Vstupenky online

Valaši jedou v sobotu do Slezska a chtějí být po první čtvrtině na špici

Dominik Tobola • 24.10.2014

Pětadvacet procent utkání sezony. Právě tato část zápasů bude odehrána v sobotu. Valaši se představí na ledě předposlední Karviné, která ovšem ve středu vyplenila bobří hráz a posunula své sebevědomí až tak, že když v sobotu svěřenci Romana Sedláka uhájí svůj stánek, budou mít na dostřel příčky play-off. V někdejším slezském těžebním ráji je začátek nastaven tak, aby se v co nejhojnějším počtu mohli přijít podívat i rodiny s dětmi. Začínáme v 15:30!

Osmapadesátá minuta středečního utkání přináší Valachům sladkou tečku za nepříliš pohledným utkáním proti Technice. Tu napsala na konec věty předsezónní posila David Hrazdira, který rozhodl o tom, že se Vsetín vrátí díky zaváhání Břeclavi na první místo. Na něm však má velmi titěrný náskok a bude jej muset hájit vítězstvím na ledě nováčka z Karviné. Ta je ovšem posílena výhrou na půdě Valašského Meziříčí a led blízko polských hranic nedává body zadarmo, tudíž zelenožluté čeká velmi obtížný úkol.

Karviná: Nováček soutěže drží krok, vítězství ve Valašském Meziříčí budiž dovoleným dopingem

Když po konci loňské sezony postoupil Prostějov o patro výše, Uničov neměl vůli i přes nepovedenou baráž nastoupit do druhé ligy a začalo se spekulovat o problémech v Orlové, nabídli zástupci z nejvyšších míst účast ve třetí nejvyšší soutěži Karviné. Tým z česko-polského pohraničí kývl a nyní je na předposlední příčce se ziskem sedmi bodů, což dělá tříbodové manko na příčky zaručující play-off. Na vyřazovací část však v někdejším těžebním ráji černého uhlí příliš nemyslí. Jak se vyjádřil trenér Sedlák, prvotním cílem pro tento ročník je záchrana.

Nově složený celek měl úvodu soutěže pochopitelné problémy, ovšem i přes pět prvních porážek v řadě najdeme v karvinských výsledcích i pozitiva. Bod na ledě ostravské Poruby za prohru po nájezdech je cenný více než jen do tabulky. Poslední tři duely však již zvládli hráči z města ležící na řece Olši úspěšně. Tedy až na utkání v Břeclavi, ve kterém podlehli jasně 2:6. Zbylá dvě utkání přinesla plný počet bodů. Důležitost zisku bodů plyne hlavně z toho důvodu, že se jedná o největší soupeře v bitvě o záchranu. Frýdek-Místek se zmítá v krizi, protože stále kočuje na ostatních stadionech a v Karviné podlehl 2:3. Valašské Meziříčí pak dostalo facku na domácím ledě. Po vítězství na ledě Techniky Brno svěřenci Jana Vavrečky zklamali a podlehli 4:5.

Právě utkání na Valašsku bylo pikantní pro nynějšího trenéra slezského mužstva. Roman Sedlák stál na střídačce Valašského Meziříčí v jeho největší slávě, kdy Bobři po zisku primátu třetí nejvyšší soutěže byli krůček o prvoligových vod. Poslední nejtěžší krok Valaši nezvládli a po odstupu významných finančních partnerů již v posledních třech letech hrají více méně o záchranu. Ani letos tomu není jinak. Starosti jim právě teď přidělal právě někdejší kouč, který se svým týmem vyplenil bobří hráz a odvezl si tři body za vítězství 5:4.

Po zevrubném zkoumání karvinské sestavy můžeme říci jasně jednu věc. Kádr je složen vyloženě z mladých pušek, které doplňují čtyři zkušená jména. Věkový průměr 23 let je tak po Břeclavi nejmenší z celé soutěže. Abychom byli konkrétní co se týče těch zkušených jmen. To nejzkušenější najdeme hned mezi třemi tyčemi. Adam Vrba chytal první ligu za Prostějov, Havířov a Chomutov. Po loňském angažmá v německé páté lize dostal touhu vrátit se do vlasti, kde nyní pomáhá v karvinském dresu. V obranných řadách se o zkušenosti starají Karel Vydra a vsetínským fanouškům dobře známý David Hoďa.

