Chance liga pokračuje! V pondělí přijede Frýdek-Místek

Jan Tajzler • 25.09.2022

Úspěšné derby ve Zlíně přineslo Vsetínu čtvrté vítězství ze čtyř v rámci nového ročníku Chance ligy. Již v pondělí je však na programu další výzva. Valaši na domácím ledě vyzvou Frýdek-Místek a pokusí se proti nepříliš oblíbenému soupeři udržet stoprocentní bilanci. Rysi zatím více ztrácejí, než získávají, avšak jejich zápasy končí těsnými výsledky, je tedy jasné, že v pondělí přijede na Lapač bojovně naladěný soupeř. Utkání Vsetína s Frýdkem-Místkem odstartuje od 17:30.

Partner utkání:

Frýdek zatím slavil pouze jednou

Frýdek-Místek podstatně obměnil kádr před nadcházející sezonou a jeho cílem je znovu účast v play-off. Zajímavostí je, že v jeho týmu najdeme hned několik hráčů se vsetínskou minulostí, ať už se jedná o obránce Jakuba Tepera či útočníci Vlastimil Dostálek, Jakub Doktor, Daniel Vrdlovec, Lukáš Bednář nebo Adam Zeman, který ve vsetínském dresu nastupoval ještě v loňské sezoně. Výše uvedení hráči jsou zároveň zárukou kvality. Dobře se aklimatizuje Adam Zeman, který týmu pomohl již třemi kanadskými body.

Dalšími borci kteří dodávají Frýdku-Místku potřebnou kvalitu jsou bezesporu Vladimír Svačina (2+1) či Štěpán Havránek (2+1). Letošní soupiska Frýdku rozhodně nepřipomíná původně farmářský tým, který by měl sloužit jako zásobarna talentů pro extraligový Třinec. Naopak v jeho dresu najdeme třeba velezkušeného zadáka Jana Jaroměřského, jenž se přišel rozehrát po dlouhodobém zranění z Třince.

V brankovišti se zatím střídají Vojtěch Mokrý s Danielem Šimonů, oba borci dosáhli na úspěšnost zákroků přes 90 procent, více se daří loňskému šumperskému objevu Mokrému, který dosahuje úspěšností 93,80 %. Frýdek-Místek zatím prohrál tři ze čtyř zápasů, všechny však byly pouze o jednu branku, v Prostějově 2:3, v Třebíčí až po prodloužení 4:5 a hodně mrzí poslední domácí ztráta se Sokolovem 1:2. Jediné vítězství se zrodilo ve 2. kole s Jihlavou, kterou Frýdek v Polárce porazil 3:1 a právě na tento úspěch se bude snažit navázat na Valašsku.

Vsetín zaútočí na pátou výhru v řadě

Valaši prožívají velmi povedený vstup do nového soutěžního ročníku Chance ligy. Všechny čtyři utkání ovládli stoprocentním způsobem a naposledy jejich formu odnesl dokonce ambiciózní Zlín. Na Zimním stadionu Luďka Čajky se mohli Vsacané opřít o skvělou podporu vlastních příznivců a také výborně organizovaný týmový výkon. V prostředním dějství vstřelil první a nakonec i vítěznou branku Riku Sihvonen, pět minut později na něj navázal kapitán Vít Jonák a prvním čistým kontem stvrdil skvělý výkon brankáře Maxim Žukov. Sečteno podtrženo, Vsetín je již jediným neporaženým a stoprocentním týmem v soutěži. Tuto výsadu se bude snažit potvrdit i v pondělí na domácím ledě proti Frýdku-Místku.

Souboj Valachů s Rysi odstartuje v 17:30, utkání můžete sledovat i prostřednictvím přímého přenosu na hokejkatv.cz nebo onlajny.com.

Sestavy v posledním kole:

Vsetín: Žukov – O. Němec (A), Hryciow, Smetana (A), Ondračka, Jenáček, Říha, Voženílek – Jenyš, Lichanec, Hořanský – Klímek, Klhůfek, Rob – Jonák (C), Přikryl, Sihvonen – Berger, Berzinš, Š. Bláha. Trenér: Roman Stantien.

Frýdek-Místek: Švančara - Š. Havránek, Teper, Sova, J. Michálek, Zeleňák, Žůrek, Ročák - A. Zeman, Vrdlovec, Svačina - Doktor, Haas, Dostálek - Bednář, Hotěk, Klimša - Geidl, Macháček, Matěj.