Rád bych se udržel v reprezentaci a pomohl staršímu dorostu do play off, přeje si Ondřej Slováček

Michal Veselý • 21.10.2009

Kdo ze vsetínských fanoušků by neznal Jiřího Hudlera nebo Josefa Hrabala. Oba hráči odstartovali kariéru na Lapači. Další, kdo by mohl proslavit vsetínskou líheň, je talentovaný dorostenec Ondřej Slováček. Patnáctiletý útočník o sobě dává vědět jak ve starším, tak i v mladším dorostu. „Rád bych se udržel v reprezentaci a se starším dorostem postoupil do play off, přeje se vsetínský odchovanec.

Ondro, jak zatím hodnotíš sezónu staršího a mladšího dorostu, za které nastupuješ?
Ve starším dorostu jsme začali špatně, pronásledoval nás stejný problém jako loni - nevyrovnané výkony brankářů. Ani jeden gólman nezachytal dva zápasy dobře, ať se jedná o Jirku Nováka, tak i o Ríšu Dohnálka. Jirka Novák se vrátil do Opavy kvůli škole, poslední dva zápasy odchytal ale famózně. Nejdříve jsme porazili Vítkovice a potom i Olomouc. To nám vlilo krev do žil. V poslední době se rozchytal i Dohnálek a hlavně nás táhne první lajna, která pravidelně boduje. Věřím, že půjdeme výš a výš.

A mladší dorost?
Tam jsem odehrál zatím málo zápasů. Ale věřím, že pod trenérem Kubo a Štraubem můžeme jít vysoko. Tým není špatný, kouč Kubo si nikdy malé cíle nekladl.

Jak vycházíš s trenéry?
S koučem Jenáčkem si rozumím velmi dobře. Je to emotivní trenér, který dokáže tým vyhecovat na tréninku a hlavně v zápase samotném. Trenéra Miroslava Kubo znám dlouho, trénoval mě ve čtvrté, páté a sedmé třídě. Jak už jsem říkal, pod jeho vedením má mladší dorost vysoké cíle. Pan Štraub dokáže pobavit a má užitečné rady, hlavně pro útočníky.

Kdo rozhoduje, za jaký výběr budeš nastupovat? Nevadí ti nastupovat za mladší dorostence?
Většinou nastupuji za mladší dorost, když mám volný víkend a nebo za starší dorost mám jen jeden zápas. Za mladší dorost hraji moc rád. Nastupuji tam s kluky, které znám odmalička a na ledě si s nimi moc rozumím.

Jak bys porovnal obě soutěže?
Je to velký rozdíl, hlavně v rychlosti. V mladším dorostu mám dvakrát tolik času si rozmyslet, co udělám.

Jak se ti ve Vsetíně líbí?
Hraji tady od pěti let, kdy jsem nastoupil do přípravky. Jsem odchovanec klubu, mám to tady moc rád.

Jaké máš ty osobně cíle v letošní sezóně?
Se starším dorostem je to jednoznačně play off. Tam už je to loterie, můžeme vypadnout v prvním kole a nebo můžeme dojít hodně daleko. Osobní cíl je se udržet v reprezentaci do 16 let a hlavně pomoct týmu dostat se co nejvýše.