Vstupenky online

Znovu na Vysočinu a znovu šlágr! Valachy čeká duel s Jihlavou

Jan Tajzler • 22.09.2023

Podruhé v rámci základní části se vsetínský tým vydá na led soupeře a podruhé to bude na Vysočinu. Hokejky Vsacané v sobotu od 16:30 zkříží s konkurentem Jihlavy. Dukla vstoupila do soutěže stejně jako Vsetín třemi vyhranými zápasy v řadě a v pelhřimovském azylu bude chtít vydařený vstup potvrdit, vsetínský tým tak čeká další ostrý duel s kvalitním soupeřem. Souboje Jihlavy a Vsetína jsou umocněné také díky početným sériím play-off z posledních ročníků. Kdo se bude radovat po první vzájemné konfrontaci v nové sezoně? Utkání startuje na zimním stadionu v Pelhřimově už v 16:30.

Povedený start Dukly řídí Šik s Jelínkem 

Jihlavu čeká druhý ročník mimo sídelní město, ale vědomí, že v krajském městě Vysočiny už se staví nová aréna je přeci jen pro Duklu oproti loňsku povzbuzující. Vedení Dukly po konci loňské sezony hledalo posílení kádru zejména u sestupujícího Šumperku, odkud stáhlo zkušeného forvarda Davida Bartoše či dravého útočníka Šimona Jelínka, jenž ve třech duelech nové sezony obstaral také tři přesně trefy. Od Draků se na Vysočinu přemístil také obránce Štěpán Dudycha. Vsetínští fanoušci pak těžce nesli odchod svého oblíbence Jana Bergera, jehož služby si vyžádala právě Jihlava. Na Vysočině také přivítali návrat klubové osobnosti Tomáše Čachotského, který během loňské sezony vypomáhal extraligovému Motoru. Po dlouhých letech však už v jihlavském dresu nebude působit Josef Skořepa.

Už před koncem loňské sezony Jihlava podepsala útočníka Otakara Šika, ten už na startu soutěže naplňuje stejně jako loni předpoklady ofenzivního tahouna a na kontě má 4 kanadské body. Smlouvu prodloužila další stálice jihlavského kádru Tomáš Harkabus. Všechny tři série posledních tří play-off pamatuje v jihlavském dresu také nájezdový specialista Tomáš Havránek. Muziku v obranných řadách bude opět tvrdit Vlastimil Bilčík, pokračuje také Filip Dundáček.

Jihlava nadále spoléhá na práci s mládeží, kromě výše zkušených hráčů by se prostoru v týmu Viktora Ujčíka měli dočkávat i talentovaní hráč z jihlavské líhně. Dukla si zatím v novém ročníku vede stoprocentně. Hned v prvním kole si připsala cenný skalp u rivala ze Znojma (3:2), aby poté v domácí konfrontaci deklasovala Frýdek-Místek 4:1, poslední body putovaly na Vysočinu z Kolína, kde Jihlava zvítězila těsně 2:1. Z uvedených výsledků vyplývá, že Jihlava myslí na obranu, strážcem klece byl zatím ve všech třech případech brankář Adam Beran s úctyhodnou úspěšností zákroků 94.74 %.

Vsetín se podruhé vydá na led soupeře

Valaši stejně jako jejich sobotní soupeř ještě neztratili v soutěži jediný bod. Po úspěchu na ledě Třebíče (2:0) využili Vsacané maximálně výhodu domácího prostředí a na Lapači skolili pražskou Slavii 7:4 tak i Litoměřice 6:4. Zejména utkání na Valašsku ozdobil vysoký počet branek, což je určitě pozitivní pro fanoušky, avšak oba trenéři si jsou vědomi zároveň vysokého počtu inkasovaných branek, na což upozorňoval po posledním duelu také útočník Luboš Rob: „Je skvělé, že dáváme spoustu gólu, na druhou stranu příliš inkasujeme“, uvědomoval si.

Vsetínu se opravdu daří ofenzivní činnost, za tři odehrané duely vsítil 15 branek, pouze dva nasazeni útočníci ještě neskórovali, na premiérovou trefu ve vsetínském dresu stále čekají posily Matouš Kratochvil s Tomášem Jandusem, nutno ale říci, že oba borci si tvořili v duelech rovněž slibné příležitosti k zápisu do střelecké listiny. Sezonu pak výborně rozjela elitní formace Vsetína, Luboš Rob s Vítem Jonákem na svém kontě evidují už 6 kanadských bodů, doplňuje je také centr jejich útoku Daniels Berzinš (2+3). Z obránců si pak průměr bodu na zápas drží Jakub Ďurkáč, premiérovou trefu pak ve vsetínském dresu zaznamenal obránce Markus Kojo

Vykřičníkem pro další průběh soutěže může být pro Vsetín defenzivní činnost a jak se ukázalo proti Litoměřicím také vysoký počet vyloučení, když kališníci díky dvěma využitým početním výhodám drželi s Valachy tempo až do třetí třetiny. Utkání v Jihlavě může nabídnout zcela jiný obrázek, než duely na Lapači, ve kterých Slavia i Litoměřice předváděly poměrně otevřený hokej. „V Jihlavě se nám hraje těžko, vždy je to tam velký boj, nicméně věřím, že se na to dobře připravíme a zvládneme to,“ vyhlížel souboj s Duklou útočník Luboš Rob.

Vsetínský tým stále eviduje početnou marodku, ta se by se pro duel s Duklou měnit neměla, nicméně na ledě už se do tréninkové zátěže dostávají útočníci Pavel Kubiš s Pavlem Klhůfkem. Na ledové ploše začíná trénovat také Miroslav Holec, na ostrý start to ještě nevypadá u obránce Madse Larsena, úspěšnou operaci má za sebou Jakub Teper, ale na jeho start v soutěži si vsetínští fanoušci ještě budou muset počkat. Brankáři Patrik Romančík s Adamem Pavlíčkem měli menší zdravotní problémy, které by ale neměly být dlouhodobého rázu.

Repríza loňského čtvrtfinále mezi Jihlavou a Vsetínem odstartuje na zimním stadionu v Pelhřimově v sobotu od 16:30, utkají se dva věhlasné klub, které se navíc na startu nového ročníku zatím těší stoprocentní bilanci. Pokud se na Vysočinu nechystáte, můžete průběh zápasu sledovat prostřednictvím textové onlajn reportáže a nebo si naladit přímý přenos na portálu hokejkatv.cz.

Sestavy v posledním kole:

Jihlava: Beran – Bilčík, Kolář (A), Ozols, Kočí, Rašner, Mareš, Chvátal – Čachotský (C), Bartoš, Šik – Krajč, Štefančík, Cachnín – Havránek, Handl, Berger – Jelínek, Pořízek, Brož.

Vsetín: Žukov – Staněk, Ondračka, Smetana (A), Hryciow, Ďurkáč, Kojo, Petrovický – Jonák, Bērziņš, Rob (A) – Půček, Dědek, Hrňa (C) – Kratochvil, Kern, Jandus – Š. Jenáček, Vávra, Vaňo.

banner pod článkem
×
Dnes v 17:00 | Muži
VHK ROBE Vsetín
HC Stadion Litoměřice