Vsetín opět ztratil zápas

Aleš Koňařík, ČTK • 14.10.2001

T ř i n e c - Titul "smolaři víkendu" si mohou přiřknout vsetínští hokejisté. Z Třince a Slavie mohli odvéz minimálně čtyři body, nezískali však ani jeden. V Třinci se dokázali oklepat z dvoubrankové ztráty a otočit z 1:3 na 4:3, ale nakonec opět odešli o branku poraženi. Rozhodující trefu poslal v 58.minutě za Biegla Skořepa. Dva nevydařené závěry tak posunuly vsetínské hokejisty na sedmé místo. Jak se tyto nešťastné porážky projeví na psychice mužstva se ukáže v následujících kolech.

- 14.kolo ne 14.10.17:00
HC Oceláři Třinec
5:4
4.Slavík (Marek), 31.Meluzín (Jánoš), 32.Marek, 55.Procházka (Král), 58.Skořepa (Marek, Slavík) - 20.Burger (Veselý), 33.Vlach (Vaic), 48.Štrbák (Burger), 49.Kucharczyk (Hriňa), Třetiny: 1:1, 2:1, 2:2 Rozhodčí: Turčan - Český, Kostka Vyloučení: 7:8 Využití: 1:0 Diváci: 4262
HC Oceláři Třinec: Lakosil - Jančařík, Gřegořek, Nosek, Gureň, Libor Procházka, Slavík, Kuntoš - Zadina, Král, Boháč - Jánoš, Janků, Meluzín - Kolařík, Marek, Skořepa - Appel, Hašek, Frosch
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Hriňa, Němec, Spitzer, Štrbák, Šafařík, Vašut, Vaic - Vlach, Demel, Veselý - Burger, Žajgla, Lang - Hudler, Kucharczyk, Vampola
TŘINEC 14. října (ČTK) - V rychlém a dramatickém utkání plném zvratů se z vítězství nakonec radovali domácí hokejisté Třince. Ti v polovině utkání vedli nad Vsetínem o dvě branky 3:1, ale ještě pět minut před koncem třetí třetiny prohrávali 3:4. Obrat dokonal dvě a půl minuty před koncem Skořepa. Oceláři se tak rehabilitovali divákům za nepovedený páteční zápas se Znojmem.

Pro hosty ze Vsetína začalo utkání velmi nešťastně. Poté, co s námahou přežili oslabení, se hned ve 3. minutě zranil gólman Biegl a do branky musel náhradník Pešat. Hned první střela na nerozchytaného brankáře hostů skončila v síti. Marek zatáhl puk po pravém křídle a ideálně ho naservíroval Slavíkovi, který s přehledem zavěsil. Otřesené vsetínské hosty postavily na nohy přesilové hry. V 6. minutě hráli téměř dvě minuty pět na tři, ale na vynikajícího Lakosila nevyzráli. Hrál se hokej s řadou šancí na obou stranách, ujala se však pouze jediná. Sedm sekund před první sirénou překonal třineckého brankáře rychlý Burger.

Druhá část hry se nesla ve znamení neustálého tlaku domácích, jehož výsledkem byly branky Meluzína a Marka v rozmezí dvou minut. Rozjetý Třinec zabrzdil veterán Vlach, když po spolupráci s Vaicem využil zaváhání obránce Gřegořka. Rychlí hokejisté Vsetína dělali domácím obráncům problémy a po bleskovém brejku se jim podařilo ve 48. minutě vyrovnat. Za další minutu již Vsetín vedl díky gólu Kucharzcyka.

Šokovaní domácí se probrali v 55. minutě, kdy Libor Procházka se štěstím překvapil Biegla a vyrovnal. Domácí se neuspokojili s nerozhodným stavem a neustále dotírali na vsetínskou branku. Tři minuty před koncem se jim naskytla možnost přesilové hry čtyři na tři, kterou využil Skořepa a dokonal tak obrat dramatického utkání. Hostům nepomohla k vyrovnání ani půlminutová power play.

Antonín Stavjaňa (Třinec): Utkání nás stálo hodně psychických sil. Za stavu 3:1 jsme již utkání měli dovést do vítězného konce. Najednou jsme však prohrávali 3:4 a hráči se začali utápět v individuálních akcích, nebyli schopni si vytvořit souvislejší tlak efektivním zakončením. Na nohy nás postavila až vyrovnávací branka pět minut před koncem utkání. Naše vítězství bylo šťastné.

Zdislav Tabara (Vsetín): Nastoupili jsme s přehnaným respektem a bez důrazu. Naši hráči nechali Třineckým příliš mnoho prostoru. Utkání rozhodly chyby nezkušených hráčů. Pokud prohráváme, hokejisté nehrají to, co mají. Na konci utkání jsme hráli často oslabení, což nás stálo hodně sil a na další obrat jsme se již nezmohli.