Vsetín ve čtvrtém finálovém zápase neskóroval a série je opět srovnaná

Helena Hegeďová • 08.04.2022

Čtvrtý finálový duel začal přesnou trefou Jihlavy, která otevřela skóre již ve druhé minutě. Vsetín následně zvýšil svou aktivitu, ale na srovnání to nestačilo. Jednobrankové vedení domácímu celku vydrželo až do konce vyrovnaného utkání, kdy Dukla potvrdila své vítězství gólem do prázdné branky.

CHANCE LIGA - F4 pá 8.4.17:30
HC Dukla Jihlava
2:0(1:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Seman (Brož, Menšík), 58. Čachotský. Rozhodčí: Wagner, Petružálek - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 5:7, navíc Dundáček - Berger 5 min. Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0. Diváci: 4149. Střely na branku: 35:31 (7:11, 14:9, 14:11). Průběh utkání: 2:0.

HC Dukla Jihlava: Žukov– Bilčík, Mareš, Kachyňa, Dundáček, Valenta, Eliáš, Dvořák – Čachotský (A), Skořepa (C), Havránek – Harkabus (A), Zadražil, Peš – Seman, Menšík, Brož – Cachnín, Juda, Čermák.
VHK ROBE Vsetín: Gába – Smetana, Ondračka, Říha, Jerofejevs, J. Jenáček, Štach (A), Š. Jenáček – Jonák (C), Venkrbec, Rob – Gago, Pšurný, Klímek – Berger, Vlach, Zeman – Hořanský, Březina, Vítek.

Vsetínští sice začali utkání rychlým útokem, ale úvodním tlakem i první brankou se prezentovali hosté, když po Menšíkově střele zůstal kotouč v brankovišti a následně se z mezikruží trefil do pravého horního rohu Filip Seman. Po jihlavském nástupu se ke slovu dostali i Valaši, ale hostující útočníci Žukova neprostřelili. Hosté se stali lepším týmem, když Jonák nastřelil tyč, Březinovu střelu z pravého křídla do vzdálenějšího rohu zastavil domácí gólman a Valaši si také jako první zahráli přesilovku.

Tato početní výhoda zůstala nevyužita a Harkabus hned po návratu na led nastřelil tyčku. I nadále se hrálo především na útočné polovině Vsetína, který Jihlavu zastavoval v ojedinělých výpadech. Jenže právě ty domácí celek nastartovaly k táhlejší ofenzivě, které se drželi až do konce první třetiny.

Ve druhé třetině se jako první usadila v útočném pásmu Jihlava a to šlo také vidět na šancích domácího celku. Harkabus ovšem nedokázal Gábu překonat pokusem nad pravý beton a s dorážkou neuspěl ani Zadražil. V další akci zahrozil Seman, ale Vsetínské držel Gába. Na druhé straně byl nejblíže vstřelené brance Pšurný, jenže na jihlavskou obranu nevyzrál. Vyrovnaný hokej rozsekli hosté až v další přesilovce, když byl vyloučen Brož.

Šanci na srovnání měl v početní výhodě Vlach, ten ale na hranici brankoviště nedokázal tečovat Robovu střelu z pravého kruhu. Jihlavští následně ubránili další oslabení a do přečíslení dva na jednoho se vydali Vlach s Bergrem, zakončení druhého jmenovaného mezi betony zastavil Žukov. Po čtyřiceti minutách hry tak Jihlava stále vedla 1:0.

Zkraje třetího dějství si přesilovku vyzkoušeli i domácí. Brož, Dundáček i Eliáš ztroskotali na Gábovi, ale Jihlava si svůj tlak udržela i po skončení početní převahy. I Valaši se ukázali v útočném pásmu, ale jen na chvíli. Delší pobyt zaznamenali až v 45. minutě, kdy od modré čáry pálil Říha, ale Žukov jeho projektil zastavil lapačkou. Valaši také přečkali další oslabení a srovnat stav utkání mohli z přečíslení Berger s Vlachem, kdy první jmenovaný zakončoval mezi betony, ale domácí brankář si tento pokus u levé tyče pohlídal. Vsetínští se s ubývajícím časem čím dál víc přibližovali k Žukovově brance, ale ani závarem před brankovištěm neuspěli. V dalším přečíslení se při hře čtyři na čtyři objevili Jonák s Hořanským, ale vše skončilo výpadem Menšíka. Vsetínská vyloučení ovšem formovala zápas i nadále. V přesilovce těsně minul prostor u pravé tyče Skořepa, domácí si vyzkoušeli také hru v pěti proti třem, v které Harkabus nastřelil břevno. Dalším pokusem trefil Gábu do masky. Tři minuty před koncem utkání sáhli Valaši po hře bez gólmana, která přinesla pouze gól Tomáše Čachotského do prázdné brány a srovnání série na 2:2.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): Z našeho pohledu byl dnešní zápas lepší než ten včerejší. Měli jsme lepší pohyb, povedl se nám vstup do zápasu a dokázali jsme se ve druhé minutě ujmout vedení. Vsetín pak převzal otěže třetiny, kdy nám to tam létalo ze všech stran. Dnes výborný výkon Makse a celá defenzivní hra byla dobrá. Když to Maksovi třeba vypadlo tak jsme dorážky měli pokrytý. Ve třetí třetině jsme dostali přesilovky i dvojnásobnou přesilovku, kterou jsme bohužel nevyužili, ale naštěstí nás to nemusí mrzet. Dokázali jsme pak dát gól do prázdné branky a tyto přesilovky nám dnes pomohly v tom, že Vsetín se nemohl dřív dostat do závěrečného tlaku.

Jan Srdínko (VHK ROBE Vsetín): Dnešní zápas se vyvíjel jinak než ten včerejší. Měli jsme špatný vstup do utkání a dostali jsme hned v úvodu gól, který pramenil z našeho horšího pohybu a z nedůslednosti. Po tom gólu se naše hra zlepšila, bylo to v takových vlnách. Pak jsme si zase my vytvářeli střelecké příležitosti a měli jsme nějaké šance, ale chyběl větší důraz a možná klid a štěstí v zakončení. Jihlava dobře bránila a blokovala spoustu střel. Pokud měli nějaké šance tak je pochytal výborný David Gába. Když jsme chtěli zdramatizovat utkání tak jsme se dopustili vyloučení, které hru zkomplikovalo, a i ve třetí třetině jsme měli dost vyloučených. V konci už síly chyběly a pak jsme ještě dostali gól do prázdné brány. Zahráli jsme slušně hru bez brankáře, ale finální střela a štěstí chybělo.