Nejlepší střelec juniorky? Všechno to jsou týmové výkony, říká Melenovský

Anna Pavlína Sedláčková • 24.10.2022

Útočník Marek Melenovský přišel do týmu juniorky VHK před začátkem sezony z Jihlavy a zatím patří s osmi vstřelenými brankami mezi nejlepší střelce Ligy juniorů. Deset zápasů za juniorku ale nejsou vším, co už mladý forvard v dresu Vsetína stihl. Na začátku října totiž odehrál i tři zápasy za A-tým. Co tedy říká na své působení na Valašsku?

Marku, jak zatím hodnotíte probíhající sezonu?
Myslím si, že jsme nezačali úplně nejlíp, Týmovými výkony se ale postupně zvedáme. Snad už to bude lepší, budeme se o to snažit. Určitě tu máme hodně talentovaných kluků, kteří mají na postup do vyšší soutěže.

Teď jste měli týdenní pauzu, na čem jste během ní zapracovali?
Trénovali jsme více týmovější věci, které se týkají z především taktiky a hlavně stmelovačky.

Je něco, co se podle vás změnilo?
Podle mě si na ledě víc rozumíme, povzbuzujeme se a celkově pracujeme více jako jeden tým.

Do týmu jste přešel před sezonou z Jihlavy. Proč jste se tak rozhodl?
Do budoucna jsem to s hokejem v Jihlavě moc dobře neviděl a tady byla šance, že bych občas mohl nastoupit i za A-tým. Myslím si, že v Jihlavě bych takovou šanci neměl.

Za A-tým jste již i několik zápasů odehrál, jak se vám tam hrálo?
Nebylo to úplně špatné, nemyslím si, že jsem tam předvedl úplně špatný výkon. Je tam dobrá parta, bylo to příjemné.

Jste spokojený se svými výkony?
Myslím, že jsem překonal hranici toho, co se očekávalo. Zakládám si ale na tom, že všechno to jsou společné, týmové výkony.

Nyní se přesuňme k utkání proti Písku. Dvakrát jste se dostali do vedení, ale Písek pokaždé vyrovnal. Jak to?
Podle mě za to mohla nedisciplinovanost a celkově jsme dostali takové hodně blbé góly.

Ve druhé třetině se se stavem nehnulo. Jaká byla nálada v týmu?
Ze začátku druhé třetiny to bylo trochu nervóznější, ale myslím si, že jsme jako tým ty nervy zvládli. Hlavním cílem bylo nedostat gól.

Nakonec z toho byla remíza...
V tu chvíli tam určitě byla nervozita, ale nějak jsme to týmově zvládli. Myslím si, že nakonec to pro nás dopadlo skvěle.

Co jste si řekli před prodloužením?
Hlavní cíl bylo nedostat gól, protože víme, že nájezdy umíme a v těch bychom za mě stoprocentně vyhráli. Snažili jsme se být hodně ofenzivní, ale zároveň myslet i na defenzivu.

Jaký byl Písek soupeř?
Písek, i když měl do téhle doby jeden bod, teď už má dva, tak hodnotím docela kladně. Tyto zápasy jsou docela těžké, protože i když soupeři třeba nemají moc bodů, v dosavadním průběhu sezony hodně prohrávali, tak se ti kluci snaží. Nesměli jsme k tomu přistoupit laxně.