodli jsme se a podepsali smlouvy. Juraj i Lukáš jsou momentálně naši hráči.

Jak vypadá situace kolem dalšího obránce Petra Štindla?
S Petrem to nevyšlo. Když loni odcházel do Trenčína, přerušil si v Brně vysokou školu. Teď chtěl ve studiu pokračovat. Snažil se vyřídit si dálkové studium, jenže obor, který studuje, to neumožňuje. Takže bude muset být v Brně a hrát bude asi za nějaký tamní tým. Protože dojíždět z Brna do Vsetína, to by bylo hodně náročné.

Přípravné zápasy A-týmu před novou sezónou:

21.8. Vsetín – Nový Jičín 7:3
23.8. Vsetín – Toruň (Polsko, extraliga) 1:3
24.8. Valašské Meziříčí – Vsetín 6:2
31.8. Považská Bystrica (Slovensko, 1.liga) – Vsetín 2:5
4.9. Nový Jičín – Vsetín 5:5
7.9. Vsetín – Valašské Meziříčí 5:4
11.9. Poruba – Vsetín 1:4
14.9. Vsetín – Přerov 4:5
18.9. Přerov - Vsetín 6:2

Zápasem proti Přerovu jste uzavřeli přípravu na novou sezónu. Jak ji hodnotíte?
Střídali jsme dobré a špatné zápasy. Těch lepších byla většina, špatné byly shodou okolností oba venku – ve Valmezu a právě v Přerově. Ten mě mrzí dvojnásob, protože šlo o generálku na mistráky. Museli jsme si to včera (ve středu 19. září - pozn.) v kabině nějakým způsobem vyříkat, abychom opravdu ze začátku nic nepodcenili a do soutěže vstoupili úspěšně. Pokud se nechytne začátek, můžeme se potom začít trápit. Ale věřím, že kluci si dají říct a že to bude dobré.

Jak vlastně do týmu zapadly nové posily?
Myslím, že velkou posilou pro nás bude Marek Dubec. Bohužel zatím ještě nemá vyřízený transfer, čekáme na něj ze Slovenska. Snad se to do soboty stihne. Velmi dobře do sestavy zapadl i Mário Brezáni, ve třetím útoku hraje s Honzou Podešvou s Martinem Kubo. V přípravě se prezentovali velmi dobře a dávali hodně gólů. Myslím, že jim to spolu pasuje. Mário bude určitě přínos, stejně jako Adam Mikšovský, který by snad jen mohl střílet více gólů. Věřím, že střeleckou smůlu protrhne a bude se mu dařit.

S jakou marodkou se momentálně potýkáte?
Ve druhém útoku bohužel nemůžeme počítat s Ondrou Hruškou, který se ve druhém zápase zranil a od té doby léčí zápěstí. Sice chodí na stadion pobruslovat, ale uvidíme, jak to bude do budoucna. Chybí nám tedy střední útočník. Na Ondrově místě teď hraje Jirka Korčák, ale to není centr, je to jenom zalepení té pozice. Čekáme, až se Ondra uzdraví. Petr Hruška zkoušel angažmá na Kladně a potom ve slovenském Martině, kde se mu obnovilo zranění kolena. Včera byl s námi na ledě, tak uvidíme, jak se situace ohledně něj vyvine. Mário Brezáni byl včera také na tréninku. Zranění zad, které si přivodil v pátek, by měl mít vyléčeno. Měl by tedy v sobotu naskočit. Jirka Farda, jehož trápil zánět v kotníku, to půjde na led zkusit dnes. Uděláme všechno pro to, aby v sobotu nastoupil. Je to jeden z relativně zkušenějších beků, 2.ligu hraje stabilně už třetím rokem. Je pořád mladý, ale už má tuhle soutěž přečtenou.

Přepokládám, že na postu kapitána a vyrovnané brankářské dvojice nedošlo ke změnám, je to tak?
Ano, je to tak.

A jak vypadá situace se střídavými starty?
Stejně jako v předchozích letech, i letos jsme domluveni s Třincem na střídavé starty jejich juniorů. Spolupráce by měla pokračovat a měla by se týkat Filipa Bajtka, Petra Bezušky a Radima Matuše.

Trenére, jaký máte z letošního mužstva celkově pocit?
Hlavní osa zůstala z loňské sezóny. Mužstvo se nám podařilo doplnit hlavně v útoku. Uvidíme, jak to bude vypadat, až se soutěž rozjede. Mančaft má k tréninkům kladný přístup, nejsou žádné problémy. A když se nějaké naskytnou, hned je s klukama řešíme. Musíme věřit v to, že to po tom posledním utkání v Přerově bude jen lepší a lepší.

S jakými cíli do sezóny vstoupíte?
I když to bude letos těžší, uděláme všechno pro to, abychom skončili výše než loni. Ale uvědomujeme si, jak bude soutěž vyrovnaná. Navíc nám příliš nepřálo štěstí při losu, čeká nás ostrý start proti soupeřům ze severu Moravy.

Co říkáte na aktuální situaci ve Valašském Meziříčí? Podle regionálního tisku hrozí tamnímu klubu zásadní finanční problémy.
Myslím si, že tohle do budoucna postihne daleko víc mančaftů. Pokud města nebudou sport a mládež podporovat, bude to špatné. Firmy mají co dělat, aby zaplatily své zaměstnance, natož aby ještě podporovaly sport. To si mohou dovolit jenom společnosti, které opravdu prosperují, a těch je v dnešní době strašně málo. Pokud kluby nepodpoří města, bude to za chvíli špatné všude. Do sportu pluje málo peněz. Myslím, že města by ho měla podporovat z peněz, které získají například z loterijního průmyslu.

banner pod článkem
×
Dnes v 17:30 | Muži
VHK ROBE Vsetín
SC Kolín