Útočnou smršť chce rozpoutávat známý rebel a rozený střelec Vladimír Luka. Dvaatřicetiletý karvinský rodák v loňském roce měl, ač v krajském přeboru, na kontě za 25 zápasů celkem 49 branek. Jeho chuť po střílení branek mu navyšuje jeho mladý parťák z útoku. Martin Kasperlík s dvaaosmdesátkou má velmi šikovné ruce a pro obranu Valachů by tak měl být po Lukovi velkou hrozbou.

Nyní si zahrajeme na menší detailisty a najdeme jednu společnou věc mezi sobotními soupeři. Nebude to ani tak ve výsledcích či stylu hry, leč v dresech. Karvinský tým společně s Valachy vydali do světa jako jediní z východní skupiny druhé ligy nové sady úborů. Sportovní klub ze Slezska se drží své nastavené tradice, dresy jsou navrženy ve stylu New Yorku Rangers. A jestli tímto chtěli Karvinští dát po Vsetínu další impuls ke zlepšení vkusu dresů v třetí nejvyšší soutěži, tak se jim to beze zbytku povedlo.

Vsetín: První čtvrtina soutěže končí. Udrží se Valaši na špici?

V sobotu 25. října nám končí první čtvrtina soutěže. A pokud zelenožlutí hokejisté zvítězí na horké slezské půdě, půjdou do té druhé z pozice lídra ligy, kterou drží právě teď. Při obrovské a můžeme říci již obvyklé vyrovnanosti východní skupiny třetí nejvyšší soutěže je každý ztracený bod velmi bolestivý, a i když Valaši v posledním utkání s Technikou nepředvedli nijak oslnivý výkon, brali všechny body. "I když to bylo utrápené, tak na to se nikdo ptát nebude. Pro příští zápas však musíme hru změnit, jelikož s takovým výkonem na body dosáhnout nemusíme," objektivně zhodnotil utkání Viktor Hlobil.

Vsetínským zajistil tříbodové vítězství svou první trefou po příchodu do zelenožlutého dresu David Hrazdira. "Je jedno, kdo branky střílí, hlavní je, že jsme vybojovali tři body. Je pravdou, že něco proběhlo o tom, jak se nemůžu trefit (směje se) a jak říkám, hlavně, že se týmu daří celkově, sebe vůbec neřeším," vyzdvihl důležitost zisku třech bodů zlínský odchovanec, který v předešlých dvou letech působil na půdě bývalého federálního partnera. Nejprve v dresu trenčínské Dukly a minulý rok v Nitře.

Zelenožlutí právě nyní spoléhají na nově vytvořený útok v čele s Janem Kolaříkem, který se po středečním kole posunul na druhé místo bodování třetí nejvyšší soutěže. Jeho dva parťáci, právě David Hrazdira, a Ondřej Slováček působí na ledě velmi šikovně a útoku dodávají šmrnc a živelnost, což dělá především zkušenějším obráncům problémy. Valachům by měla na karvinském ledě pomoci i jejich rozvržení sil. Tudíž hra na čtyři formace.

Předpokládané sestavy:

VHK Vsetín: Hromada (Plšek) – Hurtík, Hryciow, Báchor, Tichý, Haloda, Zuzaník, Štědrý – Ambruz, Vaněk, Zúbek – Slováček, Hrazdira, Kolařík – Hruška, Kubo, Vítek – Štrbík, Daněk, Kývala.

SK Karviná:Vrba (Wolf) – Deutsch, Vydra, Hoďa, Mládenka, Jaroch, Milch, Zamecznik, Čintala, Szajter, Luka, Kaseprlík, Holý, Jaroš, Juhasz, Vyčesaný, Foltýn, Opravil, Křibík, Dýrr, Zakuťanský.

banner pod článkem
×
Odehrané v 17:00 | Muži
VHK ROBE Vsetín
HC Stadion Litoměřice
×
Odehrané v | Dor.
Draci Pars Šumperk
VHK ROBE Vsetín