Výborně! Valaši před rekordní návštěvou porazili jihlavskou Duklu

Jan Tajzler • 06.11.2021

Vsetínská vítězná série pokračuje i po souboji s jihlavskou Duklou. Valaši v sobotním duelu vykročili směrem ke tříbodovému zisku již v první třetině, kdy si vypracovali dvoubrankový náskok. Bojovníci z Vysočiny však dokázali utkání v prostředním dějství zdramatizovat a do třetí periody vstupoval Vsetín už pouze s jednobrankovým náskokem. Díky týmovému výkonu však Vsetín zvládl zápas dovést do vítězného konce, když rozhodnutí do prázdné branky obstaral kapitán Vít Jonák. Vítěznému utkání přihlížela rekordní návštěva 3020 diváků, šlo o nejvyšší návštěvu na zápase v letošním ročníků Chance ligy.

CHANCE LIGA - 19.kolo so 6.11.17:00
HC Dukla Jihlava
4:2(2:0, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Berger (Buchta, D. Březina), 19. R. Půček (D. Březina), 37. Hořanský (Graborenko, D. Březina), 60. Jonák (Štach) – 30. M. Zadražil (L. Mareš, Houška), 39. T. Harkabus (L. Mareš, T. Havránek). Rozhodčí: Kubičík, Šudoma – Konvička, Hranoš. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3020. Střely na branku: 25:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.

VHK ROBE Vsetín: J. Málek (D. Sachr) – Jerofejevs, Štach (A), Smetana, Buchta, Ondračka, Graborenko, Hryciow – Jenáček Š.,Jonák (C), Rob – Hořanský, D. Březina, Vítek – R. Půček, Kucharczyk (A), Klímek – Gago, Berger, A. Zeman.
HC Dukla Jihlava: Žukov (A. Wolf) – Bilčík (C), Machů, L. Mareš, Harkabus T., Kowalczyk, Niko – Helt, Lichanec, Fronk – T. Havránek, F. Seman, Illéš – Cachnín, M. Juda, Vítězslav Brož – M. Zadražil, Houška.

V úvodní třetině byl k vidění atraktivní a rychlý hokej. Aktivita obou týmu se rovnoměrně střídala. První velkou akci si vypracovali Jonák se Smetanou, proti jejich souhře ale dokázal včas zasáhnout hostující gólman Žukov. O pár minut později hrozili i hosté. Rozehrávku Vsetína vystihl Fronk, jenž přebruslil obranu domácích, koncovka mu však nevyšla. Poté se hra opět přesunula na hokejky domácích. Šimon Jenáček předvedl individuální průnik do pásma Dukly, kde se snažil o zakončení bekhendem, jeho pokus nevyšel a neuspěla ani následná dorážka Gaga. Na opačné straně měl velkou šanci na otevření skóre Seman, kterého našel v dobré pozici Havránek, proti této akci ale zasáhl Málek. Nakonec skóre utkání otevřel Vsetín. Ve 12. minutě, po delším ostřelováním jihlavské klece, se ke kotouči dostal Buchta, jenž pálil od modré. Jeho rána se neujala, ale následná dorážka před brankou stojícího Jana Bergera byla úspěšná. Po této brance se tempo hry řídilo hráči ve žlutých dresech. Vsetín přejal iniciativu, vytvářel si šance a volal po navýšení. To přišlo ke konci první třetiny. V 19. minutě sevřel Vsetín hosty v zámku, Březina pálil od modré, kotouč se odrazil od Žukovových betonů, kde jej našel Roman Půček, který z otočky navýšil vedení Vsacanů na 2:0. To bylo z první dvacetiminutovky vše a do kabin odcházeli po právu šťastnější a spokojenější domácí.

Prostřední část hry odstartovala rovněž ve znamení aktivity Vsetína. Výraznější akci převedl Hořanský, když přebruslil hráče hostů. Jeho snažení zastavil v nejlepším Žukov. Hosté ale tempo nastavené Valachy brzo srovnali. Dukla hrozila tečí Helta, kterou ale zlikvidoval pozorný Málek. Dukla ve druhé třetině přece jen snížila. V půli zápasu dostal mnoho prostoru Mareš, jehož střelu tečoval na brankovišti Matěj Zadražil. Vsetín si ale ve 37. minutě vzal na své čepele dvoubrankové vedení. Autorem branky se stal v klaní velmi aktivní Adam Hořanský. Formace Vsacanů se usadila v útočném pásmu, od modré čáry pálila čerstvá posila Valachů, Gaborenko, jehož pokus tečoval před Žukovem na brankovišti aktivní Hořanský. To ale nebylo z brankových přírůstků druhé periody vše. Ve 39. minutě Dukla opět vstřelila kontaktní gól. Jihlava vytvořila nápor před Málkem, ke střele se dostal Tomáš Harkabus. Zprvu se zdálo, že jeho ránu Málek zachytil mezi betony, ale nakonec se přece jen pomalý tempem prosákla za brankovou čáru. Po čtyřiceti minutách se do šaten odcházelo za příznivějšího stavu pro domácí 3:2.

Třetí třetina začala oproti dvěma předchozím menší aktivitou. K první větší akci se dostali domácí. Gago se pokoušel s pomocí Zemana překonat Žukova, Jihlavský gólman byl pozorný. Následně byli pro zadní řady Dukly nebezpeční i Rob se Štachem, jejichž kombinaci zneškodnil opět výborně chytající gólman Žukov, který se roztáhl na brankové čáře. Následně se i Jihlava dostala k pár střeleckým pokusům, ze kterých ale velké šance nepramenily. Pouhé čtyři minuty před koncem byla hra přerušena, když byl zasažen jeden ze členů relaxačního týmu Jihlavy, jenž byl v péči zdravotníků dopraven za velkého potlesku k rukám lékařů. Poté, co se opět rozehrálo, to Dukla zkoušela bez gólmana, Vsetín se ale dostal puk v 59. minutě na své hole a do prázdné klece potvrdil vítězství Vsetína kapitán Vít Jonák. Vsetín porazil jihlavskou Duklu 4:2 a připsal si páté vítězství v řadě.