Vsetín neudržel vedení a podlehl Uničovu o tři branky

Jiří Kubják, Václav Trávníček • 24.10.2010

Výsledek, jaký očekával málokdo, se zrodil v neděli večer na uničovském zimním stadionu. Hanácký klub, který se čtyřmi body okupoval poslední místo v tabulce, si vyšlápl na rozjetý Vsetín a zvítězil 7:4. Valaši přitom od druhé minuty utkání zásluhou Ševčíka vedli, ale domácí dokázali zápas otočit ve velkém stylu. Porážce Vsetína nezabránily ani dva body (1+1) útočníka Daniela Tesaříka.

- 13.kolo ne 24.10.17:00
HC Uničov
7:4(4:2, 0:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 5. Zúbek (Skokan), 8. Jurča (Skokan, Zúbek), 8. Brveník, 12. Jurča (Skokan, Přikryl), 44. Zúbek (Skokan), 49. Handl (Hromádka), 54. Přikryl (Jurča, Zúbek) - 2. Ševčík (Vaněk), 17. Dubec (Tesařík D.), 43. Kubo (Dubec), 59. Tesařík D. (Vaněk). Rozhodčí: Krenželok - Barteček, Fiala. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 223. Střely na branku: 15:23. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3, 7:3, 7:4.
HC Uničov: Koloušek - Hodulák, Pour, Jurča, Skokan, Zúbek, Trojan, Přikryl, Diviš, Frieb, Dvorčák, Hromádka, Drábek, Rak, Brveník, Šnejdar, Řezáč, Anděl, Handl.
VHK ROBE Vsetín: Plšek (12. Hromada) - Tesařík R., Farda, Spitzer, Šafařík, Zavrtálek, Zelenka, Tesařík D., Dubec, Kubo, Brynecký, Vaněk, Ševčík, Sýs, Korčák, Gromus, Lechner, Ondra.

Úvod utkání začal přesně podle papírových předpokladů, již ve 2. minutě rozjásal desetičlennou skupinku vsetínských fanoušků Ševčík, když se trefil přesně k pravé tyči golmana Kolouška. Z vedení se Valaši neradovali dlouho. Uplynuly tři minuty a Zúbek téměř s podobné akce napodobil vsetínského střelce a bylo vyrovnáno - 1:1. V osmé minutě se Uničov ujal vedení. Po souhře Jurči a Skokana v situaci dva na jednoho se prosadil prvně jmenovaný útočník. Když pak téměř po vhazování vystřelil na Plška Brveník, musel vsetínský gólman lovit puk ze sítě potřetí, neboť mu dalekonosná střela propadla pod rukou.

Tato branka vsetínské hráče položila a Uničov přidal do konce první dvacetiminutovky ještě jeden gól. Ve 12. minutě si Jurča vychutnal Plška blafákem do forhendu. Zdrcený vsetínských brankář odjel na střídačku a místo přenechal Petru Hromadovi.

Vsetín se snažil do konce první třetiny alespoň snížit. V 17. minutě přispěl Marek Dubec střelou nad Kolouškovu vyrážečku k naději na zvrat utkání a snížil na 4:2 Do konce prvního dějství se mohli zelenobílí radovat ještě po Vaňkově samostatné akci, jenže Koloušek lapil jeho backhendový blafák. Tímto jakoby brankář v žlutočerném dresu doslova sebral vsetínským střelecký potenciál.

Ve druhé třetině bylo jednoznačně plné kluziště vsetínských hokejistů. Šance střídala šanci a hosté Uničov prakticky k ničemu nepustili. Jenže brankář Koloušek měl skvělý den a notnou dávkou štěstí. Od modré neuspěli Radim Tesařík či Zbyněk Spitzer. V polovině utkání se z dorážky neprosadil ani Kubo. Šanci Daniela Tesaříka z levého křídla zastavil uničovský brankář vyrážečkou. Do kabin se šlo za stavu 4:2.

Na úvod třetího dějství nařídil hlavní rozhodčí trestné střílení za velice sporný zákrok. Od středového kruhu se rozjel Skokan, jenže Hromada ho vychytal díky mrštnému levému betonu. Ve 44. minutě hráli vsetínští přesilovou hru. Dubec z pravého křídla našel u protější tyči volného Martina Kubo a ten důrazem protlačil kotouč za Kolouškova záda a snižil na 4:3.

Jenže za minutu bylo z pohledu vsetínských zase co dohánět. Pavel Zavrtálek chyboval při rozehrávce, když se k puku dostal Zúbek a střelou mezi betony překonal Hromadu popáté. Uničovským hokejistům narostala křídla a rázem jich byl plný led. Co svěřenci trenéra Tomáše Sršně zaspali ve druhé části, to dohnali v té závěrečné. Ve 49. minutě zvyšoval už na 6:3 pro Uničov Handl a střelecký účet hanáckého klubu uzavřel ve 54. minutě Přikryl, když prostřelil Hromadu pod horní tyč.

Vsetínu se ještě podařilo snížit v čase 58:49, když si do šance vyjeli Vaněk s Danielem Tesaříkem. Útočník s číslem 9 si obránce přitáhl blíž a předložil Tesaříkovi krásnou přihrávku, kterou nadvakrát propasíroval za záda gólmana Kolouška. Uničov vyhrál důležitý zápas 7:4 a přiblížil se na dostřel svému sousedovi v tabulce.

Juraj Jurík (VHK Vsetín) "Bohužel jsme prohospodařili první třetinu a ve druhé, kde jsme měli mírně opticky převahu, se nám nepodařilo proměnit spoustu příležitostí. V závěrečné třetině se sice podařilo snížit na rozdíl jedné branky, byli jsme zpět ve hře, jenže poté soupeř využil svou šanci a vstřeli pátý gól po naší hrubé chybě. V tom se ten zápas zlomil a Uničov nás porazil bojovností."

Tomáš Sršeň (HC Uničov) "Chtěl bych poděkovat klukům za skvělý zápas, který odehráli s fantastickou bojovností. Máme mladý kádr a pokud nebudeme bojovat a neobrátí se k nám i trochu štěstí, tak to bude těžké, ovšem kluci dnes dokázali, že se dá hrát s každým, i lepším soupeřem a doufám, že to budou potvrzovat dál."