Směr Přerov! Valaši míří na Hanou s cílem naplno bodovat

Jan Tajzler • 24.10.2017

Vsetínští hokejisté zamíří po vydařeném domácím utkání s Kladnem na horkou půdu do Přerova, kde se pokusí poprvé v sezoně zvítězit na ledě soupeře za tři body. Valaši mají Zubrům rozhodně co vracet, při prvním měření sil na Lapači si žlutomodří Hanáci odvezli všechny body, nyní je pro Vsetín čas odvety. Domácí Přerov navíc chystá pro své příznivce zabíjačkové hody, na Vsetínu bude záležet, aby tyto hody zůstaly pouze chuťové nikoliv bodové. Moravské derby mezi Přerovem a Vsetínem odstartuje v přerovské MEO Aréně v 18:00.

Týmy Přerova a Vsetína se znají velmi dobře, narazily na sebe už v rámci letní přípravy a v obou případech se podařilo zvítězit hostujícímu týmu. Zubři dokázali toto pravidlo přenést i do ostrého ligového utkání, když v rámci 5. kola byli prvním týmem, kterému se ze Vsetína podařilo odvést všechny body za vítězství 3:1. „První dvě třetiny byly z naší strany špatné. Skóre 0:2 bylo pro nás v tu chvíli milosrdné. Až ve třetí části naše hra už trochu vypadala. Začali jsme mít lepší pohyb, šlo vidět větší nasazení, ale jinak první dvě třetiny byly opravdu špatné. Z našeho pohledu jsme měli zbytečný respekt. Kluci si na takové zápasy musí zvyknout, protože je tu dost těch, kteří vloni hráli druhou ligu. Je to škoda, protože žádný tlak na nás vyvíjen není. Přerov zvítězil zcela zaslouženě,“ hodnotil tehdy utkání trenér Vsetína Jiří Dopita.

Přerov: MEO Arena se těší na vepřové hody, dostaví se i body?

Hokejisté Přerova se pustili do třetí sezony ve WSM Lize a i letos dokazují, že chtějí znovu minimálně do čtvrtfinále play-off. Aktuálně patří Zubrům 5.místo soutěže, ze kterého činí náskok na třetí Frýdek-Místek pouhé tři body, právě ty tři body, o které Přerov v posledním utkání na ledě Rysů přišel. Utkání v Polárce bylo po celou dobu velmi vyrovnané, Zubři ztráceli od 7. minuty 0:1. V závěru 3. třetiny se však děly věci, Hanáci nejprve zásluhou Paly srovnali, ale o minutu později znovu ztráceli, když Frýdku vrátil vedení Adámek a v poslední minutě utkání pečetil vítězství třinecké farmy Kaukič. Proti Vsetínu se tak Přerov pokusí navázat na předešlá dvě těsná vítězství, proti Prostějovu i Kadani to bylo 2:1 ve prospěch žlutomodrých.

Produktivita přerovských Zubrů je rozprostřena hned mezi několik útočníků, tím nejproduktivnějším je momentálně Roman Pšurný (4+8). Nejlepším střelcem Zubrů je se šesti trefami zkušený Milan Procházka. Na desátý kanadský bod zatím čeká Tomáš Fořt (4+5). Mezi obránci vyčnívá Radomír Pala, jenž se dokázal prosadit i v utkání ve Vsetíně, momentálně jeho produktivita činí čtyři přesné trefy a tři asistence, v defenzívě se daří také Lubomíru Malinovi (2+3).

Brankoviště Přerova patřilo po většinu utkání Jurajovi Šimbochovi, jenž se do přerovské klece postavil v deseti případech a s vynikající úspěšností zákroků téměř 95 % a průměrem 1,48 branek na zápas je právoplatnou jedničkou Zubrů. Jeho kolega Lukáš Klimeš se představil v sedmi případech, vychytal si úspěšnost 93,09 % s průměrem 2,15 branky na zápas.

