Vsetín vs. Třinec: další boj o zmenšení bodové propasti

Aleš Koňařík • 21.10.2005

V s e t í n – Stejně jako v minulém kole čeká Vsetín souboj s nejbližším tabulkovým sousedem, ovšem Litvínov v jeho roli vystřídali třinečtí Oceláři. Hosté přijedou na Lapač již pod vedením nového kouče Jiřího Juříka, který ve funkci hlavního trenéra nahradil odvolaného Jana Nelibu, a i na vsetínské lavičce si odbude premiéru nové duo Kopřiva – Vlach. Vsetín do hry nasadí i novou tvář, ze Sarezy Ostrava přišel na Valašsko jednatřicetiletý forvard Libor Polášek.

Třinec v první čtvrtině: Rychlý rozjezd, rychlejší pád

Až do sedmého kola panovala v Třinci relativní spokojenost. Oceláři dokázali naplno bodovat se Spartou či Pardubicemi, a v tabulce se drželi na sedmém místě. Jenže o té doby už Třinec vybojoval jediný bod za remízu s Libercem 2:2. Domácí prohry se Slavií (1:4), Karlovými Vary (4:5) a naposledy s Českými Budějovicemi (1:4) definitivně podrazily nohy exvsetínskému kouči Janu Nelibovi. Ani jemu se nepovedlo vymýtit tradiční slabinu jakéhokoliv týmu, který v Třinci hrál – děravou defenzívu. Oceláři jsou s 52 brankami nejvíce inkasujícím týmem soutěže a po minulém kole klesli na předposlední místo.

Produktivita: Střelec Kudrna na marodce

Předsezónní posila Ocelářů Jaroslav Kudrna, vede se sedmi trefami kanadské bodování klubu, do zápasu se Vsetínem však kvůli zánětu ledvin nezasáhne. Třinecký tým je však dalek od svádění dostihů v produktivitě, momentálně jej spíš trápí zranění: Huna utrpěl zlomeninu nosu, do zápasu proti bývalému klubu nenastoupí ani obránce Tomáš Frolo.

Duel č.1 – Třinec rozhodl v první třetině

Vsetín se v prvním utkání ujal rychlého vedení, když se zatím svým jediným gólem v sezóně prosadil Tomáš Demel. Oceláři však Valachy přestříleli a ve 47. minutě je poslal do trháku po Tesaříkově asistenci Peterek. Vítězství Třince pak potvrdil Huna.

Třinec - Vsetín 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky:
19. Skořepa (Frolo, Polanský), 47. Peterek (Tesařík), 59. Huna (Polanský, Pletka) - 12. Demel (Stantien)

Ze vsetínské kabiny: V sestavě Polášek, vypadl zraněný Ondřej Hruška

Více než měsíc bude Vsetínu chybět dvacetiletý útočník Ondřej Hruška, jehož výkony byly v poslední době jedním z mála pozitivních prvků vsetínské hry. Kromě něj trápí zdravotní potíže už delší dobu Patrika Lužu a ani Marek Ivan dosud nevyléčil naražené zápěstí. Trenéři Kopřiva a Vlach už však mohou počítat s urostlým forvardem Liborem Poláškem, naopak obránce Pavel Augusta, který se od začátku týdne s týmem trénuje, zatím trenéry nepřesvědčil. Další obránce Zbyněk Spitzer se poroučel na hostování do prvoligového Jindřichova Hradce.

Z kroniky zápasů Vsetína s Třincem

Jaké své boty zná třinecké i vsetínské prostředí brankář Radovan Biegl, který proti Vsetínu nastoupil i ve finále ročníku 1997/98. Do Vsetína pak přišel před sezónou 2001/02 a setrval zde až do loňského roku. Vsetín v posledních dvou letech pokaždé Třinci v jeho prvním zápase na Lapači podlehl 1:3. Z vítězství nad Třincem se Valaši radovali naposledy 20. ledna 2005, kdy dvě trefy Jiřího Hudlera přispěly k vysoké výhře 5:0.

Pravděpodobné sestavy:

Vsetín: Altrichter (Hovi) - Kučný, Hrabal, Zapletal, Chmelíř, Horák, Nedbálek, Lamberg - Jenáček, Stantien, Demel - Květoň, R. Hruška, Polášek- Valčák, Ivan, Přeučil - Gorev, Bacul, Dubec.

Třinec: Biegl (Vojtek) – Kroupa, Tesařík, Výtisk, Hunkes, Pácal, Jurdič - Fojtík, Skořepa, Pletka - Hašek, Peterek, Paroulek - Petrakov, Tomas, Vítek - Škatula, Zbořil, Martynek.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov