Roman Pšurný po návratu: Chci se do toho rychle dostat, abych týmu co nejvíc pomohl

Redakce • 09.04.2022

Zranění na ledě Havířova mu vystavilo stopku na několik týdnů, v pátek se ovšem Roman Pšurný znovu vrátil do zápasového rytmu. Čtvrtý finálový duel v Jihlavě ale Valachům nevyšel podle představ. Soupeř dal rychle první gól a druhý přidal v závěru při vsetínské power-play. Stav série je tedy 2:2, páté utkání se hraje v neděli na Lapači. „Šancí jsme ale měli hodně. Bohužel jsme nechali vyniknout jejich gólmana a příště to musíme zlepšit,“ velel zkušený útočník.

Už je to trochu klišé, ale opět se potvrdilo, jak důležité je ve finále vstřelit první gól, že?
Inkasovali jsme hned ve druhém střídání a to byla voda na mlýn Jihlavy. Potom se nám přes jejich obrannou hráz těžce probíjelo. Šancí jsme ale měli hodně. Bohužel jsme nechali vyniknout jejich gólmana a příště to musíme zlepšit. Samozřejmě chceme dát vždycky první gól my, ne pokaždé se to povede. Na vstřelení gólu jsme měli celý zápas, a když nedáte gól, nemůžete vyhrát.

Přitom jste Jihlavu mačkali a dostávali pod tlak. Co tomu chybělo?
Těžko říct. Myslím si, že střel jsme měli hodně, i když přesné číslo neznám. Šance byly. Jestli tam špatně stojíme, je tam málo důrazu, nebo na naše střely gólman vidí? Asi od každého něco. Takový brankář jako je Maksim Zhukov první střelu má. Asi potřebujeme být ještě víc před ním.

Vy jste nastoupil po dlouhé pauze od zranění. Jak jste se na ledě cítil?
Pauza byla dlouhá, trvala nějakých osm týdnů. Je těžké naskočit do rozjetého vlaku, navíc do finále. Musím se do toho dostat, abych byl týmu co nejvíce platný, a abych klukům pomohl.

To muselo být náročné…
Měl jsem třetí vážnější zranění v kariéře a přišlo v tu nejhorší možnou chvíli. Stalo se to v utkání v Havířově. Nechci říct, že tam o nic nešlo, ale vyřadilo mě to na dva měsíce ze hry. Na to se ovšem nesmím vymlouvat, chci se do toho zase co nejrychleji dostat.

Říká se, že v play-off se tým změní o 180 stupňů. Platí to?
Máme kvalitní tým. Když jsem na Vsetín v prosinci přišel, tušil jsem, do čeho jdu. Ambice jsou na Valašsku nejvyšší. V play-off se hraje trochu jiný hokej, je to utaženější a rozhodují špinavé góly. My ho tentokrát nedali, a proto Jihlava vyhrála.

V neděli vás čeká pátý zápas na domácím ledě. Jak se na něj co nejlépe připravit?
Samozřejmě by bylo ideální hned na začátku odskočit. Ve výsledku bude platit jednoduchá pravda, že bude stačit, když dáme o gól víc než soupeř, a vyhrajeme. Věřím, že máme více sil a širší kádr než soupeř. Věřím, že se to projeví.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov