Juniory potopily vlastní přesilovky a poprvé v sezóně padli na domácím ledě

Filip Bazala • 21.10.2012

Junioři Vsetína si v zápase s Šumperkem mohli upevnit vedení v tabulce, ale to se jim nepodařilo. Ve druhé třetině Valaši dostali v jedné své přesilovce dvě branky v oslabení, což tým značně rozhodilo. Později se jim podařilo snížit na 3:4, ale hosté z následující akce opět odskočili a Vsetín už nedokázal reagovat. Naopak hosté vstřelili šestou branku a završili důležité vítězství. Vsetín i nadále drží první příčku tabulky, ale už jen o tři body.

LJ - 10.kolo ne 21.10.10:30
HK MD Šumperk
3:6(0:0, 3:5, 0:1)
Branky a nahrávky: 24. Žák (Baroš, Tobola), 27. Štrbík (Báchor), 39. Žák (Tobola) - 22. Kobza (Langr, Malý), 28. Langr (Prokopec), 29. Holinka (Gewiese), 33. Vepřek, 39. Holinka (Galuška), 58. Holinka (Prokopec). Rozhodčí: Koziol - Čaja, Konvička. Vyloučení: 7:6 navíc Navrátil 10 min. OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:2. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 3:4, 3:6.
VHK ROBE Vsetín: Kohn - Žabčík, Valentík, Koutský, Horák, Hradil, Žák, Lyzák, Báchor - Daněk, Štrbík, Koutník, Gromus, Kývala, Baroš, Ondra, Zvonek, Šiafutdinov, Tobola.
HK MD Šumperk: Řoutil - Navrátil, Vepřek, Feledík, Pražák, Nemeškal, Holinka, Prokopec, Stanislav, Galuška, Nastoupil, Kobza, Langr, Malý, Kovář, Žalčík, Nevrlý, Nedopil, Gewiese.
Jak utkání probíhalo se můžete podívat zde.

Ohlasy k utkání

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): „Soupeř přijel v plné sestavě s velmi dobrým mužstvem a podal výborný výkon. Měli jsme utkání odehrát lépe. Zápas se lámal ve druhé třetině, kdy jsme inkasovali dvě branky při vlastní přesilovce zbytečným lajdáctvím. Musíme začít zase od začátku. Já tomuto mužstvu věřím. Z dnešku se musíme poučit a hrát dál tak, abychom splnili cíle, které jsme si stanovili.“

Kamil Skoumal (HK Hokej Šumperk 2003): „S hráči jsme si řekli taktiku, kterou jsme chtěli hrát, a to se nám podařilo. Chytrostí a bojovností jsme nad soupeřem dokázali vyhrát. Myslím, že to bylo vyrovnané utkání, ale měli jsme více štěstí a díky taktice a bojovnosti jsme dokázali vyhrát.“