Zápas se musel divákům líbit, má jasno obránce Farda

Michal Veselý • 21.10.2010

Krásný, dramatický zápas viděli Na Lapači, kde se Juríkova družina utkala s Jestřáby z Prostějova. Valaši s notnou dávkou štěstí nakonec ubránili vítězství 4:3 a pomalu se vzdalují konci tabulky. Jedním z nejlepších hráčů v zápase byl obránce Jiří Farda, vstřelil branku a v samotném závěru ji i posunul, jen aby soupeř nesrovnal. „Posunul jsem to úmyslně, Lukáš to naštěstí perfektně chytil, díky mu za vítězství,“ sportovně přiznává obránce Farda.

„Pěkný zápas, s velmi těžkým soupeřem, zvládli jsme to. Vedli jsme ve třetí třetině o dvě branky a zbytečně jsme dostali soupeře do hry. Soupeř má hodně technických útočníků, bylo to s nimi náročné, hodně bruslí. V obraně jim to malinko skřípalo, ale v útoku byli výborní. Utkání to bylo pěkné, divákům se muselo líbit, musím ji poděkovat za podporu,“ pouští se do hodnocení zápasu obránce Farda. Valaši v zápase neustále vedli, vyrovnávající branka Jestřábů zvedla na ledě vlnu emocí. „Určitě to byl regulérní gól. Určitě to bylo hokejkou, byl jsem u toho, soupeř nás přečíslil. Lukáš Duba tam zkušeně strčil hokejku a letělo to k tyčce,“ popisuje situaci Farda. „Lukáš Duba hrál moc dobře,“ chválí protihráče mladý zadák. „Má sílu jak pes,“ doplňuje útočník Slováček, který se s ním častokrát utkal na vhazování.

V závěru druhé třetiny se Valachům podařilo vstřelit branku v přesilovce a potřetí se tak ujali vedení. Autorem výstavní trefy byl obránce Farda, který ke svému zásahu říká: „Dostal jsem krásnou přihrávku zpoza branky, ani jsem nepostřehl od koho (asistence Slováček – pozn.). Přede mnou stál hráč, viděl jsem, že tam u nohy mezeru a snažil jsem se to tam trefit, vyšlo to. Perfektní přihrávka, díky za ni, takových moc není.“ Valaši se ve třetí třetině dostali do dvoubrankového vedení, které jim bohužel nevydrželo ani minutu. Závěrem zápasu tak byl velice dramatický, soupeř hrál více jak tři minuty bez brankáře a zle zatápěl obraně Valachů. Když už to vypadalo, že soupeř vyrovná, posunul obránce Jiří Farda Plškovu klec. „Uvědomil jsem se, že je konec zápasu, chtěl jsem zabránit gólu. Jakmile mi došlo, že bude nájezd, tak jsem se spadl a doufal jsem, že to rozhodčí posoudí jinak. Posunul jsem to úmyslně, Lukáš to naštěstí perfektně chytil, díku mu za vítězství,“ chválí svého brankáře mladý obránce.

A jak osobně prožíval klíčový moment zápasu? „Bylo to s velkým štěstím, ale počítá se to. Udělal jsem to, abychom nedostali branku. Nervy to byly, byla by škoda ztratit tak pěkně rozehrané utkání,“ říká Jiří Farda. V dalších kolech čekají na Vsetínské tabulkově lehčí soupeři. „Teď máme před sebou velice pěkný los, snad něco urveme a posuneme se na místa v tabulce, kde patříme. Čeká nás Uničov, Frýdek a Technika, potom jedeme do Havířova a pak tři zápasy doma. Snad nasbíráme co nejvíc bodů a dostaneme se zpátky do hry,“ uzavírá spokojený Farda.