Starší dorostenci prohráli i s Třincem

Václav Trávníček • 24.10.2009

Bojovali, ale málo platné - hokej se hraje na branky. Starší dorostenci Valašského hokejového klubu v sobotu napravovali nepovedený páteční duel s Kometou Brno, ale proti Třinci se jim reparát nepovedl. Na vedoucí gól Káni totiž Oceláři odpověděli dvěma rychlými zásahy, k nimž přidali další tři, a v produktivitě domácí jasně předčili. Bodový zisk Vsetína je tak z uplynulého víkendového dvoukola bídný: nula bodů.

- 16.kolo so 24.10.14:00
HC Oceláři Třinec
2:5(1:2, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Káňa (Slováček, Kozák), 47. Kajaba (Kozák, Klimek) - 9. Frawek (Slovák), 10. Číhal (Kalus), 25. Teper (Chvostek M.), 38. Chvostek M. (Bumbál), 44. Teper (Faksa, Bazgier). Rozhodčí: Hradil - Hořenka, Janča. Vyloučení: 12:14, navíc Bumbál (TRI) 10min OT za nesporotvní chování, dále Bumbál (TRI) a Káňa (VSE) 5 + OK za hrubost. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 140. Střely na branku: 37: 30. Průběh utkání: 1:0, 1:5, 2:5.
VHK ROBE Vsetín: Dohnálek - Fryšara, Žabčík, Pelc, Hurtík, Žák, Tyralík, Báchor - Klimek, Podešva, Kajaba, Káňa, Slováček, Kitsberger, Kývala, Ptáčník, Jurík, Pešat, Daněk.
HC Oceláři Třinec: Chvostek D. - Bezuška P., Sklenář V., Teper, Repe, Blahuta, Kurzok, Roupec, Číhal, Slovák, Chvostek M., Faksa, Bumbál, Labaj, Bezuška D., Kalus, Šebek, Franek, Matuš.

Ve 14:00 vhodil hlavní rozhodčí René Hradil úvodní buly v zápase Vsetín : Třinec. Do utkání vstoupili lépe svěřenci kouče Luboše Jenáčka, když ve 4. minutě vsítil první branku valachů Jan Káňa, jenž vyražený puk dorazil za brankaře Chvostka. Asistenci si připsali Ondřej Slováček a Jiří Kozák. O tři minuty později se rozjel třinecký Franek, ale jeho únik zastavil ukázkovým obranným zákrokem Pavel Hurtík. V čase 8:05 bylo vyrovnáno. Jiří Slovák z levého křídla přihrál Tomáši Frankovi, který proměnil svůj beckendový pokus. Minutu a půl na to vedli Oceláři již 1:2. V situaci dva na jednoho si Kalus s Číhalem vyměnili puk a posledně jmenovaný útočník poslal Třinec do vedení.

Vsetín zahrozil v minutě 13. Jiří Kozák ale v pádu vystřelil pouze do boční sítě. Na druhé straně se musel činit vsetínský brankář Dohnalek, který nejprve v 16. minutě zlikvidoval šanci Franeka, a poté si poradil i s pokusem Jiřího Slováka. Vsetín se do šance dostal o dvě minuty později, ovšem Jiří Kozák si na brankáře Ocelářů nepřišel a tak se šlo po první třetině do kabiny za stavu 1:2

Úvod druhé třetiny patřil třineckým. Po akci Adriana Bumbála z 21. minuty branka nepadla, ovšem v čase 24:18 už Dohnalek v brance Vsetína kapituloval po třetí. Po přihrávce Michaela Chvostka využil přesilovou hru Ocelářů Jakub Teper. Po třetí brance převzali iniciativu zase vsetínští, ovšem Podešvova otočka kolem branky z 27 minuty utkání gól nepřinesla. Bez úspěchu skončil i průnik Kitzbergera, který z pravého křídla přihrával na centra Kývalovi, ale ten na jeho přihrávku nedosáhl. Ve 36. minutě vystřelil třinecký Zdeněk Šebek, jenže jeho pokus skončil vysoko v ochranné síti. O minutu později se Vsetín pokoušel snížit nejprve Pešatem a poté Žákem, jenže oba pokusy zneškodnil perfektně chytající Daniel Chvostek. Třinec se ve 38- minutě dočkal čtvrté branky. Domácí obrana nechala ujet Michaela Chvostka, jenž trocha ze štěstím překonal Dohnálka beckendovým pokusem. Druhou třetinu vyhráli třinečtí 0:2

V závěrečném dějství v čase 41:50 vystřelil na Chvostka Adam Frišara, ale třinecký golman s devětatřicítkou na zádech si s jeho pokusem od modré poradil. O dvě a půl minuty později si Oceláři pojistili náskok pátou brankou. Po druhé v utkání se v přesilové hře trefil kapitán Třince Jakub Teper, který tvrdou ranou pod horní tyč ukázkově vymetl všechny valašské pavouky z Dohnálkovy svatyně. Valaši přidali na pohybu a hlavně na důrazu, jenž se projevil obzvlášť v 47 minutě utkání. Po několika dorážkách se po přihrávkách Pelce a Tyralíka prosadil René Kajaba.

Vsetín útočil dál. Podešva se v 51 minutě prokličkoval do útočného pásma, ale jeho přihrávku spoluhráč nezachytil. Minutu poté ujížděl po levé straně Ondřej Slováček, jenže toho zastavila třinecká obrana. Třinečtí zadáci si poradili i s průnikem Davida Juríka z 55. minuty, kterému nedovolili vystřelit. V 57. minutě se u Dohnálka objevili třinečtí útočníci Bumbál s Chvostkem, jenže Michael Chvostek zakončil vysoko nad brankou valachů. O minutu později byli diváci svědky bitky mezi Káňou a Bumbálem. Dlouho vyrovnaná šarvátka nakonec vyzněla vítězně pro útočníka v zelenožlutém dresu. Oba kohouti tak šli předčasně do sprchy s trestem 5 minut + do konce utkání. Stejně tomu bylo i závěrečné minutě utkání při souboji Franeka proti Kitzbergerovi. I tato rvačka dopadla vítězně pro hráče Vsetína. Utkání se pak dohrálo a Třinec si po třech porážkách v řadě připsal vítězství nad Vsetínem v poměru 2:5

Jiří Kubják

Roman Cienciala (HC Oceláři Třinec) Vsetín byl dobrý soupeř a jsem rád, že jsme dnes zvítězili, protože jsme měli serii tří proher za sebou. Navíc Vsetín se teď zvedá, mají horšího brankáře, tak bylo našim cílem se tlačit před bránu a hodně střílet. Kluci podali zodpovědný výkon.