Přerov se ve středu chystá nejen na dlouho očekávané moravské derby, ale také na vepřové hody, fanoušci Zubrů budou mít totiž možnost nakoupit si zabíjačkové speciality. Zda si Hanáci na Vsetínu pochutnají i na ledě zatím zůstává otázkou, která bude zodpovězena ve středu večer.

Vsetín: Podaří se Valachům navázat na vítězství proti Rytířům?

Druhá čtvrtina WSM Ligy má za sebou odehraná pouze tři kola, nicméně Valaši začali konečně plnit to, co si do sezony předsevzali a v domácím prostředí si připsali dvě vítězství, nejprve proti Ústí nad Labem 7:2 a v sobotu dokázali šokovat favorizované Kladno, které ze Vsetína odjelo s náloží 5:1. Na plnohodnotné vítězství venku však Valaši nadále čekají, překvapení v Karlových Varech se nekonalo, Vsetín padl 0:3, ale herní dojem proti lídrovi soutěže rozhodně špatný nebyl, podobně jako v dalších případech, kdy měl Vsetín velmi slibně rozehrané partie na ledě soupeřů. Ztracený náskok z Prostějova či Frýdku-Místku už nejspíš není třeba dlouze rozebírat.

Nyní se Vsetínu naskýtá možnost oplatit Zubrům porážku z Lapače a odpoutat se z nepopulární 13. pozice. Vsetín se bude moct v Přerově opřít o nejlepšího střelce soutěže Davida Březinu, jenž v utkání proti Kladnu zaznamenal hattrick, pro šikovného vsetínského útočníka šlo vůbec o první hattrick v mužské kategorii. Nyní se však vsetínský kanonýr plně soustředí na středeční derby v Přerově: „Pokusíme se minimálně zopakovat výkon proti Kladnu a budeme chtít vyhrát za tři body,“ dodává odhodlaně.

Pokud pomineme utkání v Karlových Varech, kde Vsacané vyšli střelecky naprázdno, pak není v zelenožlutých řadách ani tak problém střílet branky na ledě soupeřů, jako spíš s koncentrací. Vsetín bude v Přerově chtít ustát hlavně úvodní nápor domácích Zubrů a vyvarovat se zbytečným vyloučením, pak jsou šance na úspěch reálné.

Vsetín rozhodně nehodlá být přerovským Zubrům sparing partnerem při pořádání vepřových hodů a na ledě pátého celku hodlá zabojovat o všechny tři body. Je jasné, že do Přerova zamíří i početná skupina vsetínských příznivců, která se bude snažit svými hlasivkami dotlačit Valachy k prvnímu venkovnímu vítězství za tři body. Zda se tak opravdu stane, se můžete přesvědčit sami, pokud ve středu do nedalekého Přerova vyrazíte. V opačném případě můžete sledovat online přenos v podání přerovské redakce a stejně tak si můžete prostřednictvím služby TV COM připlatit za přímý přenos z MEO Areny.

Předpokládané sestavy:

Na marodku po posledním utkání s Kladnem opět ulehl Jakub Teper, jenž má zranění v horní části těla. Dlouhodobě zůstává i nadále mimo hru další obránce Ondřej Holomek. Před týdnem avizovaná posila v podobě Pavla Skrbka se v dresu Vsetína zatím neobjeví. „Pavla Skrbka v dresu Vsetína zatím neuvidíme. O jeho případném působení v našem klubu budeme dále jednat zhruba za měsíc,“ sdělil pro klubový web jednatel klubu pan Daniel Tobola.

Přerov: Strmeň – Kovář, Haman, Ovčačík, Adámek, Zahradníček, Bartko – Kalus, Pechanec, Kaukič – Christov, Bajtek, Kofroň – Kafka, Przybyla, Klimša – Piegl, Stránský.

Vsetín: J. Pavelka – Dundáček, Ostrčil, Frolo, D. Krenželok, Janáček – Markovič, Kucharczyk, Březina – Slováček, Vávra, Podešva – Jonák, Hruška, Šilhavý – Kajaba, Karafiát, Vítek.