Infarktový závěr v Novém Jičíně: Vsetín vyhrál brankou 16 vteřin před koncem

Václav Trávníček • 21.10.2015

Vyrovnanou bitvu až do samého konce představovalo středeční utkání Vsetína v Novém Jičíně. Když už se zdálo, že zápas dospěje do prodloužení, začaly se dít věci. Nejprve devět minut před koncem Jan Kolařík vstřelil branku na 3:2, aby v 58. minutě využil přesilovku domácí Flašar a vyrovnal. Přesně 16 vteřin před sirénou se však vsetínský kanonýr Kolařík prosadil podruhé a definitivně vrátil vítězství na stranu Valachů. Venkovní miniturné vsetínských hokejistů pokračuje v sobotu v Brně.

2. liga - 12.kolo st 21.10.18:00
HK Nový Jičín
3:4(1:1, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 3. Ižacký (Mikšan), 34. Kabeláč (Lehečka, Uhlár), 58. Gebauer (Flašar) – 15. Vávra (Kubo, Vítek), 31. Vítek (Kubo, Vávra), 52. Kolařík (Vaněk, Tesařík), 60. Kolařík (Nedbálek, Zúbek). Rozhodčí: Koziol – Konvička, Rychlý. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 27:26. Průběh utkání: .
HK Nový Jičín: Kozák – Flašar, Hruška, Hoďa, Horák (A), Haloda, Cabák, Gebauer, Škumát, Kabeláč, Klečka, Mikšan, Lehečka, Zdeněk (A), Macháček (C), Málek, Ižacký, Novotný, Uhlár.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Tesařík, Báchor, Nedbálek, Vrba, Řezáč, Žák, Hryciow, Zúbek, Vaněk (C), Kolařík (A), Slováček, Dvořák, Ambruz, Kubo (A), Vávra, Vítek, Finsterle, Daněk, Ondráček.
Úvod zápasu započali aktivněji hosté, kteří se ihned tlačili před branku Kozáka. Ve třetí minutě však nechali po pravé straně ujet Jakuba Ižackého, jenž sám před brankou Hromady nezaváhal a přesnou trefou do horního růžku rozesmutnil početnou skupinu vsetínských fanoušků. Chvíli poté měl domácí Kabeláč stoprocentní šanci, když se před ním otevřela prázdná brána Vsetína, domácí útočník poslal puk do sítě, již se radoval, ale Hromada rychlým švihem lapačky puk do brány nepustil.

V průběhu třetiny se Vsetínští víc a víc tlačili do branky domácích a to se jim v 15. minutě vyplatilo. Martin Kubo našel na pravém kruhu útočného pásma Vsetína Tomáše Vávru a ten ranou zápěstím ke vzdálenější tyči propálil Kozáka, který nepředvedl zrovna jistý zákrok. Vsetínský útočník tak konečně oslavil první trefu v sezoně.

Ve druhé části hry pokračovala vyrovnaná hra na obou stranách. Rozhodčí Koziol nenasadil příliš přísné měřítko nedovolených zákroků a tak se hra příliš nekouskovala. V polovině utkání se poprvé do vedení dostal Vsetín, rychlý protiútok zakončoval Kubo, puk se po odrazu od domácího brankáře třepotal ve vzduchu a David Vítek přesnou tečí ze vzduchu umístil puk do brány.

Domácí na odpověď nemuseli čekat dlouho, po zmatené hře Vsetína před vlastní branou se v mezikruží dostal k puku osamocený Martin Kabeláč a volné místo u tyče hostující brány přesně trefil. Do třetí periody vstoupili agresivněji hosté, ale domácí hrozili nebezpečnými protiútoky. Znovu do vedení se nakonec dostali Vsetínští, Vaněk zachytil puk na útočné modré a přesnou přihrávkou našel před Kozákem najíždějícího Jana Kolaříka a ten přesnou trefou mezi betony domácího brankáře rozradostnil vsetínský kotel.

Následně se domácím naskytla možnost vyrovnat, ale dlouhou přesilovku pět na tři nedokázali využít. Přišlo další vyloučení, to když zkušený Radim Tesařík poslal puk z obranného pásma mimo led a musel na dvě minuty na trestnou lavici. Nakonec však mohl na led dříve, protože po střele Flašara od modré čáry tečoval před Hromadou puk Gebauer a bylo vyrovnáno.

Zápas mířil do prodloužení, když 16 vteřin před koncem první útok Vsetína rychle zakombinoval, čímž se dostal znovu sám před Kozáka Jan Kolařík a ten se v těchto pozicích nemýlil. Zápas, kterému by nejspíš více slušila remíza nakonec skončil šťastným vítězstvím Valachů, kteří i tak nejspíš nemohli být spokojeni se svým výkonem.

Aleš Flašar (Nový Jičín): Bylo to remízové utkání a vyhrál šťastnější tým. Myslím si, že jsme byli Vsetínu vyrovnaným soupeřem, v některých fázích možná lepším, ale bohužel nám to tam nespadlo. Měli jsme hodně šancí. Kluci podali výborný výkon, dvakrát jsme srovnali, ale bohužel jsme chybovali a dostali jsme gól šestnáct vteřin před koncem. Nevím, proč jsme to v závěru zbytečně otevřeli. Je to smůla. Dostali jsme takové dva góly nególy, ale rozhodčí pískal celkově výborně.

Luboš Jenáček (Vsetín): Jsme moc rádi za tři body, protože Nový Jičín má zkušený mančaft a zápasy s ním, třeba v loňské základní části nebo v play-off, byly a vždycky budou těžké. Pro nás to byl šťastný závěr. Ubránili jsme dvojnásobnou přesilovku a celkem chytil Péťa Hromada snad pět gólů. Naštěstí máme vedle Luky nejlepšího střelce celé ligy, Honzu Kolaříka, který dvakrát udeřil, ale na to se nemůžeme pořád spoléhat.

Autor ohlasů s trenéry: Dalibor Tobola, novojicinsky.denik.cz