Vstupenky online

Vsetín vyztužuje obranné řady, z Třince přichází Šimon Jenáček

Redakce • před 3 dny

Valaši hlásí novou akvizici, na Lapač míří z Třince formou hostování do konce sezony obránce Šimon Jenáček. Devatenáctiletý rodák ze Zlína působil na Lapači už v minulosti, kdy nastupoval za mládežnické výběry VHK. Nyní přichází vyztužit defenzivní řady A-týmu, vzhledem ke svému věku může nastupovat i za juniorku nebo v rámci střídavých startů ve 2. lize jako jiní mladší hráči Vsetína. Do středečního duelu v Kolíně ještě nezasáhne.

 „Když vznikla možnost Šimona angažovat, velmi intenzivně jsme nad tím uvažovali. Obrovskou výhodou je, že zná dokonale prostředí, bereme ho jako našeho odchovance. Navíc jsme jej viděli ve třech přípravných zápasech, ve kterých hrál velmi dobře,“ uvedl Daniel Tobola, jednatel VHK ROBE Vsetín.

„Šimon má v sobě obrovský potenciál. Navíc jej můžeme využít v důležitých utkáních v juniorce, kde se chceme porvat o postup do nejvyšší soutěže. I to pro nás bylo důležité. Šimon se tomu vůbec nebrání. Je pravděpodobné, že bude mít vyřízený střídavý start do 2. ligy jako jiní mladší hráči. Bude čistě na Šimonovi, jak se prosadí,“ doplnil Tobola.

Pro Šimona Jenáčka (1. 8. 2001) není prostředí Lapače žádnou neznámou, zelenožlutý dres oblékal od žákovských kategorií až po juniory. Před loňskou sezonou se vydal do Třince, kde nastupoval za juniorku a pral se o extraligový dres Ocelářů v partnerském klubu z Frýdku-Místku. Nyní se na Valašsko vrací.

„Do Frýdku-Místku poslali obránce z Třince a tím vznikl přetlak. Pak přišel do hry Vsetín, kam mě nabídl pan Peterek. Na Vsetíně jsem doma a mám to tady rád, takže jsem po tom hned skočil. Pak už byla jen otázka, jak se domluví kluby mezi sebou,“ popsal Jenáček okolnosti svého návratu. „Dokud jsem byl ve Frýdku, bojoval jsem o místu v tamním klubu. Ale už když jsem ze Vsetína odcházel, měl jsem v plánu se jednou vrátit, jenom jsem nevěděl kdy. To, že se tak stalo takhle brzy, mi určitě nevadí. Ve hře byly i jiné týmy, ale když přišel do úvahy Vsetín, byla to moje první volba.“

Na Lapači se Šimon potká se svým starším bratrem Jakubem a otcem Lubošem, asistentem hlavního trenéra A-týmu. „Přicházím jako osmý bek. Uvidíme, jakou dostanu šanci, nebo pokud se někdo nedej bože zraní. Mám možnost nastupovat i ve 2. lize nebo v juniorce. Rád pomůžu, protože tady k tomu mám vztah, juniorku jsem na Lapači hrál už před dvěma lety, a určitě se tomu nebráním,“ poznamenal Jenáček.

Jak A-tým, jak juniorka Vsetína mají tradičně vysoké ambice. Talentovaný bek může teoreticky působit v obou družstvech. „Dokud to bude ve hře, budu bojovat o áčko. Budu se snažit ukázat, co je ve mně. Vím, že budu muset někoho přeskočit, abych hrál, to je sport. Když se to nepodaří, budu bojovat za juniorku. Myslím, že v play-off určitě máme šanci a popereme se o úspěch,“ zakončil Šimon Jenáček.

×
Dnes v 17:00 | Muži
VHK ROBE Vsetín
Rytíři Kladno
×
Dnes v   | Dor.
HC Oceláři Třinec
VHK ROBE Vsetín