Premiérový střelec Kuronen: Takové fanoušky ve Finsku nemáme

Helena Hegeďová • 21.10.2018

Po deseti odehraných zápasech bez jediné vstřelené branky a se třemi asistencemi ve statistikách nastoupil finský útočník Mikael Kuronen do zápasu s Prostějovem ve čtvrté formaci po boku Pituleho a juniora Jindry. A dvakrát skóroval. „Bylo to hlavně díky dobré hře mého spoluhráče, dneska odehrál opravdu výborný zápas,“ chválil si šestadvacetiletý forvard spolupráci hlavně s centrem své formace, který mu přihrál na obě branky v utkání. „Je úžasné, když skórujete v domácím zápase, ještě k tomu třeba poprvé v sezóně a před fanoušky, jakou jsou ti vsetínští,“ radoval se Kuronen ze své první trefy.

Mikaeli, jak se vám dnes hrálo?
Nemůžu říct nic jiného, než že to byl skvělý zápas. Je sobota večer, takže přišlo hodně fanoušků, dal jsem dva góly a vyhráli jsme za tři body. Co víc si přát.

V první třetině jste byli hodně aktivní, ale Prostějov se ujal vedení. Čím to bylo?
Někdy, když hrajete proti lepším týmům, tak ta hra tak vypadá. I když jsme třeba měli více střel na branku. Nicméně v pauze po první třetině za námi přišli trenéři s tipy, co bychom měli dál zlepšit. Myslím, že se nám to podařilo dodržet nejen v průběhu druhé třetiny, ale také v tom pokračovat po celý zbytek zápasu.

Máte nejlepší přesilovky v lize, což se dneska také potvrdilo. Jak se vám v nich hraje?
Rád hraju přesilovky s těmito kluky. Jsou šikovní, zruční, takže být s nimi na ledě je opravdu radost.

Dnes jste si připsal první gól v dresu Vsetína, jaký to byl pocit?
Bylo to skvělé. Je úžasné, když skórujete v domácím zápase, ještě k tomu třeba poprvé v sezóně a před fanoušky, jakou jsou ti vsetínští. Byl to opravdu nádherný moment.

A když jste skóroval podruhé?
Bylo to úplně stejné, všichni tady šíleli a byli nadšení. Je to opravdu úžasný pocit, když vstřelíte gól v takovém prostředí.

A jak vlastně vaše góly vypadaly? Byly to dvě branky utkání, které nepadly v přesilovce…
Bylo to hlavně díky dobré hře mého spoluhráče, dneska odehrál opravdu výborný zápas. V jedné ze situací zvítězil v menším souboji a zahlédl jsem, jak míří před branku. Všiml jsem si jej u tyčky a poslal mu přihrávku. Najednou se však kotouč opět objevil na mojí straně a byl jsem v takové pozici, ze které se dalo jednoduše skórovat.

Do třetí třetiny jste vstupovali s náskokem, byli jste ve větší pohodě?
Samozřejmě, každé vedení vám zvýší sebevědomí a hrajete s tím, že další část zápasu už pro vás bude jednodušší zvládnout.

A co, když Prostějov snížil?
Nebrali jsme to jako nějaké drama a snažili jsme se. Taky jsem se pokusil vstřelit ještě jeden gól, vždycky se snažím a zkouším to. Někdy je to těžší, ale já doufám, že ta smůla ze mě spadla a bude se mi dařit čím dál víc.

Jak jste si užil pozápasovou děkovačku s fanoušky?
Bylo to neuvěřitelné. Takové fanoušky ve Finsku nemáme, takže je to skvělé. Doufám, že takových oslav bude jenom přibývat.

Jak se připravíte pro další mistrovské utkání?
Je to dlouhá cesta. Hrajeme v Kadani, takže nás čeká spousta hodin strávených v autobuse. Zítra máme trénink, musíme se dobře najíst a vyspat. Taky si ještě sedneme a řekneme, co bychom měli zlepšit. Vím, že jsou na spodu tabulky, ale nesmíme na to myslet, nesmíme je podcenit. Každý tým v této lize nás totiž může porazit, pokud nebudeme dostatečně připraveni. Proto do toho musíme dát maximum, ale myslím si, že jsme na pondělní zápas nachystaní dobře.