Vstupenky online

Po pauze se vrací také mládežnický hokej. Juniorka se může přiblížit Přerovu

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 13.02.2020

Po reprezentační pauze už jsou zpět také soutěže juniorů a dorostenců. Juniorka navíc na své další utkání čekala bezmála tři týdny a hned narazí na přerovské Zubry, na které ztrácí devět bodů. V neděli se utká s dalším tabulkovým sousedem - Šumperkem. Dorost se stále drží na čele tabulky, a proto bude favoritem také v domácích utkáních s Třemošnou a PZ Kladno.

Junioři se na ledě představí po necelých třech týdnech. Hned na úvod je čeká silný Přerov

Valaši hráli naposled na konci ledna v Brně, kde si s Warriors lehce poradili a zvítězili jasně 7:1. Adam Hilšer si v tomto utkání připsal už třetí hattrick v sezoně a Vsetín touto výhrou mimo jiné navázal na předchozí utkání, v němž deklasoval Porubu 8:2. Proti ostravskému celku se dvakrát prosadil obránce Martin Kožený.

Zápas: 14. 2. Vsetín - Přerov 19:15

Vzájemná utkání v sezoně:
20. 9. Přerov - Vsetín 2:1
13. 10. Vsetín - Přerov 5:3
15. 11. Přerov - Vsetín 2:0
8. 12. Vsetín - Přerov 1:4
12. 1. Přerov - Vsetín 3:1
Zubři Valachy překvapili hlavně v posledním domácím zápase, protože se jim poprvé v posledních dvou sezonách podařilo na Lapači vyhrát. 

Přerov už měl na kontě šňůru jedenácti výher, jenže stopku mu vystavil Šumperk. Zubři však dali hned najevo, že se jednalo o výjimečné zaváhání a v dalším utkání už přehráli Porubu 4:0. Jediný, kdo překonal brankáře Draků, byl Michal Šilhavý, v dalším utkání už se zpět do své střelecké formy vrátil nejproduktivnější hráč celé soutěže Lukáš Zmeškal. To však nic nemění na tom, že Zubři během posledních třech měsíců prohráli jen jednou, takže to budou mít Valaši hodně složité.

Zápas: 16. 2. Šumperk - Vsetín 14:45

Vzájemná utkání v sezoně:
22. 9. Vsetín - Šumperk 3:2p
18. 10. Šumperk - Vsetín 2:3sn
17. 11. Vsetín - Šumperk 6:5p
13. 12. Šumperk - Vsetín 2:3
17. 1. Vsetín - Šumperk 7:3
Všechny vzájemné zápasy s Šumperkem byly vyrovnané, až na ten poslední, kdy Draci na Lapač přijeli v oslabené sestavě. Uvidíme, jak to bude tentokrát.

Draci si stabilně drží čtvrtou příčku, kterou potvrzují i svými výsledky. Od poloviny ledna podlehli pouze Havířovu (0:5) a Vsetínu (3:7), předtím se však Šumperk trápil poměrně nevyrovnanými výkony, kdy podlehl i Litomyšli nebo remizoval s posledními Warriors. Do konce základní části zbývá pět kol náskok Draků na pátou Litomyšl činí devatenáct bodů, uvidíme, jak se k tomu Šumperk postaví.

Sestavy z minulého kola:

Vsetín: Málek – Holáň, Houser, Zeman, Kožený, Kočí, Kunst – Hilšer, Vašenka, Apolenář, Vrána, Klímek, Baďura, Vavřík, Frimel.
Přerov: Lekeš – Dřímal, Takáč, Gréč, Moučka, Kleiner, Kopeček – Kleniar, Indrák, Hradil, Petr, Mynář, Rozsahegyi, Dobša, Kolařík, Paťava, Fencl, Zmeškal, Kuba.
Šumperk: Venouš – Koutecký, Poledna, Štrbík, Minařík – Polách, Tichý, Kesler, Kavan, Habrman, Drlík, Štefanišin, Scheuter, Šucha.

Dorost bude po dlouhé době hrát na domácí půdě

Před pauzou se vsetínský dorost utkal s týmy z Prahy. Poslední lednový den byla jejich soupeřem Kobra, která se dostala do vedení na konci druhé třetiny, kdy vstřelili také první gól utkání. V polovině třetí periody ještě na své konto přidala jeden gól. Vsetínský dorost sice dvě minuty před koncem snížil náskok Kobry, ale dohnat ji se jim již nepodařilo. To proti Hvězdě se jim zadařilo. Z počátku to sice vypadalo, že Vsetínští odjedou z Prahy bez bodu, ve druhé části zápasu však otočili, a do třetí třetiny se vstupovalo za stavu 3:1. Ve třetí třetině Valaši zůstali u trojky, kterou se jim opět podařilo nasázet soupeři do brány.

Zápas: 14. 2. Vsetín – Třemošná 16:00

Vzájemná utkání v sezoně:
6. 12. Třemošná - Vsetín 1:2
Vyrovnaný zápas v Třemošné získali Valaši díky dvěma rychlým trefám během 25 sekund ve druhé třetině. Jak se jim povede tentokrát?

První zápas předminulého týdne se pro Třemošnou uskutečnil na ledě Českých Budějovicích, se kterými již od začátku utkání držela krok, a na konci první periody se Třemošná dostala i do vedení. V druhé třetině byl rozdíl gólů nezměněn. Zato ve třetí části se Třemošná prosadila hned dvakrát a vyhrála proti lídru tabulky 5:3. První utkání v únoru, kdy se Meteor utkal s Táborem, už tak veselé nebylo, protože hned od první třetiny měli gólovou převahu domácí, kterým se podařilo využít několika naskytnutých šancí, jak za stejného počtu hráčů, tak i v oslabení. Třemošné se v tomto utkání nepodařilo ani jednou dostat puk za záda táborského gólmana.

Zápas: 15. 2. Vsetín – PZ Kladno 12:00

Vzájemná utkání v sezoně:
7. 12. PZ Kladno - Vsetín 3:5
I proti Kladnu museli Vsetínští otáčet, ještě během první následně ve druhé třetině si však vybudovali tříbrankový náskok.

Kladno před týdenní pauzou nemělo vůbec šťastné zápasy. Na ledě Tábora se mu v 10. minutě ještě podařilo vyrovnat, o dvě minuty později se však domácí díky přesilové hře dostali opět do vedení a ke konci třetiny měli Kladenští už dvougólovou ztrátu. Ani druhá třetina ovoce nepřinesla a Tábor své vedení ještě o dva góly navýšil. V poslední třetině se Kladnu ještě podařilo jednou prosadit, na výhru to však bylo málo. Kladnu se ale nedařilo ani v utkání s Českými Budějovicemi. První perioda byla vyrovnaná, góly začaly padat až ve druhé třetině a to pouze na stranu domácích. Těm se ještě na začátku třetí třetiny podařilo využít přesilovky.

Sestavy z minulého kola:

Vsetín: Nešpůrek – Velikovský, Kočí, Mikula, Fojtík, Krajčík, Kunst – Bednařík, Babeliak, Tobola, Adámek, Kuchařík, Hrnčíř, Dědek, Turek, Čajanová, Jurek.
Třemošná: Ženíšek – Čarda, Dolhý, Plecitý, Bláha, Balák, Albrecht – Reiser, Beníšek, Šmíd, Sieger, Dvořák, Fiala, Krasanovský, Pešek, Beránek.
PZ Kladno: Liemann – Melichna, Rubáček, Šmejkal – Rynda, Zukriegel, Cihelka, Hanousek, Trojna, Redlich, Šilhavý, Kulich, Mikeska, Vosyka.